Jump to content

pawel_78

moderator
 • Posts

  4953
 • Joined

 • Last visited

About pawel_78

 • Birthday 05/24/1978

Retained

 • fachura

Profile Information

 • Name
  Paweł
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gliwice, Mysłowice
 • Zainteresowania
  samochody , troche elektronika
 • Car
  croma 2,0t 92'
 • Motorcycle
  rower :D

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pawel_78's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

682

Reputation

 1. A jak butla będzie w kiepskim stanie to może nawet nie dostać przedłużenia - a badanie i tak kosztuje. Przy obecnych nowa butla to rozsądne rozwiązanie. Chyba że wchodzą jakieś dodatkowe zmienne.. Np jakaś nietypowa rzadka butla z jakiegoś powodu...
 2. Dobry człowieku. Ja Cię do niczego nie przekonuje na siłę. To trochę jak obecnie z szczepionkami... Też są czasami lekarze nierzetelni lub odjechani. Zadzwoń do TDT - organu nadzorującego SKP z tym pytaniem. Ja naprawdę nie będę nikogo przekonywać na siłę. Róbcie jak Wam pasuje ale żeby potem nie było żalu (bo auto zapaliło a butla na lewo była zamontowana). I nawet zgodzę to nic na rzezcy To tak jak ze szczepieniem np psów - szczepionki są dwuletnie(takie info mam od weterynarzy) ale przepisy mówią że trzeba co roku szczepić - i tak robię. Bo oni też mówią że papiery muszą się zgadzać.
 3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko 14 punkt w tabelce. Butla jest elementem instalacji gazowej. Do tego ma numer fabryczny i dokument dopuszczający przez TDT do użytkowania. To co mówią na SKP wynika prawdopodobnie z tego że diagnosta przeważnie nie ma tego jak sprawdzić czy nie została zamontowana używana butla, szczególnie jak auto pierwszy raz jest na danej stacji. Ja się mogę nawet z tymi przepisami nie zgadzać - co z tego skoro są...
 4. Zakazany jest ponowny montaż używamej butli. Tak samo samo jak używanego tłumika czy katalizatora. Tylko że butla ma numery seryjne i da się ustalić przebieg jej życia. I dajcie spokój. Nowa to jakieś 400 - 700 zł Ile wyniesie oszczędność w stosunku do świętego spokoju... pozdr
 5. Nie jestem specjalistą w tym zakresie - ale kiedy wilgoć wewnątrz zbiera się na ścianach zewnętrznych to budynek jest kiepsko izolowany. Tak mam ja - mieszkam w około 100 letnim familoku z cegły - podobne mam objawy. A raczej miałem - bo ociepliłem od wewnątrz te newralgiczne ściany i problem praktycznie zniknął. Ale jak napisałem nie jestem specjalistą w tym zakresie.
 6. accord 6 generacji? to jedne z najdroższych katalizatorów.
 7. Wyczyść dobrze powierzchnie przylegania felg. Złóż bez dętek. Różnica w felgach to tylko brak małego garba w felgach dętkowych. O ile będziesz pilnował ciśnienia to nie będzie awantury. Z drugiej strony dętki są gorsze tylko z jednego powodu - najmniejszy przebijający kawałek czegokolwiek oznacza szybką utratę ciśnienia w kole. W przypadku opon bezdętkowych ludzie czaszami długo jeżdżą mając "gwoździe" w oponach.
 8. Smar miedziany położony na piastę pod montaż tarczy ham. to gwarancja odrzucenia reklamacji w przypadku wibracji przy hamowaniu. Takie stanowisko mają producenci tych elementów. Niezależnie co było powodem wibracji.
 9. hasło - kolektor czerwony grzybek. W PL jest przynajmniej jedna firma co regeneruje jedno i drugie. Mało tego - pojawiły się również zamienniki pokryw (kolektorów dolotowych na razie nie odnotowałem) I tak bez powodu?
 10. 1,4 t to zachęta do walki z padającą pokrywą zaworów i kolektorem ssącym. ....
 11. Nie mam tyle czasu by to oglądać. Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu czy oszukiwanie czujników) . Czy ktoś tam mówi o tym? No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie...
 12. 105 to pełne otwarcie czy początek?
 13. 20 stopień zasilania Padł aku albo syf na klemach. Lub gdzieś indziej brak styku na drodze prądu.
 14. Jestem za z małym zastrzeżeniem - kasa ma trafiać tam gdzie kasa z mandatów wystawianych przez resztę służb w tym policję powyżej kosztów wydanych na zakup danego urządzenia. Chodzi o to by nie bali kosztów zakupu ale też nie zrobili z tego maszynki do zarabiania pieniędzy (szczególnie kombinacją znaków początku i końca miasta oraz terenu zabudowanego) - jak to wcześniej bywało. Albo ze znakiem w krzakach... W skrócie - foto ma być dla bezpieczeństwa a nie dla trzepania kasy.
 15. pawel_78

  Ekonomizer

  a widzisz - pomyliłem się w takim razie w poprzednim poście. W mk1 jeśli już to było to podłączone z modułem zapłonu. Ale też nic sobie za to uciąć nie dam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.