Skocz do zawartości

Kovic

użytkownik
  • Liczba zawartości

    5 225
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Kovic

  1. Taki żeby było ciasno, dostawczaki mają na ogół większy otwór. Chodzi o to że ciężko jest na wyważarce założyć koło identycznie dokładnie. Wiele tańszych wyważarek informowało że jest wtedy minimalne niedoważenie gdzieś na osi koła. Tyczy się to bardziej urządzeń które pokazują od 1 grama. Obecnie min. z tego powodu dużo wyważarek informuje np. od 5 gram niedoważenia.
  2. Hej, tu się dowiesz więcej. Urządzenie do garażu wystarczy.
  3. Stożek dajesz od środka. Felgę zakładasz wnętrzem w stronę wyważarki. Dociskasz śrubą. Zwróć uwagę żeby felga była oczyszczona z grubsza. Dodatkowo - pamiętaj że jak wyważysz, przekręcisz koło na ośce i znów puścisz wyważarkę - pokaże Ci inne wartości
  4. Polecam szkolenie od mistrza Marka.
  5. Wiesz że nie zawsze się smaruje ? Poznasz po gumkach
  6. Nie ma takiej. Tym bardziej że żadna stacja klimatyzacji nie jest na tyle dokładna aby określić ile tego czynnika odzyskała, tolerancja i rozbieżności są powyżej norm określonych prawnie To taki nasz bubel prawny. Nie wiem jak w innych krajach UE.
  7. Najprawdopodobniej tak jest. Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
  8. Większość ASO współpracuje z blacharniami które są kilometry od ASO. Mało które ASO lakieruje.
  9. Nie, nie zajmuję się serwisami. Nie trafiłeś. Rozumiem że Twoje pytanie to : Odpowiedziałem Ci już że nie pracuję w ASO, nie wiem jak wygląda szczegółowa procedura w danym warsztacie. Natomiast to co opisałeś w cytacie powyżej - świadczy tylko o totalnym braku wiedzy osoby która serwisowała to Audi. Np. nie potrafiła zrobić tak podstawowej czynności jak odgrzybienie układu klimatyzacji.
  10. Ad1. bardzo mnie cieszą Wasze zakurzone stacje klimatyzacji. Im mniej je używacie tym więcej zarobku ja mam w przyszłości. Szanuję takie podejście. Ad2. nie pracuję w ASO, opieram się na zaleceniach producentów aut które są zebrane w np. autodacie. Skoro producent zaleca kontrolę poziomu środka chłodniczego - jak to zrobisz ? Wsadzając termometr w kratkę?
  11. Większym problemem jest nie usuwanie wilgoci. Woda plus olej PAG powodują kwasior który bardzo mocno koroduje układ i sprężarkę. Najczęściej wyciągam opiłki i przypalony olej z aut których właściciele mają podobne poglądy do kolegi @Igorek
  12. Tu znów pokazujesz przykład totalnie zły. Wszelakiego rodzaju granaty, chemia rozpylana ultradźwiękowo musi być stosowana przy wyłączonej klimatyzacji, aby parownik był suchy. To że ASO czegoś nie zrobi, oleje to nie jest wzór postępowania i tak ma być, tylko jest to zwykłe olewanie procedur. W każdym ASO jest stacja klimatyzacji, mało tego, jest kilku dostawców tego typu sprzętów którzy są akceptowani przez producenta. Certyfikacja ASO wymaga posiadania stacji klimatyzacji. Po co ?
  13. Podobnie duże jest prawdopodobieństwo że brak wymiany oleju przez pierwsze kilka lat auta go nie unieruchomi. Po co zmieniać ?
  14. Ja mogę. Np. Hiundai co 12 miesięcy/ 30.000 km.
  15. Przytaczasz absolutnie nie trafiony przykład. Firmy lesingowe czy wypożyczające auta najchętniej by sobie tyłek szkłem podcierali, te podmioty chcą za wszelką cenę oszczędzić każdy grosz i nie zgadzają się na wymianę łysych opon, zużytych hamulców - a co dopiero jakaś tam klima. Sorry, ale przykład totalnie z dupy. Z resztą Twojego postu nie chce mi się dyskutować.
  16. Chyba nie... https://www.o2.pl/informacje/koszmar-na-a2-paulina-zginela-w-nowym-aucie-jest-decyzja-sadu-6584649844574944a
  17. Dokładnie ten sam. Różnią się naklejką.
  18. Im więcej tego specyfiku sprzedawanego w internecie - tym lepiej dla branży. Doskonale sprzedają się analizatory i identyfikatory i coraz więcej osób przyjeżdża na naprawę układów klimatyzacji np. po zatartej sprężarce. Taka naprawa z płukaniem tania nie jest. Jak pisałem w innym wątku - podpięcie maszyny to nie tylko uzupełnienie czynnika a cały proces ma kilka innych kluczowych cech. Zgadzam się że LPG jest bardziej ekologiczne, ma świetne funkcje jako gaz chłodniczy i do klimatyzacji stacjonarnych i lodówek jest super. Problem polega na tym że jest mała szansa że lodówka zderzy się z inną lodówką i dojdzie do katastrofy. Ładując LPG do klimy po prostu zwiększamy te szanse. Problem polega na tym że to nie są śladowe ilości - tylko granat. Obejrzyj proszę ten film - jak gazy reagują na iskrę. Wyobraź sobie jak zareaguje rozszczelniająca się chłodnica z R134/1234YF/LPG. Zbiornik paliwowy, LPG zostały do tego zaprojektowane, układ klimatyzacji - nie jest zaprojektowany pod LPG. A Ty ile znasz katastrof z powodu R1234YF ?
  19. 1 Zbiornik przeznaczony do magazynowania LPG vs. chłodnica samochodowa 2 Oczywiście, dlatego napisałem 300-500, gdzie np. Sharan ma przy dwu parownikowej instalacji 1400 gram gazu *1/3 =466 gram LPG ( gdzie te preparaty z puszki wpuszcza się ciśnieniowo - nie po wadze i często wpuszcza się nie 1/3 a 1/2 masy prawidłowego gazu). 3 Nie znam osobiście takiej sytuacji. Co nie oznacza że takie sytuacje nie mają miejsca. Dodatkowo to że nie znam osobiście sytuacji że ktoś z moich znajomych został zastrzelony - nie oznacza że byłbym zwolennikiem liberalizacji prawa do posiadania broni. Do puki wszystko jest dobrze, nie ma wypadku, nikt nie ucierpiał - wszyscy są szczęśliwi że druciarstwem oszczędzili kilka złotych. Jak już się coś wydarzy - przeważnie jest udawanie idioty i zaklinanie rzeczywistości. Czego nikomu nie życzę. Wyjaśnij mi jaki cel ma taka kombinacja ? Skoro układ zaprojektowany jest do określonego gazu to po co ładować tam LPG i kłócić się że można. Działać - owszem, działa. Jednak stanowi dużo większe zagrożenie dla ew. uczestnika wypadku, pożaru, strażaka.
  20. Co najlepsze - sprzedają ten sam gaz ( mieszanka R290 i R600 ) jako zamiennik R134 i R1234YF za odpowiednio 69 zł i 129 zł Dokładnie ten sam gaz
  21. Nie prawda. Tam nie ma 1234YF.
  22. Porównujesz zbiornik LPG do chłodnicy klimatyzacji ?
  23. Dla mnie na swojej prywatnej posesji możesz sobie jeździć autem z czymkolwiek pod maską. Jednak nie chciałbym aby Twój samochód zaczął się palić np. z powodu zwarcia lub jakieś mniejszej stłuczki i podczas tego pożaru nagle detonuje się 300-500g propan-butanu w skutek rozszczelnienia skraplacza z powodu temperatury. Szkoda np. strażaka który myśli że gasi normalny samochód. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia - po co SKP ? Co kogo interesuje w jakim stanie jest mój samochód ? To tyle.
  24. Dodam że konstrukcyjnie stacje klimatyzacji nie są w stanie precyzyjnie odmierzyć ilości spuszczonego gazu. Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
  25. Wg. prawa spuszczanie gazu to przestępstwo przeciw srodowisku. Grożą bardzo wysokie kary grzywny. Lepiej jechać do mechanika Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.