Jump to content

spad

użytkownik
 • Posts

  12013
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

spad last won the day on June 26 2019

spad had the most liked content!

Retained

 • krewniacy

Profile Information

 • Name
  Zapomniałem.
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Car
  VW Golf & VW Up!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

spad's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/19)

3.6k

Reputation

 1. Może inaczej to napiszę Bęben gdzie będzie zwijana roleta zamontuj po przeciwnej stronie klamki, bo w przeciwnym razie będzie musiał odsuwać całą roletę a nie kawałek tylko żeby dostać się do klamki okna.
 2. Ja z góry założyłem, że miejsce kabla pominę w areacji, czyli jakieś 30 cm od obrzeża na całej długości. Mówi się trudno. A do autora wątku, są też roboty nie wymagające montażu kabla, działają na gps czy jakoś tak.
 3. Aha, jedna uwaga. Roboty koszące ułatwiają roznoszenie się chwastów i innych niechcianych zielsk po trawniku.
 4. Ale weź pod uwagę, że Gardena ma dwa przewody a niektórzy producenci tylko jeden. Jak widzisz Doktorek wkopywał, ja go tylko położyłem na trawie i zakotwiczyłem szpilkami z zestawu. Też myślałem, że docelowo będę wkopywał, ale po dwóch tygodniach śladu nie ma po przewodzie. I nawet jak wpatrujesz się w trawę to go nie znajdziesz.
 5. One wszystkie nie należą do najszybszych, więc niezależnie które kupisz przy takim areale to jakieś 5-6 godzin. Ogólnie z tańszych firm ludzie polecają Worx, albo Alko. Z tego co pamiętam kilka osób narzekało na NAC, w tym szczególnie na konfigurację sprzętu, podobno jakiś dramat. Na pewno przy dużych działkach musi być pełne sterowanie zdalne przez telefon, dowolne harmonogramy, etc. Przy takim trawniczku jak mój to byle głupek naciskany guzikiem daje rade.
 6. Dwie uwagi wynikające z użytkowania takich miskitier: 1. Bebenek gdzie zwijana jest roleta zamontuj po drugiej stronie klamki okiennej. Chodzi o to, żeby odsuwać kawałek moskitiery żeby np. zamknąć okno lub zmienić poziom uchylenia. Jak dasz na odwrót to za każdym razem będziesz musiał zwijać całą moskitierę żeby dojść do klamki. A uwierz mi po ścianie ta moskitiera ma ok. 2 metry, więc jest co zwijać. 2. Po zamontowaniu całość na około wykończ silikonem bo komary potrafią przecisnąć się pomiędzy bębenkiem lub listwami a ściana. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 7. Velux ma moskitiery montowane na ścianie przed wnęką okienną. Całość zwijana jak roleta. Mam takie w mieszkaniu od 14 lat i działają bardzo dobrze. Przykład poniżej. https://oknadachowe.com/pl/products/markizy-rolety-moskitiery/moskitiery/koncowka-serii-moskitiera-velux-zil-z-aluminiowymi-prowadnicami-14342.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppuTW_s43hxOpeCXWSCipaS-5RBugF7KL-NmkBp9RmOUPLGnhrnU6uhoCqagQAvD_BwE
 8. Też działa. Jest na FB grupa roboty koszące. Ludzie po 2000 m2 koszą robotami. Tylko przy takim areale jak twój to już robot wyjeżdża kilka razy dziennie, musi się doładować, etc. W zasadzie koszenia na pół dnia lub całą noc. Z tego co pamiętam dla takich areałów to przeważnie ludzie kupują Husqvarnę albo Ambrogio. Dla przykładu w Siechnicach boisko piłkarskie pełnowymiarowe koszą dwa roboty Husqvarna.
 9. Tak jak pisałem, ten mój robocik ma bardzo prosty mechanizm sterujący, ustawiasz w nim tylko datę a ta franca ma wbite, że kosi sama tylko w poniedziałki i piatki. Jak chce częściej muszę sam go uruchamiać naciskając dwa guziki. A, ze kosze codziennie, to 5 razy w tygodniu klikam samemu start. Kiedys zrobię eksperyment i zostawię na koszenie tylko dwa razy w tygodniu. Ale obawiam się, że ta skoszona trawa będzie za długa i rozmulczowana na trawniku zacznie brzydko gnić. A jak kosisz codziennie to koszone są milimetry trawy, niewidoczne po skoszeniu. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 10. Miałem w mieszkaniu moskitierę rolowaną, co prawda montowana w 2017 roku, więc może technologia poszła do przodu, w co jednak wątpię. Na plus, ładnie wygląda jak nie używasz, no i przechowywanie zimą bo zwinięta w rolecie czeka do następnego lata. Na minus jak często wychodzisz przez te drzwi. Za każdym razem odsuwasz i zasuwasz. Ja miałem jeszcze tak, że ona ciągle była naciągnięta tak, że przy odsunięciu mogła się zwinąć, więc jak coś niesiesz to robi się problem bo lekkie puszczenie i moskitiera zwinięta. A przy oknie balkonowym to nie zwijała się idealnie tylko krzywo i kolejny problem. Ogólnie całość wg mnie za delikatna przy częstym wykorzystaniu i używaniu. To już lepiej albo taka moskitiera w formie dodatkowych drzwi (sąsiedzi taką mają pomiędzy drzwiami a roletą zew.), albo taka z Lidla na magnes jak zaproponowano wcześniej. Aha, jak masz psa lub kota to tym bardziej ta rolowana nie sprawdzi się, duże ryzyko zniszczenia.
 11. Od miesiąca użytkuję. Mam firmy MacAlister z Castoramy. Zdecydowałem się na niego bo trafiła mi się promka za 998 zł, więc szkoda było nie brać. Ten mój konkretny robot jest do 500 m2, u mnie kosi 100m2. Na pewno trzeba kupić przewymiarowany, ale bez przesady, u mnie jest mocno, ale ze względu na cenę. W ustawieniach ma, że ma kosić 150 m2 bo przy 100m2 były nieskoszone miejsca. To jest bardzo prosty i głupi robot, sam w harmonogramie automatycznie jeździ tylko w poniedziałki i piątki. W pozostałe dni muszę uruchamiać go poprzez naciśnięcie dwóch przycisków na obudowie i resztę już robi samemu. Kabel kładłem sam, po dwóch tygodniach całkowicie zarasta, nic nie widać. Co do przeszkód to można je wyłączyć kablem, albo zostawić jak jest, wtedy robot odbija się i leci dalej. W zasadzie mam trzy drzewa na terenie pracy robota i w sumie najlepiej jest przy tym, gdzie nie mam kabla i się odbija, wtedy kosi zaraz przy nim. Tam gdzie kabel muszę potem podkaszarką podcinać. Ten mój tak jak pisałem kupiony z racji dobrej ceny. Gdybym jednak miał wydać katalogowe 1998 zł to bym nie kupił ze względu na ubogi harmonogram do ustawienia. Wolałbym, żeby każdego dnia mógł się automatycznie uruchamiać bez mojej ingerencji. Zobacz też na roboty z opcją podcinania trawy przy obrzeżach jeżeli nie masz idealnie równej granicy pomiędzy trawą a terenem poza trawą.
 12. Nigdy na przeglądach nie sprawdzali mi wiązki haka, a trochę tych przeglądów miałem za sobą. Z drugiej strony wiązka haka to tak proste rozwiązanie, że wymiana jej to 30 minut, a sprawdzenie samemu pewnie jeszcze mniej.
 13. Swift? Startują od 54 kPLN. Tylko, że to mild. Choć różnica w cenie spora w stosunku do Clio i Yarisa. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 14. W Peruzzo masz w standardzie paski mocujące do klapy jako dodatkowy stabilizator. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 15. Jak każda hybryda. Corolla w trasie też przestaje być oszczędna i 7,5-8 litrów na autostradzie to nic dziwnego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.