Jump to content

stalan

użytkownik
 • Content Count

  2169
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2d 20h 40m 30s

Community Reputation

356 Przezacny kompan

About stalan

 • Rank
  kierowca
 • Birthday 11/12/1960

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Car
  turbofrancuz

Recent Profile Visitors

1269 profile views
 1. Mam taki dylemat... samochód ma w tym roku ponad 4 lata, serwisuję go cały czas w ASO. Dotychczasowe przeglądy ograniczały się do sprawdzenia skuteczności działania, odgrzybiania i wymiany filtra kabinowego. Kilma( automatyczna) działa jak należy, czy jest wobec tego sens zastosowania pełnej procedury z wymianą czynnika włącznie?. Wprawdzie w poprzednich samochodach robiłem takie rzeczy mniej więcej co dwa lata, ale tu mam wyraźny dylemat, może jak działa to nie ruszać, a nuż coś spartolą.
 2. Jak już wcześniej pisałem , 49 kkm.
 3. U mnie ( odpukać ) jak na razie ,od wymiany do wymiany 0 (słownie zero ) zauważalnego zużycia .
 4. No tak trochę w tym racji jest ...tym bardziej że silniki 1,2 Tce miały tam jakieś "przygody" . Ale z drugiej strony jak za tę samą cenę , można wlać coś dużo lepszego ,no sam nie wiem .
 5. Wszystkie "kalkulatory" oleju ,do tego silnika zapodają 5W40 (w ASO też taki lali ).
 6. 49 kkm miasto 70 % 8 - 10 kkm ( Renault przewiduje...30 kkm) 1,2 Tce H5F
 7. Jako że zbliża się termin przeglądu olejowego w ASO (samochód jeszcze na gwarancji) ,mam zamiar tym razem sam kupić olej . Cena 4,6 l oleju Elf 5W40 w ASO to....240 zł . Jako że pojemnik 5 l ,tego samego Elfa ,w wolnej sprzedaży można kupić za ok. 140 zł ,to "trochę" się cenią. Ale do meritum....jak byście mieli do wyboru olej spełniający normę producenta (RN 700/710) ,5W 40 ,takich firm jak np. Elf , Valvoline ,Liqui Moly , Motul ,Castrol ,Mobil … to jaki olej znawcy tematu by wybrali ? (cena ?....do ok. 270 zł za 5l).
 8. A nie myślałeś o tym aby kupić na Allegro takie radio , ale z BT. ? .
 9. Jak w temacie ,miał ktoś do czynienia ? ,jakieś opinie ?. Od jakiegoś czasu rozważam zakup małego , niedrogiego autka do poruszania się po mieście ,ot taki większy wózek na zakupy , drugi w rodzinie ,aby było można go zostawić bliżej wejścia do marketu ,bez strachu o obijanie przez innych kierowców. Jednocześnie aby dawał przyjemność z jazdy. Np. taki https://zdunek.pl/samochody/uzywane/6806/mitsubishi-colt
 10. Mam to samo ,w Renault Megane 1,2 Tce ,też uparłem się na wymianę filtra paliwa ,tylko że....nie mam tam czego wymieniać . Pierwotnie jak pytałem się w ASO o filtr do Megane III 2015 r. , bez podania VINu ,to taki filtr mi oferowali ,ale jak już VIN podałem ,to przestali oferować...bo nie mieli czego.
 11. Na postawione w temacie posta pytanie nie potrafię odpowiedzieć ,ale jako użytkownik 1,2 Tce poczułem się wywołany do tablicy. Moją Megane kombi z w/wym silnikiem ,kupiłem w lutym 2016 r. (wyprzedaż rocznika 2015) ,i od tej pory...nic się nie dzieje . Oleju nie bierze (a przynajmniej ja tego nie zauważyłem) ,przy moim sposobie eksploatacji (80% miasto ) pali ok. 7,5 l ,nadmieniam że to jednak spore kombi. A co do samej jazdy ,dynamika zadowalająca ,duża kultura pracy (cisza nieporównywalnie większa niż wolnossącym 1,6 którym odbywałem jazdę testową).A co do trwałości ?...samochód ma w tej chwili 41000 km ,sprzedam go za jakieś 3 lata i będzie miał ok. 90000 km przebiegu , chyba...wytrzyma ?.
 12. Eeeee... co takiego?. Czy to ma coś wspólnego z seksem?.
 13. Pozwolę sobie na zdanie odrębne ,od prawie trzech lat testuję moje Megane 1,2 Tce (kombi !!!) . Przez ostatnie 5200 km nie kasowałem licznika dziennego ,średnie spalanie to 7,8 l ,z tego jakieś 80% to jazda typowo miejska ,krótkie odcinki. Pokazywałem już kiedyś "dokumentację " średniego spalania z wypadu do Anglii ,czyli typowa autostrada ,i tam w jedną stronę przy spokojnej jeździe (ale nie emeryckiej) było, (o ile dobrze pamiętam ) 6,5 l ,a z powrotem chyba 7,2 l ( w Niemcach było święto zjednoczenia ,brak TIRów i mały ruch ,więc można było butować ).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.