Jump to content

RABIN

użytkownik
 • Posts

  3091
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by RABIN

 1. Goodyear Ultra Grip 9+ polecam świetna opona jeździła u mnie w octavi i teraz mam w rapidzie
 2. kto i kiedy zapłacił max kare dla mnie martwy przepis mam wśród współpracowników dwie osoby wysoko postawione w firmie obie złapane jako wczorajsze (oboje jak chacą mają do dyspozycji kierowcę) największy problem nie była kasa a zabranie prawka jeden na 6 m-ce a drugi 2 lata, może jak by nad glowami siedziała im utrata furek (oba maja auta za ponad 100tzł) to by się zastanowili co robią. Ps. drugi stanoł przed komisją dyscyplinarną grozi mu wywalenie z zawodu.
 3. Znajomi już są w Czechach ja poczekam na koncową ustawę mam blisko do granicy mogę raz w miesiącu się pofatygować. Jeśli ustawa przejdzie w takim stanie jak jest dzisiaj będe kilkanaście tysięcy w plecy czas zacząć kombinować.
 4. Jest to jedna z niewielu zmian którą popieram w 100% Nic bardziej nie uderzy w pijanych kierowców jak kara finansowa!!!
 5. Z vatem nic sie nie zmienia w NŁ. Juz widze gdzie walnołem vat oczywiście bedzie do zapłaty i to pełny 23%.
 6. Spłacając jednorazowo pozostały kapitał leasingodawca wystawi jedna fv wykupową ( kapitał plus wykup) by uciec tym autem z firmy nie ksiegujemy tej fv i po 6 miesiacach mozemy sie pojazdu pozbyć bez podatków ( sprzedaz , darowizna itp) w najgorszych przypadkach mamy raty za 11 miesiecy nie ujete w KUP słabe to jest podatkowo.
 7. Przy wykupie po 24m-ce a przed końcem leasingu kwoty wykupu nie ksiegujecie w KUP ? i nie wpisujecie do EŚT ?
 8. Teraz biore w leasin spłacam raty mam wykup 1% po 6 miesiącach sprzedaje bez podatku pit oraz vat. Po nowemu biore w leasing spłacam raty wykup 1% po 6 latach sprzedaje bezp podatku pit oraz vat. Widzisz różnicę ??
 9. A co z wykupem pojazdu ?
 10. nie mam wiedzy na teraz auto już kupiłem
 11. Od lipca do lutego w skodzie bez gwarancji ze sie wyrobia.
 12. Nie do końca tak jest bo drugą ulgę miałeś przy sprzedaży auta bez podatku po 6 miesiacach teraz tej furtki nie bedzie.
 13. Ja na swoje musiał bym czekać do lutego wiec nie miałem wyjscia i brałem co było a że chciałem fabryczny hak to wybór znikomy. Toyota która nie maiła problemów z częściami do produkcji teraz już dołączyła do reszty i wydłuża terminy produkcji.
 14. bo nie ma nowych ??
 15. Po wprowadzeniu tego co jest w projekcie tradycyjny leasing przestanie się opłacać podatkowo. Nie mogę teraz sie doszukać ktoś już to policzył i zdecydowanie bardziej podatkowo opłacił się najem pojazdu z wysokim wykupem (auto oddajemy nie wykupujemy z najmu) Ja jeszcze liczę że ktoś pójdzie po rozum do głowy i to zmieni bo rynek motoryzacyjny dostanie mocno po dupie (tak wiem trzeba czymś jeździć)
 16. Mogli by ten pomiar przesunąć do Katowic pod tunel i tak kilometr przed i za tunelem bo od kilku tygodni jest dramat na tym odcinku
 17. Tylko bieżnik to nie wszystko wielosezonowe mają to do siebie że 3-4 lata jeszcze jako tako później robi się dramat na mokrym
 18. sam kupiłem OII FL w 2010 1,9 tdi amibiente brutto 77tzł cennikowo 92tzł
 19. co z nią nie tak zrobiłem dopiero 2tkm i jedzie całkiem przyjemnie
 20. Kia będzie tańsza od OIV w zakupie z podobnym wyposażeniem i zapewne bardziej dostępna niż skoda
 21. Nie ma tak źle w 1,5 tsi zrobilem dopiero 1tkm i kangurowania nie zaobserwowałem gorzej w 1.0 tsi żony tu trzeba opanować delikatne ruszanie .
 22. zdania prawnikow były podzielone ucierpiała żona więc teoretycznie to ona powinna zrzec się roszczeń swoich a ja jako właściciel auta swoich jednak jesteśmy w związku małżeńskim i przed sądem mogło być różnie. Finalnie naprawiłem auto a sprawa żony jeszcze nie ruszyła bo nie zakończyła leczenia (minął już rok od wypadku)
 23. myślisz że w tych ubezpieczalniach ktoś myśli ? Podam ci mój przypadek i idiotyzm ubezpieczyciela: Auto warte rynkowo 24tzł Naprawa spokojnie mogła być zaliczona na całkę wyszło w naprawie 23tzł (po mocnych kombinacjach ASO) Zaproponowałem im by wypłacili odszkodowanie w wysokości 24tzł i zabrali wrak lub wypłacili różnicę i pomogli sprzedać wrak, wstępnie się zgodzili ale podsunęli do podpisania ugodę w której mam zrzec się wszystkich roszczeń (był uszczerbek na zdrowiu pasażera) nie zgodziłem się więc auto zostało naprawione. Gdzie tu sens i logika ? Wypłacili by mi 10tzł reszta to była wartość wraku którą dostał bym od kupującego i po temacie. Ubezpieczyciel był by w plecy 10tzł a nie 23tzł plus auto zastępcze i parę innych drobnych wydatków po drodze.
 24. Jak by na mnie trafiło to bym się nawet nie zastanawiał i brał odszkodowanie auto podtopione/zalane po czasie da o sobie znać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.