Jump to content

Fili_P

użytkownik
 • Content Count

  6084
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  13h 38m 53s

Community Reputation

593 Przezacny kompan

About Fili_P

 • Rank
  F1

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zainteresowania
  Się pozmieniało - kiedyś było tu sporo... teraz najchętniej poduszka.Do "zrobienia" został mi jeszcze paragliding
 • Car
  Ins/P2008
 • Motorcycle
  Var

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. u mnie z ostatnich 8 dni Aplikacja - produkcja 300kWh licznik oddane do sieci- 196 licznik pobrane z sieci - 80 mamy dosc stale dobowe zuzycie od wielu lat - 16kWh/dzien, czyli jesli dziennie 10kWh pobralem z sieci to pozostale 6kWh to autokonsumpcja ( w sumie okolo 50kWh w takim razie w ciagu tych osttnich 8 dni) 300 wyprodukowalem, do tego zassałem 80 z sieci z drugiej strony zuzycie 80z sieci+50autokonsumpcja i 200 oddalem do sieci=320 gdzies mi wcielo 50kWh?
 2. Ostatnio jakieś zużycie Tesli pędzącej coś pod 300km/h mi minęło żarło to chwilowo coś pod 200kWh!!!
 3. Potwierdzam działa. Wytargalem z dwóch starych baterii laptopowych chyba z osiem sensownie się zachowujacych ogniw. Na Ali zamówiłem pudełko za całe 7,49pln. Mega power bank wyszedł... I nawet działa ;-))) Tak że potwierdzam , działa... Zaczynam zbierać po znajomych stare baterie laptopowe i budowę power walla do PV ze słońca ;-))))))
 4. A co mogę konkretnie obserwować? Co potem pokazać Enerdze? Mam parametry jak powyżej w apce a na liczniku to tych kodów tam jest od groma...
 5. Z moich obserwacji ( ja kontra rodzice) - Wysoki komin dobry "cug" dym się nie mędzi w środku tylko od razu go wysysa już w trakcie rozpalania nawet= czystsza szyba. - głębszy kominek plus ta dolna osłona wewnatrz bardziej odsunięta od szyby= czystsza szyba - częściej/ bardziej otwarta klapa wewnątrz nad paleniskiem na wylocie= czystsza szyba - dłuższe palenie ( godzinowo na raz) = czystsza szyba Oboje palimy dębem/ bukiem/ brzoza unikamy iglastego jak ognia, drewno sezonowane przynajmniej jedno lato. Rodzice w ciągu dnia palą dłużej, kominek jest głębszy, , osłona bardziej odsunięta od szyby, komin dłuższy efekt- szyba jak na fotce Rwicika ( nie wiem czy nawet nie ten sam wkład mają) ja mam odwrotnie i efekt jak na fotce :-( Ale my tam jedno dwa polano do lampki winka i muzy że 2x w tygodniu zima uskuteczniamy :-))))
 6. Ostatnio spotkałem jakiegoś asa ( swoją drogą strażak :-O ). Coś tam już uciął chciał krawędź z ostrych elementów szlifnac. Materiał sobie tak przytrzymał ręką że ciał jakby "pod pachą" szlifierka załapała, odskoczyła i i prawie amputował sobie rękę powyżej łokcia :-O !!
 7. Ale falownik mam 3 fazowy i z tego co patrzę w aplikacji to wartości na fazach podobne... Lekko bierna na jednej inna ale to różnice między fazami jakieś rzędu 78-82kvarh
 8. Dostaniesz 2008 w tej cenie?
 9. Nie, to zobaczę na fakturze
 10. Koledzy z ciekawości. Aplikacja produkcja około 200kWh. Oddane do sieci ( z licznika 120+kWh) Auto konsumpcja wychodzi mi około 30+kWh Pobrane z sieci około 50kWh Czyli dzienne zużycie mi się mniej więcej zgadza. Mam tylko "rozjazd" produkcja w aplikacji kontra daną w liczniku o jakieś 25%. Normalne? Może powinienem sobie dodatkowy licznik między falownikiem a licznikiem Energii zamontować?
 11. Fili_P

  zabudowa busa

  O i jeszcze zabudowa jachtów się zainteresuj. Dobry stolarz na łajbę to nie w kij dmuchal
 12. Fili_P

  zabudowa busa

  https://allegro.pl/oferta/zabudowa-kempingowa-van-bus-vito-viano-mini-kamper-7930343704?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 13. Pierwszy raz dzisiaj zobaczyłem 43,4kWh na produkcji dziennej :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.