Skocz do zawartości

sherif

użytkownik
  • Liczba zawartości

    27 231
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez sherif

  1. Wypływa kolesiostwo i chore pomysły PIS. Natomiast dofinansowanie z KPO ma się dopiero wydarzyć i na pewno będzie to jawne. Zarówno na stronach unijnych jak i samego biorcy można będzie się dowiedzieć ile i na co to poszło. To nie jest bardziej ukryte, tylko tajne.
  2. IMHO niestety ma i to sporo. Nie jestem fanem dosypywania i dotowania, ale różnica jest. Skoro cytujesz art, to jest to jawna dotacja, oparta (niby) na klarownych zasadach. Jej cel też jest jasny, dlatego możemy o tym dyskutować. Tego samego nie można powiedzieć o dotacjach np w CHRL. Nie wiemy kto, komu i dlaczego dosypał. Cześć może to są plotki czy czarny PR, ale może być w tym sporo prawdy. Sami Chińczycy często wiedzą, że rząd dosypuje ale na jakich zasadach, to tylko wiedzą wtajemniczeni.
  3. zapewne, zaraz by to wypłyneło ..
  4. Myślisz, że z piachem jest inaczej ? Jak jest mokro to się przykleja do opon, a potem po wyschnięcią w garażu odpada i już nie wyjeźdza . Plus, że łatwo go usunąć i mniej brudzi. Co ok tydzień wyciągałem pełną szuflę piachu, było tego tyle, że mi śmieciarza zwrócili uwagę, że od wywozu "ziemi" to są kontenery budowlane . IMHO odkurzacz myjący będzie najlepszy, ale zajedziesz się z tym. Myjka to zmyje i wypłucze znacznie szybciej, ale potem będziesz miał uwalony podjazd. W moim przypadku, spłukiwałem potem kostkę i piach wracał na swoje miejsce. Część piachu lądowało w osadniki kratek odpływowych. Myjka, co komu pasuje. Ja mam Karchera K5 od kilku lat i jest ok. Jest cichy i robi swoją robotę, myję auta, czasem elewację, kostkę, taras, plac zabaw, itd. Popatrz na te z Lidla są znacznie tańsze i gdzieś czytałem dobre opinie + wymiana jak się zepsuje.
  5. Jeżeli masz typową obudowę to pewnie jest to 10", a wybór wkładów jest duży. Ja przestałem kupować "oryginalne" do włoskiego filtra, bo co pół roku cena ciągle rosła. Kupuje polskie, typowe filtry: https://allegro.pl/oferta/wklady-odwrocona-osmoza-ro6-filtr-wody-ro-ustm-13856886848?utm_source=coma_email&utm_medium=916f2a9e4d7b31316cf414ab5b266aa9fde6b03f Kilka razy rozbierałem je po wymianie, są ok i zatrzymują sporo syfu
  6. To szczotka do myjki. Praktycznie każdy system myjek ma takie akcesoria. Wymywa to powierzchnie i mniej chlapie. NIc tam nie wciąga, tylko spłukuje. Do wciągania to musi być odkurzacz. U siebie miałem też taką drogę, raz na tydzień się zamiatało, a z 2-3x na rok myłem myjką.
  7. Nie ważyłem swojego, ale jak jest pelny to jest ciężki . Oczywiście kominek sprząta cały 2-3razy. Kominek mam dość głęboki, bez popielnika. Zwykle co 4-5dni palenia wyciagam popiół. Wciaga ładnie, ze wszystkich zakamarków. Jak przestaje tzn, że pelny. Filtr jest typowy, raz kupilem 2 zapasowe, bo mi się napoczatku zapalił . Trzeba z tym uważać, bo niby zimny popiół a w środku żar + struga powietrza, można narobić problemów. Szufelki używam jedynie wtedy, kiedy jest full a dzień wcześniej paliłem, ale zwykle po cyklu kilku dni kominka robie kilka dni przerwy. Odnośnie szczotki to mam coś tego typu: https://otomyjka.pl/wyposazenie-do-mycia-powierzchni-plaskich/1867-karcher-szczotka-do-mycia-kostki-patio-t-racer-t7-4054278633428.html Ale chyba starszy model. Ma regulacje mocy, ale to trochę bezsensu bo i tak jest zawsze max. Fajny za to bajer, że można domyć narożniki np w bramie czy roletach. Te szczotki mają taki minus, że myją znacznie wolniej niż lanca myjki. Jak jedziesz zbyt szybko to zostawia takie kółeczka gdzie się domylo. Lancia idzie znacznie szybciej, ale się chlapie.
  8. Ad1. Ja mam z Lidla od 8lat, uzywany regularnie w sezonie. Imho najważniejsza jest pojemność i łatwość wytrzepania filtru. Ad2. Ile myjek tyle opinii. Do Karchera będzie największy wybór osprzętu. Pamiętaj, że wszystkie te nie profi myjki nie lubią dłuższej, ciągłej pracy. Zwróć uwagę na głośność. Ad3. Mam Karchera, jakiś wyższy model kupiony używany, można nią myć narożniki. Przydaje się do posadzki w garażu i myciu np bramy garażowej. Myje slabo, ale nie chlapie na boki. Kostkę, taras znacznie lepiej myje mi się bezpośrednio dyszą.
  9. Zależy co chce osiągnąć. Ten pierwszy to tylko filtracji, drugi to osmoza z całym kompletem. Ten jonizator możesz sobie darować. Ja mam 6-stopniowy, czyli 3 zgrubne, osmoza, mineralizor i wkład węglowy. Wkłady w wielu tych kompletach są identyczne. Ja kupuje m.in u tego gościa z pierwszej aukcji. Komplet filtrów (5) to ok 50zł.
  10. To chyba bardziej chodzi o sytację jak auto stoi wiele lat nie używane i chce się je odpalić. Dlatego zawsze lepiej przy starych autach na kroplówkę. Jak czyściłem u siebie w klasyku bak to wyciekła taka specyficzna, śmierdząca, ciecz. Niektórzy potrafią wlać różne specyfiki jak auto ma stać długo . Ma się rozumieć, ten prawilny, idealnie wyprostowany prąd naładowany jeszcze przez producenta . Dlatego potem nie zalecają rozładowywać poniżej 20%.
  11. Ja podobnie. Tzn wg sprzedawcy darmowy miał być tylko po 2latach, ale w aso okazało się, że pakiet jest na 4lata. Warunek to nieprzekroczenie terminu 4lat.
  12. Kiedyś robiłem próbę z mulczowaniem w zwykłej kosiarce, kosiłem x2 na tydz i była masakra, ale mam gęstą szybko rosnącą trawę. Poza rabatkami np kostkę też trzeba odcinać ?
  13. Codziennie to kosi ? Jak jest z resztami mulczowanej trawy - nie nosi się przez ludzi, zwierzęta ?
  14. Nie, bo ma niecałe 40kkm. Byłem na przeglądzie po 4latach (drugim).
  15. ZTCW to nie, kiedyś na kanale prof Chrisa był w serwisie od elektryków, co ogarniał m.in Teslę i baterie. Wiadomo, że z hamulcami, zawieszeniem można do zwykłego mechanika pojechać a baterie, silnik do dedykowanego. Tych dedykowanych jest coraz więcej.
  16. Stiga , możliwie szeroka. Jak masz wyprowadzene zasilanie na zewn to lepiej się kosi niż spalinową. Rodzice mają AFAIR 45kę przy 900m2 od ponad 10lat. Ja mam 42kę od 6lat.
  17. Być może, w Fiacie chyba migał wyświetlacz o zasięgu, ale ja pisałem o tej zwykłej chamskiej kontrolce na desce, która zmieniła kolor.
  18. Tutaj podobnie, szczególnie że taka Skoda czy eGolf to zwykłe auto z innym napędem. Tyle, że aby zachować gwarancję wypadałoby robić przeglądy w ASO. U siebie zrobiłem tylnie hamulce + przetoczenie przodu + wymiana gumek stabilizatorów wyszło 500zł. ASO chciało ok 3kzł.
  19. Jest, jest. W poprzednim aucie dzięki temu dowiedziałem, się że mam dwa poziomy rezerwy. Pomarańczowa kontrolka i zasięg ok 100km, a jak już wskazuje 0km to rezerwa zmienia kolor na czerwony .
  20. Różni, bo dolewając paliwo dolewasz ten sam płyn a nie inny (jak woda do herbaty). W czym traci właściwości takie roczne paliwo ?
  21. Nie porównuj rozcieńczania z dolewaniem. Poza tym benzyna to nie ciecz spożywcza i tak szybko się psuje. Ułamki "starego" paliwa w baku aucie nie szkodzą.
  22. Dlatego ASO wymyślają jak na nich zarobić. Ostatnio byłem na przeglądzie Skody i dowiedziałem się np, że cena roboczogodziny jest znacznie wyższa niż zwykłego auta bo wymaga specjalistów . Nie chcieli mnie tez z hali wypuścić bo mam "cieknące" cylinderki hamulcowe które zagrażają życiu. Sładów wycieku ani ubytku płynu pan nie skomentował. Cylinderków w ASO na stanie nie ma - bo są specjalne do wersji EV !!! Oczywiście nie dałem im zarobić. Cylinderki wg kodu są od całej gamy 1.6 (Golf, A4, Octavia, itd), wymienione u mechanika, który skwitował że jest to bezsensu skoro nie widać uszkodzeń ... Auta oczywiście nawet nie podładowali .
  23. a jak mój samochód nie ma rezerwy to co mam robić ?
  24. Aha, a paliwo to jak wino z wodą się nie miesza ? Bak w aucie jest w ruchu, smok pompy na dole, wiec nie widze tego starzenia. Starzenie masz jak auto stało długo i nikt nie dolewał do niego paliwa.
  25. Tata wrócił wczoraj z rekomendacją ASO aby tak nie robić. Auto w trybie noPb szarpało silnikiem i wywalało checka. Zabrudzone były świece wg ASO z racji paliwa. Auto tankowane na tej samej stacji. Za czasów LPG i CC mówiło się, żeby zawsze mieć paliwo w baku bo przy małej ilości i jeździe na lpg może zatrzeć się pompa paliwa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.