Jump to content

zet

użytkownik
 • Posts

  3277
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zet

 1. Żeby budować na firmę trzeba wiedzieć o kilku rzeczach: Nie odliczysz zakupu działki Działka musi mieć w MPZP lub WZ wpisaną działalność Projekt musi być inny nie taki z extradomu Kosztów materiałów nie odliczysz w całości Nie możesz budować na 8% Vat, Po budowie musisz mieć odbiory PPOŻ, Sanepidu itd. Płacisz wyższy podatek od nieruchomości Co ciekawe JDG możesz sobie założyć w pokoju praktycznie każdej nieruchomości. Krótko mówiąc, o ile nie jesteś Sp. z o.o i nie obracasz milionami daj sobie spokój
 2. Niby nie, ale przynajmniej u mnie w geodezji wyciagnięcie mapki kosztuje (od kilkunastu do kilkuset zł). Trzeba podać jaki ma być wymiar wydruku i uzupełnić wniosek - godzinka w urzędzie - potem czeka się na tą mapkę (nie dają od ręki), wiec trzeba przyjechać po nią osobiście jeszcze raz. Oczywiście skądś trzeba dowiedzieć się jaka ta mapka jest wiec wcześniej telefon do wydziału architektury gdzie po kilku przełączeniach nikt nic nie wie. Potem jak już weźmie się ten 2 dzień cennego urlopu żeby odebrać tą mapkę, trzeba to zanieść do wydziału, gdzie wcześniej trzeba się umówić (bo covid), albo podać w ciemno do skrzynki podawczej. Projekt bez charakterystyki technicznej zbiornika u mnie nie przejdzie i wrysować musi go osoba do tego uprawniona (architekt). Czyli wcześniej trzeba znaleźć i zapłacić człowiekowi żeby wrysował to na mapkach. Na koniec Pani z architektury dzwoni, że jednak mapka nie pokazuje wszystkiego dookoła, a w ogóle to ona chciałaby jeszcze operat wodno ściekowy. Ale może to tylko tak u mnie, w reszcie Polski działa to na pewno wyśmienicie.
 3. A co jest potrzebne do zgłoszenia ? 1. Aktualna mapka (wyciąg z geodezji a jak nie ma to trzeba wołać geodetę) 2. Projekt tego co się chce wybudować, wrysowany w mapkę 3. Wypisać wniosek i zanieść do wydziału 4. Czekać 2 tygodnie A ile jeszcze może być problemów po drodze to o Panie
 4. Za piątkę zainstalujesz nowy zbiornik, albo kupisz tanią oczyszczalnię drenażową (ale zabraknie na budowę drenażu - kruszywo, wybranie ziemi itd) Co do projektu i zgłoszenia, to jak nie potrzebujesz go do odbioru domu, czy innych celów to po cichu i tyle, bo zmiana na oczyszczalnię może wymagać pozwolenia wodnoprawnego projektu i zgłoszenia, zresztą przeniesienie szamba pewnie też)
 5. To może jednak czas na oczyszczalnię, lub wymianę na nowe
 6. nieszczelne zaworki toalet lub inny wyciek w domu, woda gruntowa, woda deszczowa można dać pompę mamutową, albo dołożyć moduł do oczyszczania, albo na nie legalu podziurawić ścianki po opróżnieniu
 7. 3M KRĄŻEK DO USUWANIA TAŚM I KLEJU
 8. Ja też używam takiego impulsowego, ale znacznie większego, przemysłowego (od jakiegoś servomotoru) około 60A przy programowaniu sterowników w aucie. Czasem aż nie wiarygodne ile prądu może żreć auto podczas tej czynności.
 9. Urząd nie buduje przyłączy, tylko firmy w uzgodnieniu z właścicielem, wiec nie wiem jak on to zrobił że sam na siebie doniósł
 10. szukasz pozwolenia na forum, a takowego nikt tu nie wyda - ja napiszę to co chcesz usłyszeć - jak sąsiad się zgadza, to buduj na własne ryzyko. Na 99% nikt sie do tego nie przyczepi.
 11. mam w użytkowaniu jedno auto z dpf od nowości ponad 300k km i końcówki czyste
 12. Oczywiście, że wystawić samemu za cenę jaką się oczekuje. W ogłoszeniu napisać, że bez pośredników i odrzucać tych słabo zainteresowanych żeby nie tracić czasu na pokazywanie. Inwestor jak będzie chciał to sobie i tak weźmie na własny koszt kogoś do wyceny pod ewentualny kredyt.
 13. Miałem dawno temu podobną sytuację z autem służbowym. I tak samo dowiedziałem się o tym jak chciałem ubezpieczyć motocykl, tylko że wtedy po peselu miała to tylko ta sama ubezpieczalnia (teraz ma to też UFG). Wystarczyło zmienić ubezpieczalnie.
 14. Klima dąży do temperatury jaka jest ustawiona, jeśli ją osiągnie to przestaje schładzać i może być wrażenie ciepłego nawiewu, a raczej mieszania z cieplejszym powietrzem z zewnątrz. Musisz dobrze sobie przypomnieć jak działała wcześniej, bo imo tak ma być
 15. Rozwiążę problemy, Używaną piątka w kombiaku, X drive nie potrzebny Można zamykać
 16. zet

  Nowe m

  1, 2, dobry wybór 3 popatrz na Koło 4 Grohe, ale jak zobaczysz ceny kupisz chinczyka 5 Mapei 6 DRE 7 Weninger Z panelami zamiast robić sam rozważ zakup np. w sieci Comfort = zrobią na 8% zamiast sam byś kupił na 23% wiec montaż wyjdzie prawie w cenie
 17. No widzisz, a u mnie nic się nie odkłada, a prawie 15 letnia nivona tylko raz okamieniana (dla ciekawości)
 18. Ja eksploatuję już 2 Viessmana. Moim zdaniem przyzwoite jakościowo, ale dość drogie kotły. W poprzednim domu model 111w pracował bezawaryjnie 10 lat (aż do wyprowadzki). Nie dotykany, poza corocznym czyszczeniem komory. Wcześniej był włoski CosmoGaz z otwartą komorą, który psuł się na potęgę. Generalnie, każdy kocioł pochodzi dłużej jeśli dołożysz zmiękczacz wody, co gorąco polecam.
 19. Kto nie robił w handlu ten nie wie jakie ma możliwości taki handlowiec.
 20. a mnie rozwala jak dealer mówi że nie dostał żadnego "dodatkowego budżetu" na ułaskawienie klientów, i że są bezsilni. Wychodzi na to, że to tacy sami sprzedawcy jak handlarze z byle komisu. Inna rzecz, że większość klientów im wierzy i cierpliwie czeka i wtedy tak naprawdę to klient końcowy płaci im za skutki pandemii.
 21. Ja bym poszedł w Vitodensa 111W w nowej wersji, ale to poza budżetem (bo jeszcze trzeba wymienić/ dołożyć komin) Jeśli taniego to termet, ale licz się z tym że w mogą być upierdliwe awarie.
 22. bez przesady, 100 koła to znowu nie taka wielka reklamówka ten kto budował dom ten wie ostatnio kupowałem auto za ~100k i miałem brać gotówkę, ale był weekend a to była szybka akcja i po prostu ze sprzedającym usiedliśmy przy kompie i widział jak robię przelew. Dodam, że kupowałem już tak drugi raz i nie było problemu, chociaż sprzedający pewnie miał ciężką noc w oczekiwaniu na przelew.
 23. Wszystkie te prace można było wykonać we własnym garażu (no może poza wymianą opon). Wystarczyłby podstawowy zestaw narzędzi. I jeszcze ten smaczek - dopłata za elektrolit do akku który jest w zestawie... Inna sprawa, to jak można kupić moto z oponami i tarczami do wymiany, bez ładowania... a jeszcze inna jak można takie moto sprzedawać.... ech
 24. zet

  Reklamacja opon

  Może w dużych miastach tak, i to jakieś popularne rozmiary, ale co w przypadku jak się nie ma zapasowych kół zimowych, a oponki trzeba odesłać ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.