Jump to content

MARS

użytkownik
 • Content Count

  3303
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MARS

 1. MARS

  Znak D-18.

  Dla mnie ten przepis napisany jest niejednoznacznie i dlatego podchodzę do niego zbyt rygorystycznie. Z drugiej strony, jest to dla mnie lepiej, że takim zestawem mogę stanąć na parkingu z samym znakiem "P".
 2. MARS

  Znak D-18.

  I stąd mój dylemat, bo raz czytam "do pojazdów", a raz "do pojazdów silnikowych". Przyczepa kempingowa jest "pojazdem" , ale "pojazdem silnikowym" już nie jest.
 3. MARS

  Znak D-18.

  Ja to też tak interpretuję, bo uważam, że musiałaby być tabliczka T-23e, aby takim zespołem zaparkować.
 4. MARS

  Znak D-18.

  Ale ja pytam o parkowanie auta z przyczepą kempingową.
 5. MARS

  Znak D-18.

  Według Was można zaparkować na parkingu oznaczonym takim znakiem zestaw: auto z przyczepą kempingową, czy nie? Mowa o parkowaniu pojazdów silnikowych, oraz o zestawie, ale z wyjątkiem przyczepy kempingowej. Ja rozumiem to tak, że na parkingu oznaczonym tylko znakiem D-18 nie można parkować samej przyczepy kempingowej i zestawu: auto z przyczepą kempingową, ale można zaparkować zestaw: np. auto z przyczepką (taką zwykłą, towarową). Co sądzicie?
 6. No cóż, jeździłem CHR i odnosiłem się do takiej wielkości aut. W salonie stała Ravka i wg mnie jest to duże auto.
 7. Napisałem "w mniejszych autach".
 8. Bo te hybrydy w mniejszych autach, to bzdura w temacie ciągnięcia przyczepy. Dają radę przyczepie lekkiej, ale już kempingowej nie.
 9. 12 kwietnia jadę do nich, to zobaczymy, czy to ogarną.
 10. OK, jestem po rozmowie z kierownikiem WK. Najpierw próbował mi wcisnąć kit, że przyczepa kempingowa, to przyczepa specjalna i przeglądy od nowości są co rok, ale jak poprosiłem o konkretny przepis, to po jego przeczytaniu, zmienił zdanie i jednak pierwszy przegląd jest po 3 latach. Wstępnie sukces! Jak zobaczę zmianę w DR, to dopiero wtedy zacznę wiwatować hehe.
 11. I jak, według Ciebie powinienem dostać przegląd na 3 lata, czy na rok?
 12. Nie ma żadnej informacji o gazie. Dopiero w osobnym zaświadczeniu z fabryki jest info o wyposażeniu m.in. w instalację gazową.
 13. Wkleiłem to, co sam znalazłem, a szukam tego, czego nie znalazłem , a w WK mi zacytują, czyli "specjalne" obostrzenia dla "przyczepy kempingowej specjalnej" . Coś mi mówi, że zapis "pojazd zasilany gazem" oznacza dla nich także instalację gazową do kuchenki, lodówki i grzejnika. Obym się mylił.
 14. Koledzy, wracając do meritum, czy jest jakiś przepis "mówiący", że fabrycznie nowa przyczepa specjalna kempingowa musi mieć przeprowadzony co rok przegląd do DR?
 15. Też wolałbym przesunąć termin przeglądu na minimum kwiecień.
 16. Jutro jeszcze raz profilaktycznie podłączę prostownik do akumulatora i w środę pierwszy wypad. Zima to zło dla motocykli.
 17. Jasne, jak będę w domu, to sprawdzę i napiszę. Niestety dopiero jutro.
 18. To pewnie urzędniczka przyjęła, że skoro jest instalacja gazowa, to ma być tylko na rok. Gdyby jej napisali, że "silnika zasilanego gazem", to by inaczej napisała. A tak, to napisali jej: "pojazdu zasilanego gazem" i uruchomiło się kreatywne myślenie urzędniczki hehe.
 19. Dlaczego najpierw to napisałeś, odnosząc się do pierwszego przeglądu fabrycznie nowej przyczepy, zamiast od razu napisać, że WK popełnił błąd?
 20. Jesteś diagnostą? Zostaje mi wizyta u szefa wydziału komunikacji i zweryfikowanie jego wiadomości, bo to WK tak wpisał w DR.
 21. Dlatego napisałem, że może im chodzi ogólnie o instalację gazową. Pewnie tak to interpretują.
 22. No to "jeszcze raz" (cytując kolegę) - przyczepa kempingowa ma każdy przegląd co roku - takie info dostałem od diagnosty i w urzędzie komunikacji. Znalazłem coś takiego: Dziennik Ustaw. Rozdział 3 - Badania techniczne pojazdów - Prawo o ruchu drogowym. 5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10. 6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprow
 23. Przyczepa kempingowa kosztuje kilkadziesiąt tysięcy, a nie kilka, więc nie porównujmy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.