Jump to content

exor

użytkownik
 • Content Count

  3565
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  13h 20m 34s

About exor

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. exor

  Pęknieta belka

  Nie mam jak impregnować desek po kilku latach, bo one są przykryte pianą. Krokwie tak samo.
 2. Czyli ten kilometr pasa do robót drogowych jest do ozdoby? Nie wolno go używać? Bez przesady.
 3. Weno nie strasz : ) Na szczeście dookoła wyższe domy mamy - może tam pioruny się skierują.
 4. Odgromowa? Chyba ja u siebie nie mam, nic nie wiem o tym. Co to szpica na kominie?
 5. exor

  Budowa domu

  'jakiś defekt' będzie, ale nie fale 5mm chyba?
 6. exor

  Budowa domu

  No coś fachowcom nie wyszło. 5mm to sporo. Faktycznie musiałbyś nawalić sporo akrylu przy listwach podłogowych. Ja w sumie nie dawałem nigdzie (tyle co łączenia, nie zawsze 90 stopni im wyszło, albo moja ukośnica nie robi 45 - nie wiem, olewam). Nie chcesz w kotłowni przykleić po prostu karton-gipsa? Mniej zabawy niż z tynkiem.
 7. exor

  Budowa domu

  Bo może tylko dla ciebie są dostępne, po zalogowaniu do googla? Jakieś pytanie o tynki jest z twojej strony? Też mamy knaufa (mp75 diamant) ale żeby 5mm były fale to absolutnie nie. Jest w miarę równo, ale gdzieniegdzie widać przejazd łaty. Nie dawaliśmy już na to gładzi - nie ma co się rozczulać nad takimi małymi defektami.
 8. Nie zaproponował. Tutaj się proponuje rzeczy za 1000zł do weekendowego borowania : ) Mam parksida 1050W, zrobiłem już nim parę rzeczy i złego słowa nie powiem. 230zł cena.
 9. Mamy drogę prywatną prowadzącą do posesji. Jak trochę popada to stoją kałuże, bo nie wsiąka a są takie doły pozapadane. Chcemy to wyrównać i rzucić jakiegoś towaru po 100zł / tonę. Kawałek, który zamierzamy ogarnąć z sąsiadami to 12x6 metrów. Czy jest sens dawać pod ten żwir geowłókninę (oczywiście jakąś mocną, drogową) czy to zbytek łaski? Słyszałem, że taki żwir po jakimś czasie zniknie w tej drodze, po prostu się zapadnie.
 10. Oj, no właśnie tego się obawiam w takich domkach/drewutniach. Żeby to nie odfrunęło kiedyś i nie poniszczyło czegoś dookoła.
 11. A tego. Jak to jest przymocowane do podloza? Widzialem kotwy 'zeby drewno nie mialo styku z betonem' ale to rozumiem na kolki rozporowe po prostu? Nic nie jest zalane w betonie?
 12. Chwila, nie mówię, że reku się nie sprawdza. Ja to używam od 5 miesięcy - więc mało. Przy obecnych temperaturach nie ma mowy o duchocie porannej, w ciągu dnia też jest OK. Okien nie otwieramy, więc strat ciepła nie ma - o to chodziło raczej. Dziś rano na przykład: ze dworu zaciąga 10stopni, a wpycha na dom chyba 20. Nie wiem jak on to robi, ale widocznie tyle udało się zabrać temperatury z powietrza wyciąganego (22 stopnie). Jak były letnie upały, po 30 i więcej stopni na dworze to w domu też było gorąco i po prostu duszno. Być może okna od południa robią swoje. Może trzeba je zasłaniać. Być może w ogóle rekuperacja bez GWC nie ma sensu w lecie, ale firma co nam to robiła nawet nie zająknęła się na ten temat. Teraz już po ptokach jest, musi tak zostać. Instalacja była projektowana pod ten budynek. Przepływy były mierzone i anemostaty regulowane po montażu. Także to nie jest tak na oko. W lecie zapewne będziemy zapodawać tryb 'pusty dom' (czyli wentylacja na 20%) a dopiero na zimę niech to działa w trybie auto.
 13. Mam rekuperacje. Ona spełnia swoje zadanie jak na dworze jest tak do 20 stopni max. Jak jest cieplej to i tak otwieram okna bo nie idzie wyrobić z duchoty i gorąca. Większość okien mam od południa i zachodu. Gdyby były wszędzie okna na stałe to chyba musiałaby być klima być w domu. https://klimat-dom.pl/metody-schladzania-powietrza/
 14. Nie, dzieki. Jak tak czytam tutaj to... szufelke se kupie : )
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.