Skocz do zawartości

BuktopBektop

użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez BuktopBektop

  1. https://pol.sika.com/pl/balkon-taras/plytki/plytki-t-8.html ale ja szedłbym w kierunku szkliwa, żwirku wraz z żywicami poliestrowymi. Szczelniej. mniejsze naprężenia, lepsza antypoślizgowość. Tylko wybierając kolorystykę pamiętaj że żywica z czasem będzie żółknąć.
  2. Jeśli wkłady nie są rozszczelnione to finsowo poczujesz zakup a nie oszczędności. Dodatkowo spora szansa że przy wymianie coś naruszysz w ramiakaku okna i skończy się nieplanowaną wymianą całości.
  3. jeśli pion kanalizacyjny nie znajduje się kilka metrów od jednostki to grubość wylewki nie pozwoli na uzyskanie wystarczającego spadku aby w kilka lat rura nie zatkała się glonami.
  4. Ceramika też ma swoje plusy: lepsza izolacyjność akustyczna i akumulacja cieplna, Zwłaszcza to ostatnie jest nie do przecenienia, zimą dom wolniej się wychładza a latem nagrzewa. Co do ceny to wszyscy pilnują się nawzajem i różnica jest kosmetyczna, zwłaszcza w skali całej inwestycji gdzie koszt materiału gołych ścian jest w sumie akordem przed poważnymi wydatkami.
  5. Zapewne wychodzi coś z zaprawy którą murowano lub klejono kamienie. Farba na zacieki i kolejny Dekoral
  6. Przyłącze tymczasowe prądu od razu zrobiłem pod ziemią po trasie wyrysowanej w pozwoleniu. Projektant z prądowni pojawił się chyba 3 lub 4 lata po rozpoczęciu budowy, więc jedyne co mu pozostało to przerysować projekt i usankcjonować stan faktyczny, Z wodą jest gorzej, musisz czekać bo przyłącza do sieci wodociągowej musi dokonać pracownik operatora. Trwało to na pewno dłużej niż 3 miesiące, wydaje mi się że nawet na papier o możliwości przyłączenia czekałem niewiele krócej niż Twoje 3 miesiące. Dane sprzed 10 lat, więc może zmieniło się coś na plus, choć widząc jakość obsługi obu firm byłoby to dla mnie zaskoczeniem.
  7. Emulsja akrylowa do okien bądź grzejników lub własnej roboty mikstura: 10l farby do ścian plus 2-3 litry emulsji alkidowej do malowania okien i grzejników. Pamiętaj jednak że tak naprawdę zmywalność gumowych otarć będzie zależała od gładkości ścian. Ja bym kilkoma płytkami okleił ściany w miejscu gdzie będą leżały opony a pozostałą powierzchnię pomalował farbą do ścian
  8. zrób pianę PUR, przy takim rozwiązaniu dachówkę i pianę traktujesz jako jedną warstwę bo woda nie mam możliwości skraplania się wewnątrz. Edytowana na prośbę Lukasha
  9. więc belkę przewiercisz na kilka razy, w czym problem?
  10. zrób pianę PUR, przy takim rozwiązaniu dachówkę i pianę traktujesz jako jedną warstwę bo woda nie mam możliwości skraplania się wewnątrz. edytowano na prośbę L
  11. BuktopBektop

    Kurnik

    zacznij od upewnienia się czy w okolicy nie żyją lisy, kuny i jastrzębie. Jeśli tak to buduj wolierę, choć i ona w końcu będzie niewystarczającym zabezpieczeniem. Exteść mniej więcej co rok, półtora ma wyduszoną całe stado 10-15 kur i kupuje nowe. Inna sprawa to smród występujący w okresach mokrych. Pewnie przy hodowli luźnej to nie występuje wcale albo jest nieuciążliwe (oprócz niespodzianek na trawniku)
  12. twardy styropian oznacza mniejszą izolacyjność cieplną i większa wagę. Zwykly elewacyjny i jak piszesz obić blachą dla zabezpieczenia przed zniszczeniem.
  13. mata EPDM lub dekarska taśma bitumiczna. Pierwsza zapewne trwalsza, druga łatwiejsza w obsłudze - przyklejasz i docinasz. No i chyba jest w kilku kolorach.
  14. jeśli mapei to kolor nazywa się manhattan. Fuga wykruszyła się bo jest za mała szczelina więc ja, oprócz wydłubania starej fugi, poszerzyłbym szparę za pomocą szlifierki. Jeśli nie masz takiej możliwości wydłub fugę i zrób to silikonem
  15. Potrzebuję benzynowy pojazd do jeżdżenia po lekkim lesie, raczej nie 4x4. Pomysł dobry czy nie bardzo?
  16. Grunt z piaskiem kwarcowem, typu cm17 ceresitu. Lub farba ftalowa ewentualnie akrylowa. Farba strukturalna nie ukryje że to płyta osb, więc nie wiem czy warto się w to bawic.
  17. BuktopBektop

    Stepway

    W zasadzie to skupiłbym się na Loganie i Dokkerze. Dustera 4x4 raczej nie, sam napęd i wymiary wewnętrzne mnie nie przekonują. Cena zapewne będzie także hamulcem. Zwłaszcza że w mazowieckich lasach i polach zawsze znajdzie się lepsza droga z drugiej strony. Informacyjnie, czego nie zrobiłem poprzednio, chodzi o jeden nowy samochód, w miarę możliwości łączący najważniejszo użytkowo dotychczas używane dwie sztuki: coś na asfalt i terenówkę z reduktorem. I tu widzę właśnie owe stepwaye. O ile jest odczuwalne to podniesienie zawieszenia na drogach polnych, jak wygląda prowadzenie na i poza asfaltem. No i silniki, tu wybór jest słaby bo producent do tej wersji powinien przygotować dodatkowo jakies tradycyjne benzynowe 1,6 bez wodotrysków. Podobnego diesla pewnie już ekologia nie przepuści.
  18. Jakie są wymiary tych okien? Im większe tym gęściejszy profil bo to oznacza sztywność. Co do samych wypełnień szybowych to proś o papiery, bo to produkuje kooperant i w razie rozszczelnienia ułatwia egzekucję gwarancji. I tak naprawdę właśnie szyby robią współczynnik izolacyjności okna.
  19. Czy warto dla myśliwego/leśniczego?
  20. BuktopBektop

    duster kilka pyt.

    A jak to grzebie się we błocie? Takim zwykłym jesienno wiosennym syfie?
  21. stosowaliśmy to w firmie i zawsze liczyliśmy 1kg na izolację i 2 kg na klejenie
  22. 3kg chyba też są, ale powinieneś zrobić na dwa razy. Zaszpachlować jako hydroizolację, wyrównując przy tym nierówności i położyć płytki na grzebień. Przy takim zastosowaniu powinieneś zużyć ok 9 kilo. Dobrze byłoby też użyć fugi epoksydowej.
  23. Brudzi się tak samo jak akrylowy, natomiast silikon blokuje rozwój glonów i mchów.
  24. na pamiątkę usuniętej płaskorzeźby

  25. oprócz dużo silikonu, od spodu daj możliwie dużą podkladkę z blachy 2mm z dużą ilością silikonu. Myślę że w tej chwili po rozmoczeniu całość jest niszczona przez nieosiowe otwieranie kranu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.