Jump to content

Lato8

użytkownik
 • Content Count

  3173
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 1h 22m 54s

About Lato8

 • Rank
  weteran
 • Birthday 01/30/1984

Profile Information

 • Name
  Grzegorz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Kielce
 • Zainteresowania
  Mechanika, Elektronika samochodowa.
 • Car
  Golf V, P307 SW, Punto GT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Resor zmniejsza obciążenia chwilowe i prędkość uderzenia jest wytracana przez co mniej odczuwalna dla samego ładunku jak i przyczepy. Tak, żebyś zrozumiał: Skocz z wysokości na beton vs trampolina, gąbką czy cokolwiek innego. Pomyśl co bardziej odczujesz.
 2. Na resorze. Załadujesz, resor sie ugina i przyczepa plynie, na osi skretnej 90% obciążeń przenoszą opony i czopy łożysk. Na pusto jak nie będzie za dużo resorów podłożonych przyczepa mniej podskakuje. Dobre wyjście to dwie osie "sztywne" , łatwiej rozłożyć ciężar, nie skacze jak jedno koło wpadnie w dziurę no i można przeładować.
 3. Lato8

  Przyczepa sam

  Na marketowke po wsiach laduja po 800 kg. Nie maja świadomości ze tam jak napisane ladownosc 300 to nie przekraczalne jest to 300. Rama z gietej blachy nie wytrzymuje.
 4. Lato8

  Przyczepa sam

  Jak juz samow sie nie robi to i meksyk na drogach sie konczy.
 5. Tylko co z przeglądem w PL. Nie każdy da się łatwo dostosować do naszych przepisów.
 6. Jak wymieniles na nowa to możesz ja sprzedac. Ktos zalozy i dla niego bedzie nowa 😃
 7. Podłączyć komputer diagnostyczny i sprawdzić prędkości kół jakie widzi sterownik ABS
 8. Dystrybutorem jest chyba auto partner. Zalozylem taki zestaw do fusiona. Pedal chodzil miekko i ladnie zbieralo.
 9. Nic nie rób, usterka drobna w najgorszym razie i wynik pozytywny.
 10. Przepisz dopuszcza najazdowy na 1 oś, czy takie są nie wiem, nie widziałem, chodziło mi tylko o przepis.
 11. Różnica jest taka, że roboczy hamulec powoduje samoczynne wyhamowanie przyczepy po oderwaniu się jej od pojazdu holującego i działa na wszystkie koła. Najazdowy tej funkcji nie ma i dlatego wszystkie przyczepy powyżej 3.5T najazdowego nie mają. ( poprawka, do 5T mogą mieć, naczepy go mieć nie mogą ) Najazdowy dopuszcza się , żeby działał na koła jednej osi pewnie po spełnieniu innych warunków co do skuteczności hamowania.
 12. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity) 7. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem, ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy i specjalny o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie może przekroczyć: 1) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego, 2) dopuszczalnej masy całkowitej tych pojazdów, 3) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tych pojazdów przez producenta, 4) 3500 kg – z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku II do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych Pojazdów (Dz. Urz. UE L 263 z 09.10.2007, str. 1, z późn. zm.), masa ta nie może przekroczyć 150% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu ciągnącego przy jednoczesnym spełnieniu warunków określonych w pkt 1, 3 i 4. W Prawie o ruchu drogowym jest taki zapis Art. 62 [Masa przyczepy; zespół pojazdów] 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez: 1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;
 13. Ja to nie wiedzialem o istnieniu b96😰 O jaki egzamin chodzi? Wydawalo mi sie ze 4250kg dotyczy auta 3500kg i przyczepy lekkiej 750kg. Czas sie doszkolić.
 14. Ale, że jak plynu ubywa... Hamulcowego ?
 15. Mam do wymiany skrzynie biegow w peugeot 307 1.6 hdi 90km. Sprzeglo sztywne. Musi byc konkretnie taki kod jak byl czy moze byc z wersji 109km czy nowszych jak p308 ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.