Jump to content

zinger

użytkownik
 • Content Count

  3140
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  7d 6h 26m 59s

3 Followers

About zinger

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 08/28/1975

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Car
  Ateca&SCII

Recent Profile Visitors

816 profile views
 1. zinger

  Dotacje przeszły?

  "Aby je uzyskać jeszcze w tym roku trzeba będzie wysłać do NFOŚiGW wniosek, którego wzór w dniu uruchomienia naboru pojawi się na stronie funduszu. Decydować ma data stempla pocztowego, choć NFOŚiGW pracuje także nad uruchomieniem portalu fnt.gov.pl, za pomocą którego chce zbierać wnioski także elektronicznie." Ciekawe jakie przyjma kryterium, jak dostana np 1tys kopert z data 11.12 plus drugie tyle przez www (o ile bedzie dzialalo od jutra). Nic, tylko wyczekiwac ofert na olx - dotacje na ev tanio sprzedam
 2. zinger

  Dotacje przeszły?

  To widzialem ale tam nie ma info gdzie konkretnie wniosek skladac sie bedzie.
 3. zinger

  Dotacje przeszły?

  Ale trzeba juz kolejke pod jakims urzedem zajmowac czy da sie przez jakas str wniosek zlozyc? I brdzie kto pierwszy ten lepszy czy jak?
 4. Ale zobacz na obrazku wypuszczasz dwa auta nie jedno 😞 Zalezy od sytuacji, czasami dwa, jak z 3 pasow robi sie jeden, czasami jedno, jak z 2 robi sie jeden.
 5. Tacy jak Ty wymuszaja takie instrukcje. Dla mnie sytacja jest prosta, to Ty masz problem ze zrozumieniem tego przepisu nie ja. Wiec posmiejmy sie razem Dla mnie EOT
 6. Nie do konca. Zeby autobus byl winien, musza byc spelnion okreslone warunki: "Bezwzględny obowiązek ustąpienia pierwszeństwa autobusowi, który włącza się do ruchu z przystanku lub chce zmienić pas obowiązuje jedynie w obszarze zabudowanym. Co ważne, autobus musi być dobrze oznaczony, a jego kierowca kierunkowskazem zasygnalizować manewr. W takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do zwolnienia lub w razie potrzeby zatrzymania się i wpuszczenia autobusu. Za nieustąpienie pierwszeństwa autobusowi policja może nas ukarać mandatem w wysokości 200 zł. Za to wykroczenie nie grożą nam żadne punkty karne. Oficjalnym powodem ukarania kierowcy jest "utrudnianie lub tamowanie ruchu na drodze publicznej. Odpowiedzialność kierowcy autobusu: Obowiązek ustąpienia pierwszeństwa autobusowi wcale nie oznacza, że kierowca autobusu zwolniony jest z odpowiedzialności w przypadku ewentualnej kolizji. Przed zmianą pasa lub wyjechaniem z zatoki przystankowej musi się upewnić, że manewr nie spowoduje niebezpieczeństwa na drodze. O winie w takiej sytuacji decyduje policjant. A jeżeli ukarana mandatem strona nie zechce go przyjąć, to ostateczną decyzję podejmuje sąd." I na tej samej zasadzie widze jazde na suwak wg nowyh przepisow. Zachowanie nalezytej ostroznosci, sygnalizowanie wjazdu, zachownie zdrowego rozzadku i UZYWANIE MOZGU sa dla mnie oczywiste.
 7. W tym konkretnym przypadku najwyrazniej bedzie inaczej, naprawde to tak ciezko zrozumiec?
 8. Szukacie roblemow, gdzie ich nie ma. Jeszcze przepis nie wszedl w zycie, a juz teorie spiskowe sie rysuja. Lepiej z gory zalozyc, ze jezdza same buraki i beda mordobicia i bojki na drogach i nic nie robic.
 9. Kto powedzial, ze ja wyprzedzam? Malo masz takich miejsc, gdzie jest jakas boczna droga, nie ma ciaglej i znaku ze jest krzyzowka? I o takm miejscu pisze.
 10. Nic nie dryfuje. Bedac na wolnym pasie masz obowiazek puscic jedno auto. Nie robisz tego, dochodzi do kolizji, Twoja wina. Z czym tu polemizowac?
 11. Tak, tak i jeszcze bedziesz mu musial podac pin do karty Potem sie dziwic, ze na stop chamach czy PD rozne kwiatki sie oglada, jak nawet z najprostrzej rzeczy niektorzy potrfia szyfry Enigmy zrobic.
 12. Obowiazek zachownia nalezytej ostroznosci dotyczy wszystkich kierowcow zawsze i wszedzie. A w tym konkretnym przypadku, jadacy wolnym pasem ma dodatkowo obowiazek przepuscic jedno auto. Dla mnie to dosyc jednoznaczne, nie widze w tym zadnej wybiorczosci.
 13. Jak jedziesz glowna i wyprzedzasz a z podporzadkowanej wyjezdza auto i skreca na czolowke z Toba, to tez bedzie wspolwina bo wyprzedzajacy nie zachowal nalezytej ostroznosci? Przepis jasno mowi, ze masz goscia puscic. Dlaczego znowu kombinowac i szukac dziury w calym? To wlasnie bedzie dawalo pole do popisu wszelkim cwaniakom.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.