Jump to content

bergerac

użytkownik
 • Posts

  29517
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

bergerac last won the day on April 4

bergerac had the most liked content!

4 Followers

About bergerac

 • Birthday 12/11/1977

Retained

 • Drogi Kustomer

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Szczecin/Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bergerac's Achievements

rajdowiec

rajdowiec (16/20)

 • Drunk Rare

Recent Badges

17.7k

Reputation

 1. a pompka na wiertarkę? https://nestrol.pl/produkt/narzedzia-reczne/pompka-na-wiertarke-wody-pompa-do-basenu/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google merchant feed&utm_medium=cpc&utm_term=1457
 2. to może jakaś najtańsza z Castoramy do akwarium albo oczka wodnego?
 3. a nie możesz wężem po prostu podłączonym pod kran?
 4. Sprzedawca podszedł bardzo profesjonalnie i podesłał mi zmianę cennika od momentu wprowadzenia nowej gwarancji. Mówił, że udało mu się wytargować rabaty na gwarancje dla klientów, którzy kupili w grudniu, ale dla wcześniejszych mu się nie udało. ja mam na razie (fakt, że jedyne 1,5 roku) bardzo pozytywne doświadczenia zarówno pod kątem sprzedaży, obsługi posprzedażnej jak i serwisu. Jeśli Stelvio przejdzie facelifting i dołożą krytyczne elementy (typu światła LED) i oczywiście finansowo będę w stanie to dźwignąć, to będzie to na 90% mój kolejny wybór.
 5. po pierwsze to jest zysk, który chce przytulić Wynajmujący :) po drugie - pamiętaj o kosztach finansowania inwestycji.
 6. no dobra, to dla mnie jednak za wysoka matematyka ja zawsze jabłka do jabłek odnoszę oki, to ma sens
 7. Ty też mówisz o wynajmach pseudoproducenckich, które co do zasady są skierowane tylko do małych firm lub jednoosobowych działalności gospodarczych. Prawdziwy wynajem jest w carfleetnach, które są kalkulowane na bazie dokładnych parametrów.
 8. się mi matematyka nie uzgadnia. rozumiem, że bez wpłaty wstępnej?
 9. trochę nie rozumiem oczekiwań niektórych osób. Przecież floty/leasingi w kontekście wynajmów długo- i średnioterminowych mają bardzo prostą kalkulację: 1) Podstawowy czynnik cenotwórczy to cena zakupu samochodu minus wartość końcowa (RV po zakończeniu okresu najmu) 2) Do kalkulacji brany jest również przebieg - ma on wpływ na dwa elementy: wartość końcową oraz szacowany koszt serwisu przez okres najmu 3) Do tego dochodzi koszt finansowania pojazdu w okresie najmu 4) Koszty serwisowe (przeglądy, wymiany opon, itp) w zależności od wybranej opcji wynajmu 5) Na ofertę wpływa również fakt, czy jest to wynajem producencki (dlatego niektóre marki chcąc zaistnieć na rynku, jak wspomniany Jaguar dają lepsze oferty niż wynika z rynku, bo biorą na siebie finansowanie, a mało popularne auto nie wygra normalnie rywalizacji konkurencyjnej) 6) Ważne jest, żeby przestrzegać przebiegu oraz stanu pojazdu. Opłaty za nadprzebiegi czy przywrócenie do stanu początkowego są naprawdę wysokie. Sam widziałem dobrze wyglądające auta, które zostały wycenione na ponad 10-12 tyś złotych kosztu zwrotu. Rata wynajmu składa się zazwyczaj z trzech elementów: - część inwestycyjna - koszt utraty wartości plus finansowanie - część serwisowa - koszt eksploatacji pojazdu w trakcie użytkowania - część ubezpieczeniowa - polisa Większej filozofii w tym nie ma.
 10. podobnie ma Insignia B. W karoserii są otwory montażowe i bolce. Zakłada się belki, uchwyty mocujące w dół i siedzi idealnie A w Alfie muszę skręcać
 11. Bardzo mocno uprościłeś A gdzie CIT ? Ale OK, nieważne, myślałem, że po prostu wiesz coś czego ja nie wiem o naliczaniu kosztów floty w firmie.
 12. ano właśnie nie wiem o co chodzi, ale temat mnie interesuje zawodowo, więc chętnie przy tej okazji się dowiem
 13. mówisz o użytkowaniu firmowym jak rozumiem. A to jak nie masz leasingu to nie możesz wrzucić w koszty?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.