Jump to content

sherif

użytkownik
 • Content Count

  19770
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2652 Człowiek - do rany przyłóż

6 Followers

About sherif

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Car
  T4, V8, EV

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dachówka. Między dachówką a membraną jest przestrzeń na wysokośc łat. Specjalniej wentylacji tam nie ma.
 2. Ja bym zrobił tak, że dał od dołu membranę jakąś tanią lub inny wiatroszczelny materiał, wywiając na krokwie. Potem wełna + sznurki i na to też membrana (jeżeli jest wentylacja i nie ma źródła wilgoci). Sam tak u siebie zrobiłem rok temu i jest ok. Dałem wełnę skalną, strych nie nagrzewa się tak szybko i jest cieplej zimą.
 3. Skoro tak, to rzeczywiście idiotycznie. Osobiście mi to rybka, bo po pół roku używania EV nie zapłaciłem ani złotówki za ładowarki .
 4. Nie wkurza Cię taka sytuacja jak w wakacje czekasz na stacji na zatankowanie a gość który skończył tankować przed tobą zaczyna myć całe auto jedząc w przerwie hot doga a później na twoich oczach otwiera bagażnik i zaczyna w nim grzebać ?
 5. Widocznie mieszkasz bardziej w cywilizowanym miejscu. W Warszawie jest z tym średnio. Podobnie jak @mati1.6dohc też nie mam kanalizacji i ciągle widzę tylko zmieniające się daty w przewidywanej realizacji . Obecnie radzę sobie tak, że raz na miesiąca dzwonię po wywóz. Koszt wywozu to w moim przypadku to największy rocznie koszt utrzymania domu.
 6. To fakt, kiedyś na targach skaleczyłem się w rękę przy wysiadania z Logana o jego tapicerkę/uchwyt. Skaleczenie było oczywiście minimalne a wnętrze współczesnych Dacii nie przypomina już tego z Logana ... no ale niesmak pozostał .
 7. Mówią tak, bo są dwie szkoły. Jak poszukasz to w sieci jest gdzieś programik do liczenia oporu i dobierania pomp. U siebie mam prawie 2km rur, dwa rozdzielacze po 12 obwodów i w sumie ok 200m2 podłogówki. Jest wpięte bezpośrednio w dwa rozdzielacze, bez żadnych sprzęgieł. Pompa kotła ma 60W, nie pamiętam już jej słupa podnoszenia, ale wg wyliczeń jest na styk. Działa. Mam też pompkę od kominka 40W i też bez problemu działa. To, że się będzie włączać i wyłączać to oczywiście głupota. Sprzęgło będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem niezależnie od zastosowanej pompy w kotle
 8. CWU można odliczyć po sezonie letnim, odpowiednio przeskalowując. Zawsze można sobie znaleźć zajęcie około tematyczne. Ja dołożyłem trochę czujników m.in temp, zużycia gazu i prądu. Wtedy łatwiej o analizę i wychwycenie błędów i anomalii. M.in wychwyciłem kiepskie nastawy kotła, gdzie spalania mocno odbiegało od przekazanej EN.
 9. To słuszna uwaga, aczkolwiek dramatu nie ma. Rodzice mają dom z 98r' trochę mniejszy niż mój i grzeją lpg koszty mają ok 500zł większe rocznie, więc dramatu nie ma. W watku obok k. wrzucał w miarę aktualne porównanie, wg tego lpg jest droższe ok 20%. Podobnie kiedyś po tankowaniu u rodziców porównywałem koszt to wychodziło coś koło tego. AFAIR na wiosnę tata tankował za deko ponad 1zł /l, co było rekordowo niską ceną, wtedy różnica to tylko 2-3%. Oczywiście trzeba na wejściu zainwestować we własnych zbiornik, coby ruski gaz tankować , za to nie trzeba płacić abo jak za ziemny.
 10. Łatwiej jest operować w kWh/m2/rok tak jak jest to w projektach i audytach. Kiedyś też zliczałem dni i temp w sezonie grzewczym, analizowałem wykresy i nic mi z tego nie wyszło. Nie da się prosto tego porównać i odnieść jedynie do temp zewn. Ostatnie zimy niemal liniowo wymagają mniej EN na ogrzewanie, w szczególności dwa ostatnie lata. Te deklarowane sprawności pieców to można sobie między bajki wsadzić. Rozmawiałem kiedyś z osobą odpowiedzialną za certyfikację. U siebie też liczyłem sprawność kominka z PW, wychodziła znacznie ok 20% mniejsza sprawność. Nawet gdyby koszt gazu vs opa
 11. Pewnie tak, bez agresywnej chemii i mocno szorstkiej gąbki. Żona takie rzeczy ogarnia , kiedyś właśnie jak miałem Beckersa to po wykończeniu mieszkania trochę profil okna się pomalował. Żona zmywając farbę z owego okna walnęła tekst, że co to za farba zmywalna jak nie można jej z okna zmyć
 12. Powinno dać się umyć, to dobra farba. Miałem ją w mieszkaniu i się z niej zmywało.
 13. Sprayem trochę strach. Ja stosowałem taką samoprzylepną własnie do okien. Niby trzyma się dobrze, jest dość gruba i po odklejeniu nie pozostawia śladów. Natomiast próby lawety nie wytrzymuje, odkleja się.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.