Jump to content

gilbert3

użytkownik
 • Content Count

  4117
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  7h 42m 40s

6 Followers

About gilbert3

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday May 24

Profile Information

 • Name
  Rafał
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz i okolice
 • Zainteresowania
  literatura, motoryzacja, telekomunikacja
 • Car
  Fiat Tipo T-Jet

Recent Profile Visitors

965 profile views
 1. Co poradzisz, nikt nie bierze pod uwagę o której godzinie się urodziłeś, a do północy ostatniego dnia 17 roku życia i tak jesteś nieletni. Na moje te 50 km/h przekroczenia to i tak jest za dużo, więc 49,9 nie robi różnicy.
 2. Ja się szczegółów nie czepiam raczej, ale nie do końca wiem co znaczy "praktycznie" czysty. Dla mnie olej albo jest czysty albo nie jest, a praktycznie to antonim słowa teoretycznie.
 3. Jeśli olej w dieslu jest czysty przy wymianie co 10kkm to raczej jest to słaby olej niż sprawny silnik.
 4. Jedyny mankament jaki przychodzi mi do głowy to skrzynia M32. Niby poprawiona, ale zawsze jakiś pierwiastek niepewności. Szukaj wersji z start/stop, miały inną skrzynię.
 5. Ostatnio to zdrowy rozsądek przegrywa wszystko, taki synonim naiwności.
 6. Pytanie czy dokładają gratis alternator do tego Fiata Renegade ;)
 7. Nie wiem czy 9 źródeł, które przytoczył kolega@dagie ma mniejsze czy większe mózgi od AK kontra 0 źródeł, które mogłyby wskazywać na coś przeciwnego. Kontra instruktorzy nauki jazdy i kontra zdrowy rozsądek.
 8. No oczywiście! AK to śmietanka ekspertów najwyższej klasy, prawdziwy top fachowców w każdej dziedzinie. Nieomylnych dodajmy. :D
 9. Był taki film "ludzie honoru", w którym Tom Cruise otworzył regulamin jednostki wojskowej w poszukiwaniu paragrafu pt "jak korzystać z latryny". No i nie było
 10. To jest przede wszystkim skrzyżowanie, a te linie to nie jest pas ruchu, tylko wskazówka jak jechać, bo tam łamią się autobusy. Jest wiele skrzyżowań z takimi wskazówkami, a wjeżdżając na taki pas też byś musiał mrugać i teraz zastanów się: jak ktoś jedzie dokładnie przeciwnie do kierunku uprzywilejowanego - festiwal kierunkowskazów, dokładnie przeciwny do tego, w jakim kierunku zamierza skręcić. Masz w sposób czytelny sygnalizować kierunek jazdy, a nie szukać nieścisłości w przepisach, żeby naprawić sobie auto. Poza tym nie jest możliwie egzekwować dwóch wykluczających się przepisów jednocześnie, bo tak to w tej chwili wygląda.
 11. Rozumiem wpis w kodeksie. Nie polemizuje z nim, po prostu stwierdzam fakt, że włączając kierunek w prawo jadąc na wprost na takim skrzyżowaniu jak te, które wstawiłem, dochodzi do zmylenia kierowcy próbującego wyjechać z podporządkowanej. Nikt rozsądny posiadającego wyobraźnię tego nie robi. Nie sądzę też, żeby instruktorzy celowo wprowadzali kursantów w błąd. Widać skrzyżowanie takie, a dokładniej droga z łamanym pierwszeństwem, nie jest traktowana jako główny pas ruchu, z którego się zjeżdża, lecz po prostu jako wyróżniony kierunek ruchu, posiadający pierwszeństwo.
 12. Pewnie trzeba długimi błysnąć i klakson. Każdy, kto uważa, że na łamanym pierwszeństwie używa się kierunku do jazdy na wprost, bo opuszcza pas ruchu, widać bardzo nie lubi swojego auta. Instruktorzy też tego nie uczą, gdy obserwuję tą krzyżówkę. Najczęściej mrugają prawym jadąc na wprost kobiety, siwe dziadki i przyjezdni.
 13. Mieszkam obok skrzyżowania + z łamanym pierwszeństwem oraz dwoma znakami stop przy podporządkowanych, obok jest Word, więc dużo L - i co się przy nim wyrabia to jest klęska żywiołowa. Klaksony, piski hamulców, wymuszanie pierwszeństwa, wyzwiska z otwartych szyb, festiwal kierunkowskazów, bo jeden używa zjeżdżając z pierwszeństwa, a drugi nie. No i kolizje raz na miesiąc to minimum. Niedawno zginął pieszy bo dostał znakiem w głowę. Nie dla Polaków takie "skomplikowane" rozwiązania drogowe. Nie ogarniają prostych rzeczy jak logika i kierunek, a tu im taką drogową zagadkę stawiają jak łamane pierwszeństwo.
 14. Odczucia może te same, jednak 1.2 nieco mniej mi paliła niż 1.1.
 15. Wersja free MES z symulowanym połączeniem doskonale pokazuje za co płacimy w pełnej wersji. ELM nie wykorzysta potencjału tego programu, ale do diagnostyki silnika 1.9 mjtd (Croma nie posiadała silnika 1.6) się sprawdzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.