Jump to content

fosfor

użytkownik
 • Posts

  4583
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About fosfor

 • Birthday 04/08/1983

Retained

 • weteran

Profile Information

 • Lokalizacja
  Olsztyn
 • Zainteresowania
  samochody,kompy,rpg,dart

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

fosfor's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

803

Reputation

 1. jak najmniej, to ma być okazyjna zabawka. O freelanderze myślałem o 5k, o vitarze/fronterze myślę ok 8k. Ale prawdopodobnie poniżej 10 się temat nie uda.
 2. Cześć, szukam starego 4x4, do okazyjnego pociągnięcia lekkiej przyczepki i przejechania się po gorszej drodze, ew. lekkim błotku. Pewnie apetyt będzie rósł w miarę je(ż)dżenia. Myślałem o jakimś starszym Land Rover Freelander, ale opinie mają naprawdę kiepską. Kolejnym pomysłem jest Vitara I, obojętnie w jakiej wersji. Jest jednak w okolicy z podobno zdrową ramą, ale do zrobienia jest uszczelka pokrywy zaworów, przedmuch na wydechu, stacyjka nie odbija trzeba kluczyk cofać ręcznie. Czy to "standardowe" usterki czy raczej coś niepokojącego? Samą wymianą uszczelki się specjalnie nie martwię, ale trochę niepokojące jest to w jaki sposób do tej diagnozy doszło. Lepiej poczekać, czy to raczej drobiazgi? Wiadomo, to bedzie stary samochod i jakies usterki każdy bedzie mial. Szkoda by tylko było kupić i niedługo później odwieźć na złom
 3. Możesz wskazać jakiś przepis, sugerujący, że wyjazd ze strefy ograniczonej prędkości jest włączaniem się do ruchu? Uważam, że takiego nie ma.
 4. Słuszna uwaga. Limity dla normalnie jadących są zaniżane z powodu wariatów zupełnie nie zwracających na nie uwagi. Jest 70, szaleniec leci 150 to dajmy 40. W efekcie mało kto respektuje ograniczenia.
 5. Lubie samochody i motoryzację ogólnie. Nawoskowany wygląda ładniej i daje jakąś tam - minimalną - ochronę. Samo woskowanie kosztowało mnie ok 2h, a że lubię także swój czas, to szkoda by było to zniweczyć w parę chwil agresywną chemią i twardą szczotką. A jednocześnie od czasu do czasu chcę opłukać auto. Tak naprawdę naprawić zawieszenie czy usterkę w silniku jest stosunkowo łatwo, blacharka i lakier natomiast zawsze już się będą ciągnęły wracającą rudą, brzydszą fakturą, niedopasowanym kolorem itd. Mi zeszło trochę dłużej - mycie, glinka, spłukanie, ipa, wosk. Jakieś 2h. Jak mogę to odnowić za 4 miesiące zamiast za 2, to już mogę film "za darmo" obejrzeć
 6. wow. Musisz mieć naprawdę ostrą konkurencję. Zwykle słyszę 20-50 za dojazd i to w ramach miasta. Tak, z krową będzie ciężko, o to właśnie chodzi. Klient zobaczy cenę 100 zł za leczenie(+ ew 30 zł za dojazd). Będzie chciał oszczędzić, ale jak wyobrazi sobie jak trudno tę krowę będzie dowieźć, to te 30 zł wyda się sensowną alternatywą. Chyba, że naprawdę masz dużo konkurencji i ścigacie się jak lawety do stłuczek. "Odwoływali" zlecenia, bo przejeżdżał ktoś inny, zwierze umierało czy "e, rozchodzi to, już mu lepiej"?
 7. Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak tak zapracowani specjaliści muszą się zastanawiać jak dojechać do klienta, a banano-streamerzy rozbijają się porsche. Ad rem - Może zmienić lekko cennik, np. rozbić kwotę na usługę i na dojazd? Zawsze klient może sam przywieźć zwierze...
 8. Czemu lakier płatny jest tańszy niż podstawowy? Nie jest wliczone w cenę przed rabatem?
 9. ja w poprzednim też nie, bo był i tak mocno sponiewierany pod marketami.
 10. Czysty jest, jasne. ale po 2-3 latach popatrz pod słońce, pewnie będziesz miał sporo mikro rysek.
 11. Nie no, potrzyma pewnie dłużej. Dużo jest poradników jak przygotować do woskowania i woskować, w skrócie - mycie, glinka, mycie, odtłuszczanie, wosk po 2 panele. Ale nie trafiłem na poradnik - co potem. Czy za pół roku przelecieć procedurę od początku, czy jakoś się warstwę odświeża? Myjnie automatyczne i tak skreśliłem, bo akurat teraz lakier mam ładny. Dzięki Waszym odpowiedziom, wiem więcej Po automacie jest czyste, ale bezbarwny się rysuje. Przy użytkowym aucie, albo starszym, bez jakoś super utrzymanego lakieru, nie ma się co pieścić. Ale jak masz w miarę ok lakier, to imo warto. Wygląda ładniej i brud się tak nie trzyma. Minusem u nas jest to, że nie bardzo można myć poza myjniami.
 12. Tak zupełnie normalnie, to wręcz to:
 13. Położyłem COLLINITE 476S
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.