Jump to content

1Marek1

użytkownik
 • Posts

  5311
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 1Marek1

 1. Nie, zresztą nie było tam żadnego płatnego mostu (ale byłem tam w 2019 motocyklem to może dlatego). Normalnie lecisz autostradą i nagle w poprzek masz szlaban. Ja akurat miałem otwarty ale zdziwienie było spore i trzeba ostro hamować bo przejazdy kolejowe nie sa tam równe.
 2. Na mnie największe wrażenie (z tych negatywnych) zrobił przejazd ze szlabanem na autostradzie z Bukaresztu do Konstancy. Rumunia uczy że nawet jak droga wydaje się super to w każdym momencie może być jakaś "niespodzianka".
 3. Nie tyle tłusta dupa co żel w kanapie!
 4. Może to kwestia motocykla i kanapy ale ja na swojej 650-tce zawsze robie ok 800-900 km na tranzycie, np Kraków-kaprun, Kraków-Tarvisio i nie jest źle.
 5. Nie widziałem takiej motocyklowej rekawicy.
 6. Mówiąc jeszcze krócej nie jezdzisz na moto to nie wiesz jak to ruszanie wyglada. Ale jak chcesz to mogę ci pokazać. Na naukę nigdy nie jest za późno!
 7. Ja w ogóle nie byłem świadomy że gadam regionalizmem!
 8. Jeździłeś kiedyś moto? Żeby zapłacić muszę ściągnać rekawice a potem je ubrać. I to jest ten czas którego brakło.
 9. Mądrego to i dobrze posłuchać. Ale dla czystości języka proponuję sprawdzić jak się pisze "chołota" A puszką będę jeździł jak zdziadzieję.
 10. Dzisiaj na bramkach miałem ciekawa sytuację. Podjeżdżam na motocyklu do bramki na A4 w Mysłowicach (jak Bóg przykazał grzecznie w kolejce) i zaraz przed kasą dojeżdza inny motocyklista z partnerka na siodle i staje równolegle obok po prawej bo ja przy kasie z lewej strony. Ja płace za siebie, szlaban idzie w góre a on rura do przodu i wyjezdża bez płacenia. Zanim ja ruszyłem to szlaban w dół i nie mam jak wyjechać. Kasjerka mówi że mam zapłacić za drugi motocykl a ja jej że gościa nie znam i się wepchał. A ona że mnie nie wypuści i idzie po ochronę. Za mna kolejka aut z wkur..mi kierowcami. Na szczeście gościu co się wepchał na motocyklu nie uciekł tylko odjechał dość daleko i czeka. Mówie ochronie że winowajca tam stoi i od niego niech ściągaja kase. Na szczeście motocyklista wrócił sie pieszo i idzie wyjaśnić sytuację, Ja do niego stanowczo co on wyrabia a okazało się ze to Francuz i po polsku nie rozumie więc oper też słabo wyszedł. Efekt taki że z 10 minut stałem jak ten słup na bramce za którą zaopłaciłem a za mna sporo wkur..ch kierowców.
 11. Sparawdż motocykl z szybka. Głowy nie urywa przy v>100 km/h i nie trzeba robaków zdrapywać z kurtki.
 12. A jak w firmie był trzeźwy a nachlał się w trasie? A kierowcy TIR którzy są w trasie wiele dni?
 13. Clio 1 też rdzewiało ale to już historia sprzed 30 lat.
 14. Która Laguna, chyba gen 2? Ja ma jak najlepsze doświadczenia z Renault, miałem Clio 12 lat od nowości do 200 kkm, mam tez Lagune 3 już 10 lat (też od nowości) i nic sie jej nie dzieje. Auto na tyle fajne i dobrze się nim jezdzi że na razie nie myslę o zmianie na nowy.
 15. Zrobiłeś 2000 km na raz? Szacun, bo mój rekord to Kraków-Lyon czyli 1600 km.
 16. Im dłuższa trasa tym predkośc ma większe znaczenie. Finalnie może to być wybór nocleg lub jazda na raz. Np tydzien temu wracałem z Livorno do Krakowa. To jest 1350 km i przejechałem na raz. Z przyczepka to nie byłoby możliwe.
 17. Jeśli chodzi o praktyczny egzamin na motocykl to rozwala mnie oblewanie egzaminu za przejechanie linii ciągłej na skrzyżowaniu gdzie ulica na którą wjeżdżasz ma ciągła przerwaną tylko na kilku metrach w miejscu wjeżdzania z innej ulicy. Wystarczy najechać na te ciągła i po egzaminie. Druga rzecz wkurzająca to oblewanie za złe stawanie na dojezdzie do skrzyżowania na swoim pasie. Czyli zajmujesz właściwy pas ale jak skrecasz w lewo to musisz stać po jego lewej stronie a jak w prawo to po prawej. Bo jak przy skrecaniu w lewo zajmiesz jego środek to po egzaminie.
 18. Najtrudniejszy dla mnie był zdecydowanie szybki slalom. Wolny slalom robiłem bez problemu na jedynce i bez gazu ale też bez hamulca. Po prostu cała uwaga na przerzucaniu motocykla pomiedzy pachołkami i działało. Wolny slalom robiłem najpierw na Gladiusie a potem na MT07 i na niej zdałem egzamin. MT07 na jedynce bez gazu ma 12 km/h i można się wyrobić pomiedzy pachołkami.
 19. Lekarz jest niezbedny żeby wyrobić PKK. PKK jest niezbedne żeby wogóle cos zacząć. mając PKK zrób egzamin teoretyczny ważny bezterminowo (kiedyś tylko 6 m-cy) i zapisz sie na kurs. Ja znalazłem kurs samych jazd, bez teorii bo juz ją zdałem eksternistycznie. Potem jazdy i egzamin. Na placu łatwo nie bedzie!
 20. Na 3/4 rowery i tak nie schowasz Mam Thule Euroclassic na 3 rowery i pieknie wchodzi do Laguny hatchback.
 21. Ja zawsze chowam do bagażnika. Ale u mnie zakładanie i demontaż to prosta i szybka czynność.
 22. 1Marek1

  Polskie opony

  A ja kupiłem Micheliny Primacy4 ale made in Poland. To sa polskie czy nie? Tak przy okazji- zgadzam się z testem (ten sam rozmiar), dobrze kleja do asfaltu.
 23. Tym bardziej że wymóg 13 pin gniazdka jest nowy i jezdzi cała masa przyczep i platform z 7 pin. Nie było chyba wymogu zmiany już dopuszczonych do użytku (wpis do dow rej) gniazd 7 pin na 13?
 24. Nie obraź się Ulik87 ale supermoto to nie moja bajka.
 25. Hey, no to pojechałeś! A co powiesz o Pirelli Scorpion Trial 2, też drewno?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.