Jump to content

Blues_Brother

użytkownik
 • Content Count

  2769
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

114 Dobry aparat

About Blues_Brother

 • Rank
  starszy kierowca

Profile Information

 • Lokalizacja
  polska C
 • Car
  różnymi
 • Motorcycle
  nie

Recent Profile Visitors

1082 profile views
 1. Dzięki. Zapytam mechanika jak mierzył bo nie widziałem.
 2. czujnik nowy ze sklepu. stary poszedł na emeryturę. dlatego pytam o poradę co dalej. jest sposób abym ciśnienie mógł monitorować podczas jazdy w starym pasku?
 3. dzięki, jestem świadom zagrożenia. za pierwszym razem kiedy pojawił się komunikat byłem na pomiarze ciśnienia, ciśnienie było ok. zrobiłem to co napisałem wcześniej, czyli: "Co było zrobione po zaistnieniu awarii: wymiana filtra oleju, olej, nowy czujnik ciśnienia oleju, płukania silnika. Ciśnienie oleju na komputerze pokazuje ok." pomimo tego wczoraj znowu pojawił mi się komunikat. dlatego poszukuje jakiegoś sprytnego urządzonka które potrafi pokazać mi ciśnienie w czasie rzeczywistym.
 4. Może jednak słaba pompa oleju i na mobilu1 dawała radę, przy zmianie oleju na vavoline już nie daje ciśnienia?
 5. chyba nie, był zmieniany raz przy serwisie olejowym, drugi raz podczas ponownego serwisu. zmian nie zaobserwowano, czyli dalej pojawia się STOP silnik.
 6. Dzięki. Chyba muszę sprawić sobie jakieś ustrojstwo aby na bieżąco mieć wskazanie ciśnienia oleju podłączone pod komputer bo ryzyko duże jeśli trop jest mylny. Może ktoś ma inne pomysły?
 7. Panowie problem dotyczy silnika montowanego w wielu markach samochodów więc pozwolę sobie dodaj zapytać. Passat b5 silnik 1.9 tdi AHU 90km. Problem. Podczas jazdy wyświetla napis STOP wyłącz natychmiast silnik. Świeci czerwona kontrolka oleju. Co dalej? Problem pojawił się znikąd 1000km po serwisie olejowym. Co było zrobione po zaistnieniu awarii: wymiana filtra oleju, olej, nowy czujnik ciśnienia oleju, płukania silnika. Ciśnienie oleju na komputerze pokazuje ok. Po robocie ponad 300km zrobione z różnymi prędkościami bez proble
 8. A czy 2wd na sens w tym aucie? Zimą lub w lekkim terenie jednak chyba 4wd pomaga.
 9. Nieprawda, jeśli występuje, chyba dość często, wada której naprawa kosztować może tysiące złotych, to ja to nazywam nieproszeniem się o kłopoty. Prawda, prawie każde auto ma mniejsze lub większe wady, ja chce wybrać ten które te wady ma mniejsze, po prostu z wygody.
 10. nie dzięki, nie szukam autobusu. ja mam max 4 osoby, po co mi auto na 8? chrysler to proszenie się o problemy, a mi się już nie chcę doktoryzować. smax wydaje się najsensowniejszy, tylko co z tego, że ładniejsza jest sorento?
 11. tez o tym myślałem, znaczy o galaxy. kolega ma w pracy takiego 7 osobowego, ale to już jest autobus. nie wiem czy to nie przesada w moim wypadku.
 12. pewnie 2 generacja,tylko diesel. martwi mnie, a w zasadzie wyklucza ten "wieloklin". santa fe mnie tak nie rusza jak sorento. po prosto ma to coś z zewnątrz. tyle. poczytam na forum, aby od razu nie pchać się w problemy. już tak kiedyś z nubirą się doktoryzowałem i wystarczy
 13. akceptowalnie. tylko trzeba na "sufit" uważać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.