Jump to content

Janosik z Pogranicza

użytkownik
 • Posts

  16576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Janosik z Pogranicza last won the day on August 26 2020

Janosik z Pogranicza had the most liked content!

1 Follower

Profile Information

 • Lokalizacja
  WildWest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Janosik z Pogranicza's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/19)

1.1k

Reputation

 1. Pojeździłem trochę na prądzie. Zrobiłem ok 35 km po mieście na zakupy do marketu, potem pod miasto nad jeziorko. Aku spadł do 53 procent plus spalanie 0,7l/100 km. Byłoby mniej tej benzyny, gdyby nie to, że przez przypadek włączyłem tryb sport, ale ogólnie jazda nastawiona na eko.
 2. Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja jadąc szybciej o wiele bardziej się męczę, zużywam więcej paliwa, to oznacza, że to co oszczędzam na szybkiej jeździe oddaję na stacji benzynowej. Ponadto różnica w średniej prędkości jest zwykle znacznie mniejsza, niż 30 kmh, bo jak się jedzie szybciej, to częściej trzeba zwalniać. Efektywnie niewiele się oszczędza. Jadąc 140 km/h gdzie to możliwe mam średnią poniżej 130 km/h, Jadąc 110km/h mam średnią 105-107 km/h Realna różnica w średniej jest na poziomie 20 km/h z samej jazdy. Po uwzględnieniu przystanków robi się jeszcze mniej. Jadąc w trasie 400km zdarza mi się ją przejechać bez zatrzymania jeśli jadę wolniej.
 3. Zrobiłem dziś 50 km po drogach pod miastem spiesząc się dość mocno, korzystając z pełnej mocy spalanie 6,1 /100 (pusta bateria). Powrót na spokojnie 4,1/100 Dziś ruszyłem tyłek i podłączyłem do ładowania.
 4. no to przeca napisałem, że olej pierwszy raz po dwóch latach, a potem co rok. BTW zacząłem się mocno zastanawiać nad kupnem takiej hybrydy. Chyba najrozsądniejsza się wydaje Cupra.
 5. Chodzi przede wszystkim o manewrowanie. Jest płynniejsze i dużo ciszej. Niemal bezszelestnie. Ale bez ładowania niestety faktycznie sporo się traci.
 6. ja bym brał - moc mocą, ale to po prostu jest przyjemny napęd w mieście. Zresztą przejedź się i zobacz czy Ci pasuje
 7. Solary to Ci mogą naładować co najwyżej tyle żeby na klime starczyło. Chyba nawet były takie rozwiązania.
 8. Jeszcze trochę nim pojeżdżę. Głównie bez ładowania. Zobaczę jak to wyjdzie. Potem będę lądował i porównam.
 9. Niestety sporo. Typowo ok 30 tysięcy. Ale są za to lepsze osiągi. Łącznie to ponad 200KM
 10. spoko, tylko to nie jest temat o samochodzie, tylko o napędzie. Specjalnie nie pisałem o jaki model chodzi po to by nie było takich głupich tekstów, jak widać nie byłem dość sprytny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.