Jump to content

Fili_P

użytkownik
 • Posts

  7149
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  3Citi
 • Zainteresowania
  Się pozmieniało - kiedyś było tu sporo... teraz najchętniej poduszka.Do "zrobienia" został mi jeszcze paragliding
 • Car
  2xkotowate 2008+Rifter
 • Motorcycle
  Var

Recent Profile Visitors

2484 profile views

Fili_P's Achievements

mistrz kierownicy

mistrz kierownicy (14/19)

1k

Reputation

 1. Możesz na najbliższy rover na jiere od strony ściany dać jakąś gąbkę albo coś coby Ci dziury nie wybił w ścianie kierownica na jakimś progu zwalniającym ;-)))
 2. No to jak piszesz mi o vzasookresach 6-8 lat to włos mi się na głowie staje dęba. Nasz Vaillant już chyba z 25 rok chodzi. Jakbym miał tak piece wymieniać jak piszesz to za same dopasowywanie się pod instalacje z podejściami to bym chyba z torbami poszedł. Ostatnio jakąś [kurza twarz] hydrauliczna robiłem -700 plnow!
 3. Zależy. Ja w Enerdze mam co 2 miesiące. I tak mam ile pobranej, ile oddane i jaki bilans "w wirtualnym magazynie" po odjęciu 20% do wykorzystania w ciągu roku
 4. https://cleantechnica.com/2021/07/08/european-commission-fines-car-manufacturers-e875-million-for-antitrust-violations/?fbclid=IwAR39fTxupx3muYfLRna2NhZ6jn49IrT0ujnkN-ls37PkxKD_WCDGe9W361E Mam mocno mieszane uczucia... A nawet chyba jestem na nie. Generalnie firmy dostały bure bo nie konkurowali ponad to co EU narzuciło a się dogadały...
 5. Ja wiele lat temu. Nie wiem czy w międzyczasie przepisy się nie zmieniły. Wniosek. Jeśli sprzedaż auto ( nieważne czy naprawione czy nie i wykażesz że inne nie bite są w innych ( wyższych cenach) strata jest wyceniona, realna i poniesioną. Przy szkodzie naprawie i posiadaniu dalej auta nawet opinia rzeczoznawcy nic nie wniosla :-(
 6. Popatrz na gotowe altany w tych wymiarach i będziesz miał pi razy drzwi rozstaw i przekroje
 7. Podłącz w takim razie pod ten panel dwie albo i 3 takie pompki równolegle. Tanie, małe, na 12 V jak chcesz. Jak któraś siądzie to cały system będzie i tak chodził tyle że na 70/50%... Do tego z większym obciążeniem odpadnie Ci konieczność regulacji w zależności od natężenia nasłonecznienia... Same plusy. Jeden obieg zrób przez jakiś Czerny wąż/ wężownicą to jeszcze Ci słońce podgrzeje też.
 8. Pierwszy raz "przebilem" 1MW produkcji w mc Dobre lato.
 9. Poiestrowa? Czy epoxy mówisz? Pierwsza trzeba zabezpieczyć przed wodą druga przed UV
 10. Tak. Kupujesz wsuwki T. Thule sprzedawał freeridy także bez wsuwek- trzeba było dokupic Sprawdź z drugiej strony - czy wingbar ma rowek na wsuwki ;-)))) i jakie ( są różne)
 11. Ja małego jak zmieniałem chwilę temu to wreszcie poszedł automat ( plułem sobie w brodę że pożałowałem tych 5kpln przy Swifcie wczesniej- pewnie miał y dożywocie....znaczy się Młody by dostał). Kiedyś policzyłem. W ciągu dojazdu do pracy ponad 200x zmieniałem bieg. Przykurcz mięśni lewej nogi od ciągłej jazdy na polsprzegle też pomógł podjąć decyzję... Teraz duży też zamiana na automat. Oba od Lwa na klapie, benzyna 6b, diesel 8. Tak przy dużym/ drugim naprawdę to kombinacja diesel +ASB plus wycofanie tej kombinacji w kolejnym roczniku zdecydowała o zakupie tego auta i czasie zakupu w 51% ;-))) Niby oba hydrauliki klasyczne. Zobaczymy. Prawda jest taka że wcześniej zawsze chciałem spróbować jak to jest mieć tak na dłużej a nie tylko na chwilę ( i logicznym i sensownym mi się ASB wydawało w miejskim dupowozie) ale nigdy nie było mnie stać. Problemów z przesiadką nie mam. Pierwsze kangur przed pierwszym dojazdem do pierwszego skrzyżowania i od razu pamięć i odruchy wracają... No dobra przez pierwsze parę km przeciągam biegi zanim zmienię może... Czasami to nawet fajne sobie przypomnieć i mieć pełną kontrolę nad pójściem aż do odcinki....ale do manualna już raczej nie wrócę.... I moja dluuuuuugo oporna na ASB Szanowna Małżonka już na szczęście też nie ;-)))
 12. Znajomi coś tam robili biorąc z ESSAV nie wiem czy są gdzieś w Polsce z dystrybucją.... ale ponoć "real scandinavian wood"
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.