Jump to content

Igorek

użytkownik
 • Posts

  6138
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Igorek

 1. Tak. Wystarczyło przeczytać wątek do końca i odpowiedź by się znalazła.
 2. Taśma dwustronna, tylko nie taka tania i uniwersalna. Dobierasz grubość, siłę trzymania i nic nie wyjdzie bardziej estetycznie i bezproblemowo przy ewentualnym demontażu.
 3. Ja tam się nie uważam za wszystkowiedzącego. Z chęcią dowiem się czegoś nowego, o ile coś takiego jest
 4. Jak no Frost to masz wymiennik podobny do tego w klimatyzacji samochodowej. Spróbuj się do niego dostać i zobacz czy nie obrósł jakimś grzybem. Do zdjęcia najpewniej jakiś panel/panele na tylne ścianie, oczywiście wewnątrz urządzenia.
 5. No to się zdecyduj bo jednak sobie przeczysz.
 6. Masz trochę pojęcie za co odpowiada zawór EGR i jakie są widoczne skutki jego montażu w dolocie?
 7. Ooo, królu złoty, dzięki! Jutro zadzwonię i dopytam gościa ile to wyjdzie. Coraz bardziej mam ochotę komuś zlecić całość remontu, ja jestem tak zarobiony, że wystarczy mi w zupełności jedynie wyjęcie i wsadzenie tego silnika
 8. O tyle dobrze, że cewki ok, wałki ok, napęd rozrządu bez zastrzeżeń. Problem jest głównie w głowicy i gładzi cylindrów. Ale i tak koszty będą konkretne.
 9. Trzeba siąść i jeszcze raz przemyśleć. Silniki "po regeneracji", jak dobrze pamiętam, są po 1700 i 2000 funtów. Ten sam sprzedawca, pierwsza opcja to gwarancja na rok, drugi na dwa lata. Ale ja boję się jakości i odradzam. Szlifierz chce prawie 300 funtów za szlif cylindrów i wyrównanie płaszczyzny głowicy. Obróbka gniazd zaworowych płatna dodatkowo, ewentualne szlifowanie bloku też. Czas oczekiwania 6 tygodni. Muszę znaleźć czas i rozebrać do reszty ten silnik bo jak się jeszcze trafią porysowane czopy na wale to opcja będzie już tylko jedna.
 10. Ale że co, nie wierzysz w przebieg? Historia przeglądów, książka serwisowa i ogólny stan zużycia samochodu potwierdzają, że nie był cofany. Natomiast stan silnika niszczy całe dobre zdanie o samochodzie
 11. Auto wylicytowane wyraźnie taniej, z małym przebiegiem i bez poważnych przygód blacharskich. Trochę zapuszczone ale w takim typowym zakresie- do ogarnięcia. Niestety silnik do remontu a po wyjęciu jego okazało się, że rozwaliło też dwumasę od pracy na trzech cylindrach. Kupiony bez jakiejkolwiek wiedzy o bolączkach silnika. Z jednej strony koszty remontu wywindują cenę dość znacznie, powyżej cen rynkowych, z drugiej to co jest na rynku to gorące kartofle które jeden drugiemu opycha nie chcąc się użerać. Więc nie ma tak naprawdę to czego porównać.
 12. Rzucało mi obrotami na jałowym, wsadzałem blaszkę i problem znikał.
 13. Czy w 2.0 HDI z 2017 roku nadal warto zaślepiać zawór EGR blaszką? Akurat dłubię w tamtych okolicach i zastanawiam się czy nie dołożyć. W tych starszych HDI przeważnie wsadzałem i pomagało ale nie wiem jak z tymi nowszymi.
 14. Można prosić o VF7RWAHXMGL502092 ?
 15. Czy wiadomo już coś na temat dostawców alternatorów? Bo przecież takie Ferrari to podobno technicznie Fiat a to ona tylko jedno
 16. Na tłoku z drugiego culindra są jakiś odbicia, co ciekawe, na trzecim też. Drugi jest po prawej, trzeci po lewej Ale najciekawsze, że na jedynce znalazła się rysa. Nic dobrego Ogółem to jak na przebieg w okolicach 100 tys km to jest to dramat.
 17. Takie szybkie pytanie - AA był dostępny od początku produkcji czy wszedł dopiero wraz z faceliftem w 2019?
 18. Wczoraj zdjąłem głowicę i zgodnie z przypuszczeniami doszło do uszkodzenia zaworu
 19. Dzięki za filmiki, bardzo rozjaśniły sprawę Mocno się męczyłem słuchając typa ale mechanik akurat był bardzo rzeczowy i jego wiedza na duży plus. Sprawdzałem silnik raz jeszcze i jest już prawie pewne, że doszło do uszkodzenia zaworu/ów na drugim cylindrze. Pomiar ciśnienia sprężania nadal daje zero, są słyszalne przedmuchy wtłaczanego powietrza do wydechu, podczas pracy silnika na jałowym coś tam dmucha lekko przy zdjętym korku wlewu oleju i nie znika to po przygazowaniu ale też się nie nasila. Na początek głowica do zdjęcia i ocena co się stało z ciśnieniem w drugim cylindrze a zaraz potem decyzja czy warto robić dół. To, że trzeba robić wiadomo ale trzeba zerknąć czy nie ma uszkodzeń dyskwalifikujących cokolwiek z regeneracji.
 20. Doświadczenie mi podpowiada, że póki znajduje się tłok w cylindrze to jakieś tam ciśnienie będzie a tu wskazówka ani drgnie. Pozostałe cylindry mają około 12 barów. Sprawdzałem opór cewek (czy co to tam jest) na tym cylindrze i wartości różnią się od pozostałych. Naprawdę liczę, że problem tkwi w sterowaniu fazami rozrządu. Jechałem za tym samochodem, żadnego niebieskiego dymu nie widać za to wali od czasu do czasu czarnym, czyli pewnie wtedy, kiedy obroty spadają i odłącza się jeden z cylindrów. Po niedzieli sprawdzę jeszcze jak z przedmuchami do skrzyni korbowej.
 21. Za remont "dołu"?
 22. Samochód jest nie mój, został już kupiony i zostałem poproszony o pomoc w przywróceniu tego do przyzwoitego stanu. Na plus ma to, że przez te 11 lat ma zrobione około 100.000km, przebieg wygląda na prawdziwy. Cena była niższa i pozwala na pewne naprawy tylko pytanie co trzeba/ warto zrobić?
 23. Pacjent to A5 z 2011, z silnikiem 2.0 TFSI, ma jakieś elektroniczne sterowanie fazami rozrządu. Silnik bierze olej i nie pali na jeden cylinder. Ciśnienie sprężania na tym felernym cylindrze to równiutkie zero. Na wolnych obrotach telepie silnikiem ale powyżej około 2krpm cylinder się jakby aktywuje i silnik pracuje równo. Mocno podejrzewam te regulatory faz rozrządu. Czy ktoś może pokierować mnie gdzie o tym więcej poczytać? Tak samo kwestia zużycia oleju, co jest przyczyną w tych silnikach i jak z tym walczyć?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.