Skocz do zawartości

marus

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 618
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez marus

  1. U mnie nic takiego nie dzieje się. Może zbyt mała szerokość gumy . Moje chyba są szersze iż te z oferty. Może w mojej cytrynie blaszki mają więcej punktów mocujących. U mnie działa i dzisiaj przymarznięte do szyby ruszyły i zostały w mocowaniach.
  2. Dla chcących pomajstrować przy wycieraczkach polecam znany portal ali... Guma silikonowa, trwała, ale trzeba pomierzyć swoje i to nie tylko długość. Wymiana niezbyt kłopotliwa, efekty powiedziałbym rewelacyjne nie uwzględniając ceny zakupu. Przy uruchomieniu na suchych szybach lub delikatnie zwilżonych może wystąpić skokowy ruch ramienia. U mnie zdarzyło się to kilka razy w ciągu ~3 lat (nie mają warstwy grafitowej). Zbierają bardzo dobrze (pierwszy komplet zamontowany) i nie oszczędzane na zalodzonej szybie. Za tą cenę nie warto przejmować się trwałością, która na mojej szybie jest zaskakująco dobra. Numer do oferty: 4000113257984
  3. Ja z produktami interflonu zetknąłem się na początku wieku. Stosowaliśmy je głównie w przekładniach pracujących w instalacji przemysłowej. Przenosiły znacznie większe moce niż osobówki, ale i przy mniejszych były dodawane. Czy dodają obecnie nie wiem. Już tam nie pracuję. Wnioski ze stosowania tych produktów pozytywne.
  4. Nie. Przed kilkoma laty w specyfikacji był wymieniony teflon oraz wielkość cząsteczek (w mikronach). Obecnie widzę tylko nazwę handlową i nie znalazłem granulacji.
  5. Profilaktycznie dodany do przekładni poprawia sprawność przekładni. Jak pisał @r1sender przy dużym zużyciu nie pomoże, ale na "haczenie" powinno. U mnie w prawie nowej skrzyni, operowanie dzwignią stało się znacznie płynniejsze. https://interflon.com/pl/produkty/interflon-fin-gear-additive
  6. A olej którędy wlewasz? Może to jest króciec wlewu i spustu oleju.
  7. marus

    jaki wąż

    Mam nie najgrubszy 3/4" kupiony kilka(naście?) lat temu. Rozwijany na niewielką odległość, ale załamywał się . Znacznie poprawił się komfort rozwijania gdy wąż zwijany jest pod ciśnieniem i rozwijany również pod ciśnieniem.
  8. Najazd przykręcany w miejscu gdzie widzę klucz? Blacha pomostu stalowa czy aluminium. Śruba wkręcona w pomost czy w konstrukcję przyczepki? Jeżeli nie sprawdzi się nitonakrętka, wspawaj od spodu nakrętkę wydłużoną, ale dodałbym płytę między pomostem i nakrętką, aby usztywnić miejsce montażu nakrętki.
  9. Taki kokon zbudowały bliako wejścia do domu. Strażacy załatwili temat. Być może ze względu na niewielką odległość od wejścia do dommu nie robili problemu.
  10. Jest taniej i bey kosztów wysyłki (podobna, prawdopodobnie z metalowym wirnikiem): https://elektroboss.erli.pl/produkt/pompa-do-wody-brudnej-czystej-szamba-sciekow-3150w,141897632?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19979326040&gclid=EAIaIQobChMI57OKv8vA_wIVV_CyCh05ZQUvEAQYAiABEgIcrvD_BwE
  11. Mam podobną do tej: https://allegrolokalnie.pl/oferta/pompa-do-wody-brudnej-2650w-12500l-h-1cal-18m-wys W nazwie ma również 2650W ale u mnie nie ma to żadnego związku z pobieraną mocą. Pobiera max 500 watów. Polecam
  12. marus

    Wycieraczki

    Dla majsterkowiczów: https://pl.aliexpress.com/item/4000113257984.html?spm=a2g0o.detail.1000014.3.7f192cbfwj3c3Y&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=f1513dd9-af32-46b7-bbd1-af24f3ba8dd6 Spisują się bardzo dobrze.
  13. A w tej kwestii masz jakąś wiedzę?
  14. Narazie nie mam problemu, ale nie chcę go mieć w przyszłości. Elektrozawór wymieniony niedawno, poprzedni padł i wtedy ciśnienie przy ok. 3000 obr/min wynosiło 5 - 6 bar. Nie pamiętam jakie było na wolnych obrotach, ale kojarzę, że nie spadało poniżej 3 bar. Z taką "usterka" przejeździłem chyba 20 kkm. I wolałbym mieć wyższe ciśnienie w układzie. Stąd również pytanie o trudności w zmianie w oprogramowaniu oraz czy takie ustawienia ciśnienia (2,5 na wolnych) to fabryczne czy mechanicy namieszali.
  15. Pytanie do jeżdżących z car skanerem, lub mających wiedzę dotyczącą ciśnienia oleju w silniku 1.6 vti. Jeżdżąc z podpiętym elm`em, car skaner pokazuje mi ciśnienie oleju na wolnych obrotach (bieg wyrzucony, postój) - 2,5 bar. Przy normalnej jeździe utrzymuje ciśnienie 3 bary. Nie jest to raczej wina pompy, przy 700 obr/min ciśnienie nie spada poniżej 2,5 bara i delikatnie oscyluje góra dół, ale nie spada poniżej 2,5. To normalne ciśnienia, czy ktoś w serwisie namieszał w ustawieniach. Wolałbym mieć stale to wyższe ciśnienie. Zmiana na 3 bary to tylko wpis w jednej pozycji, czy mieszanie w wielu miejscach programu sterującego silnikiem?
  16. W tych do 50 zł problemem jest zazwyczaj kontakt baterii z układem zasilania suwmiarki. Obejrzeć, zlikwidować luzy i będzie działać poprawnie.
  17. Piesi zawsze mieli pierwszeństwo na przejściu. I też było ono chyba bezwzglęndne. Ale szczególnie media roztrąbiły wersję, że pieszy może wchodzić na przejście z zamkniętymi oczami, a kierowca auta musi go jeszcze w rękę pocałować , że mu łaskawie auta nie uszkodził. Edit: Czekam na statystyki z miesięcy zimowych, gdy droga hamowania wydłuży się, a zachowanie pieszych nie zmieni się. Bo nie moge zrozumieć dlaczego za wypadki na przejściu obwinia się z założenia tylko jedną stronę.
  18. No i tu nie masz racji. Piesi czy też rowerzyści nie powinni ich znać? Może nie, ale powinni mieć odruch samozachowawczy, lub zdroworozsądkowy i sprawdzić czy idiota za kierownicą nie zagraża ich zdrowiu i życiu. To jest patologia w tworzeniu prawa, oraz szególnie w edukacji uczestników ruchu drogowego - szczególnie pieszych. Wynikiem tej narracji jest obserwowane zachowanie pieszych, takie jak wchodzenie na przejście nie patrząc w lewo tylko w prawo (a ja ch..u, mam bezwzględne pierwszeństwo, więc ty masz zatrzymać się z drogą hamowania 1 m), lub nie patrząc na boki, tylko wchodzą na przejście. Dobrym przykładem na takie zachowanie był pokazywany tu film, gdzie pieszy uderzył w bok przejeżdżającego przez przejście samochodu. Takie prawo to jest hodowanie "świętych krów". Pozdrawiam
  19. Mała wkrętarka z biedry. Kupiona ponad dwa lata temu, używana sporadycznie, ale akumulator w dalszym ciągu sprawny. A najlepsze w niej to, że ma wyłącznik przeciążeniowy z jak dla mnie dobrze dobranym momentem wyłączającym. Coś w rodzaju zabezpieczenia przeciążeniowego które nie wymaga resetowania.
  20. Jeżeli dioda nie jest zbyt odległa od frontu, przewierć otwór fi 3-4 mm na wprost diody i wypełnij go transparentnym klejem termicznym z naddatkiem po obu stronach frontu. Po ostygnięciu zetnij równo z płaszczyzną frontu.
  21. Linka z tworzywa sztucznego. I bez haków na końcach bo niepraktyczne. Linkę łatwo zawiązać, ale trzeba poznać węzły. I wybrać linkę o odpowiedniej wytrzymałości ( wpleciona kolorowa nić informująca o wytrzymałości).
  22. marus

    Płyny chłodzące

    Sprawdziłbym, czy baza to glikol etylenowy, czy propylenowy i nie mieszał obu.
  23. Chcesz bawić się w dość częstą wymianę? Ja dla satysfakcji włozenia LEDów w pozycyjne/dzienne wkładałem różne rodzaje ale wcześniej czy póżniej ledy padały (raczej wcześniej tak po ok. roku). w tej chwili mam założone zwykłe P20/5 W. Ale z uporem wartym lepszej sprawy założę znowu LEDY. Ostatnie założone to zakup z Ali za ok 2$. Mają przetwornicę ale nie sprawdzałem czy regulują napięcie czy prąd. Po ok roku padła jedna (LED COB) i wpadłem na szalony pomysł że włożę do środka jakąś żarówkę led na 12V za prztwornicą i zobaczę jak to długo popracuje. W miejsce COB wlutowałem marketową z 24 diodami. Barwa światła jest identyczna z tą z COB, i jasność poza reflektorem zbliżona. Jak to będzie świeciło w reflektorze, nie wiem. Nie chce mi się narazie wyrzucać żródla COB więc założę jedną starą i jedną przerobioną i porównam jak świecą. Do światła cofania można wstawić LED. Krótko świeci więc dłużej pożyje. W inne miejsca raczej nie polecam, chyba że jak u mnie dla prób i wyciągania wniosków.
  24. marus

    DS4 zamkniecie szyby

    C4 II otwieranie i zamykanie działa. Ale nie jestem pewny czy nie zmieniałem czegoś w ustawieniach dostępnych z przycisków na desce.
  25. marus

    Manuale

    Citroen C4 1.6 VTI - Wymiana uszczelki podstawy filtra oleju. Objawy: mocno zaolejony dół silnika, olej na osłonie silnika i zaolejona zewnętrzna spodnia część osłony silnika. Wyciek duży, po jeździe wyczuwalna woń palonego oleju. Wymiana uszczelki wykonana bez zdejmowania kolektora wydechowego, ale odkręcenie i zakręcenie jednej ze śrub wymagało użycia płaskiej ósemki oczkowej z grzechotką i pracy po jednym kliknięciu. Zdemontowałem przednią i górną część osłony katalizatora. Uszczelka o numerze 1103 P9. ASO i inny sklep proponowali wymianę całego korpusu twierdząc, że uszczelka występuje jedynie w komplecie z obudową. Przed odkręceniem obudowy filtra oleju należy spuścić płyn chłodzący! Wyciek był w okolicy najniżej położonej śruby mocującej. Operacja zakończona powodzeniem, ale wymaga dużo cierpliwości, trudny dostęp jeżeli nie zdejmujemy kolektora wydechowego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.