Jump to content

OPAL

użytkownik
 • Posts

  1433
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by OPAL

 1. No niestety, przód wygląda jak stary, amerykański kredens. Ale co kto lubi...
 2. Suzuki SX4 S-Cross. Automat, full led i inne bajery w cenie do 100 000zł i kupa aut na stocku Tylko nie wiadomo co będzie w marcu...
 3. Nie dla wszystkich producentów tak banalna rzecz jak alternator jest bezproblemowa
 4. W Aveo żony od nowości są te same letnie i zimowe Goodyear (10 lat) i po przebiegu 85 000km wygladają jak nowe. Zastanawiam się czy je zmieniać na całoroczne, bo auto jeździ tylko po Warszawie. Ja nie czuję pogorszenia przyczepności, a żona jeździ jeszcze spokojniej. Jedyne co skłania mnie ku całorocznym to brak problemu przekładania opon. Co byście zrobili?
 5. Tylko, że to było w czasach covidowych, jak do urzędu nie mogłem się zapisać na wizytę na miesiąc do przodu, bo nie było terminów. Nie wiem jak teraz do tego będą podchodzić, tym bardziej, że chcesz tak długo zwlekać.
 6. Jak przerejestrowywałem auto po tych 30 dniach to pani z okienka krzyczała na mnie póki nie powiedziałem, że zgłosiłem to przez epuap. Wtedy powiedziała, że w takim razie nie ma tematu. Rozporządzenia nie chce mi się szukać
 7. OPAL

  Mazda CX5 2.0

  Spalanie to nie jedyny koszt jazdy samochodem, więc nie wiem czym tu się ekscytować, że diesel pali mniej. Akurat przy Maździe pewnie różnice zrekompensuje mała utrata wartości.
 8. Te silniki oprócz panewek miały problem z padającymi pompami paliwa i wtryskiwaczami Delphi. Egzemplarze z Siemensem były bezproblemowe. Najbezpieczniej kupić auto z tym silnikiem po 2009 roku. Wtedy zostały poprawione. U mnie 200 000 km bez żadnych problemów.
 9. Zjazd z POW w Puławską. Tam z 5 pasów robią się 2. Z moich obserwacji wynika, że jazda na suwak wygląda w Warszawie coraz lepiej. Zawsze ustawiam się na zanikającym pasie, bo na nich raczej są kierowcy, którzy nie mają problemu z płynną zmiana pasa i wiedzą o co chodzi. Co innego, że nie znoszę, jak zdarzają się gamonie, którzy wpychają się przed końcem zanikającego pasa, więc jadąc zanikającym pasem nie interesuje mnie.
 10. Diesel przy takiej cenie to proszenie się o kłopoty prędzej czy później. FAP w 1.5 dci jest bezproblemowy. Co innego z panewkami przed 2010 rokiem, ale koszt ich wymiany jest niewielki, jeśli jeszcze nie stukają.
 11. Ok, ale chodziło mi o sytuajcię, jak jadę drogą której nie znam i "nagle" pojawia się znak, że to pas do skrętu w prawo, a na lewym pasie korek...
 12. Czyli jak jadę pasem, który nagle robi się tylko do skrętu w prawo, a na pasie do jazdy prosto jest korek, to nie działa jazda na suwak. Dobrze to interpretuję?
 13. Ja bym powiedział, że to dokładnie jest Corolla. Przecież produkowany jest w tej samej fabryce.
 14. Narzędzie też może być przyjemne w użytkowaniu. Nie wiem jak definiujesz dojazdy 20 km w jedną stronę do pracy w korkach? Czy już można podciągnąć wtedy auto pod narzędzie, czy to sprawiacz przyjemności? Jakbym jeździł w trasy to nie byłoby różnicy czy automat, czy manual. Jeżdżąc 90% przebiegu po mieście automat robi robotę.
 15. Dla mnie jednak przy nowym aucie automat będzie must have tak jak tempomat i klima. Inaczej każdego dnia stojąc w korku rozmyślałbym, że przyżydziłem 5 000 zł, to teraz mam... Ale zakładam, że takie auto użytkowałbym jednak te minimum 5 lat.
 16. Wystarczy pojeździć trochę automatem i człowiek zaczyna zastanawiać się po co mu to machanie wajchą. To przychodzi z wiekiem.
 17. OPAL

  Otomoto Klik

  Ok, wracając do meritum mojego pierwszego posta na temat tego, czy to się przyjmie: Skoro przyjęły sie ASO to i przyjmie się Otomoto Klik, bo kupno tam auta to "gwarancja jakości i uczciwości obsługi samochodów". Co więcej, osoby, które tam kupują auta "na nim nie oszczedzają".
 18. OPAL

  Otomoto Klik

  Słowo klucz: Ja piszę o tych co są przekonani, że tylko w ASO mają gwarancję jakości i uczciwości, a Ty, że co w tym złego, że serwisują w ASO. Tacy naiwni właśnie kupią na Otomoto Klik, bo będą wierzyć, że samochody tam sprzedawane będą idealne.
 19. OPAL

  Otomoto Klik

  Przecież nie chodzi mi o osoby, które serwisują auta na gwarancji w ASO, tylko o takie, które mają 10 letnie auto i jeżdżą tylko do ASO, bo inne warsztaty się nie znają i na pewno ich oszukają. Też tak uważasz?
 20. OPAL

  Otomoto Klik

  Przyjmie się wśród takich samych klientów, którzy myślą, że aso to gwarancja jakości i uczciwości obsługi samochodów, czyli tych co się nie znają.
 21. No to mój tak jak pisałem - 5l/100km przy trasie 1300km jadąc cały czas 120 km/h (mały ruch).
 22. Polecam Megane III z bezproblemowym dizlem 1.5 dci. Tylko sprawdzić co ile był wymieniany olej. U mnie pierwsze 120 000 km co 30 000 km (jeżdżony w trasie), a potem co 15 000km (jeżdżony w mieście) do obecnych 200 000km i z panewkami nie było problemu. Spalanie w Warszawie max 6.5 l/100km w zimie na trasach do 10km. Jak teraz jeżdżę bez korków spokojnie po obwodnicy i S8 to 5.0l/100km. Autostradą 120 km/h na tempomacie też 5.0l/100km (w maju zrobiłem Waw-Świnoujście-Waw z takim spalaniem z dystrubutora).
 23. Mam podobne spostrzeżenia. Jak kiedyś chciałem sprzedać mieszkanie i wciąż atakowali mnie pośrednicy to każdy zapewniał, że zrobią super zdjęcia, będą promować moją nieruchomość na jakichś targach i inne bzdury. Każdego z nich pytałem wtedy dlaczego biorą procent od wartości nieruchomości, gdy ilość ich pracy przy mieszkaniu 34 m kw. jest taka sama w centrum i 20 km od centrum, a pierwsze jest warte np. 400 000zł, a drugie 280 000zł. Nikt mi na to pytanie nie odpowiedział.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.