Jump to content

stalan

użytkownik
 • Content Count

  2214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

454 Przezacny kompan

2 Followers

About stalan

 • Rank
  kierowca
 • Birthday 11/12/1960

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Car
  turbofrancuz

Recent Profile Visitors

1454 profile views
 1. No fakt, ale... za miesiąc czeka mnie duży przegląd po 60 kkm (lekko dwa tysie),kończy się ubezpieczenie, trzeba będzie w tym roku odświeżyć dwa komplety opon, akumulator ma 5 lat( AGM), i... silnik to 1,2 Tce, który w/g internetów już niebawem musi się rozsypać (wprawdzie bierze na razie jakieś 50 ml oleju na 1000). Biorąc to wszystko pod uwagę... tak się zacząłem zastanawiać.
 2. Jako posiadacza pięciolatka w idealnym stanie o minimalnym przebiegu ,kupionego w salonie , którego teraz będę sprzedawał ,najbardziej gniecie mnie utrata wartości . W związku z powyższym rozważam różne opcje .
 3. Ma wybór - nowy - gotówka lub wynajem długoterminowy ,lub używany roczny/dwuletni za gotówkę i się zastanawia .
 4. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? , np. firma Carsmile.
 5. Mam taki dylemat... samochód ma w tym roku ponad 4 lata, serwisuję go cały czas w ASO. Dotychczasowe przeglądy ograniczały się do sprawdzenia skuteczności działania, odgrzybiania i wymiany filtra kabinowego. Kilma( automatyczna) działa jak należy, czy jest wobec tego sens zastosowania pełnej procedury z wymianą czynnika włącznie?. Wprawdzie w poprzednich samochodach robiłem takie rzeczy mniej więcej co dwa lata, ale tu mam wyraźny dylemat, może jak działa to nie ruszać, a nuż coś spartolą.
 6. Jak już wcześniej pisałem , 49 kkm.
 7. U mnie ( odpukać ) jak na razie ,od wymiany do wymiany 0 (słownie zero ) zauważalnego zużycia .
 8. No tak trochę w tym racji jest ...tym bardziej że silniki 1,2 Tce miały tam jakieś "przygody" . Ale z drugiej strony jak za tę samą cenę , można wlać coś dużo lepszego ,no sam nie wiem .
 9. Wszystkie "kalkulatory" oleju ,do tego silnika zapodają 5W40 (w ASO też taki lali ).
 10. 49 kkm miasto 70 % 8 - 10 kkm ( Renault przewiduje...30 kkm) 1,2 Tce H5F
 11. Jako że zbliża się termin przeglądu olejowego w ASO (samochód jeszcze na gwarancji) ,mam zamiar tym razem sam kupić olej . Cena 4,6 l oleju Elf 5W40 w ASO to....240 zł . Jako że pojemnik 5 l ,tego samego Elfa ,w wolnej sprzedaży można kupić za ok. 140 zł ,to "trochę" się cenią. Ale do meritum....jak byście mieli do wyboru olej spełniający normę producenta (RN 700/710) ,5W 40 ,takich firm jak np. Elf , Valvoline ,Liqui Moly , Motul ,Castrol ,Mobil … to jaki olej znawcy tematu by wybrali ? (cena ?....do ok. 270 zł za 5l).
 12. A nie myślałeś o tym aby kupić na Allegro takie radio , ale z BT. ? .
 13. Jak w temacie ,miał ktoś do czynienia ? ,jakieś opinie ?. Od jakiegoś czasu rozważam zakup małego , niedrogiego autka do poruszania się po mieście ,ot taki większy wózek na zakupy , drugi w rodzinie ,aby było można go zostawić bliżej wejścia do marketu ,bez strachu o obijanie przez innych kierowców. Jednocześnie aby dawał przyjemność z jazdy. Np. taki https://zdunek.pl/samochody/uzywane/6806/mitsubishi-colt
 14. Mam to samo ,w Renault Megane 1,2 Tce ,też uparłem się na wymianę filtra paliwa ,tylko że....nie mam tam czego wymieniać . Pierwotnie jak pytałem się w ASO o filtr do Megane III 2015 r. , bez podania VINu ,to taki filtr mi oferowali ,ale jak już VIN podałem ,to przestali oferować...bo nie mieli czego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.