Jump to content

sobol2222

użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

About sobol2222

 • Rank
  nauka jazdy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Często obserwuję samochody wyjeżdżające z tej ulicy podporządkowanej na główną: https://www.google.pl/maps/@53.1374575,23.1245834,3a,33.8y,22.01h,78.94t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHZflEoNJjjeQTtmHEuNDVw!2e0!7i13312!8i6656 Ok. 1/3 kierowców włącza lewy kierunkowskaz, ok. 1/3 prawy, a pozostali nie włączają wcale. Co o tym sądzicie?
 2. > sprawdź poziom oleju, po drugie ile olej ma lat Dziękuję za poradę. Zacznę od wymiany oleju, bo od nowości nie był zmieniany. Jaki najlepiej zalać?
 3. Rano bardzo ciężko jest wcisnąć jedynkę. Z jedynki na luz chodzi lekko i inne biegi też lekko wchodzą. Potem jest coraz lepiej i po przejechaniu ok. jednego kilometra już jest normalnie - lekko. Ten problem występuje od miesiąca i szybko pogarsza się. Pedał sprzęgła zawsze wciskam do podłogi. Gdyby nie było do końca wysprzęglone, to byłyby jakieś zgrzyty lub szarpnięcia. A tu nic. Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem, ale nie ma wycieków i skrzynia pracuje cicho - nie słychać jej. Co może być przyczyną?
 4. To pewnie nie problem ze szczelnością, ale z rysą, która odbija fale udając przeszkodę. Trzeba zlikwidować rysę. Przeszlifuj drobnym papierem ściernym, potem jeszcze drobniejszym, a na koniec jeszcze bardziej drobnym (np. 800). Na koniec wypoleruj do połysku pastą polerską. Jak nie masz pasty polerskiej możesz użyć pasty do zębów, bardzo dobrze nadaje się do tego.
 5. > No niby tak... kilkuletnia Centra wykazuje się napięciem spoczynkowym ~11,9V przy włączonym > zapłonie i wyłączonych pozostałych odbiorach, ale te kilka obrotów to pewnie przeżyje... Przy słabym akumulatorze pomiar może dawać zaniżone wartości ciśnienia.
 6. Mój uno zachowuje się tak samo. Zimny zapala "od dotknięcia", a na ciepło nie chce. Już to opanowałem. Przy uruchamianiu ciepłego silnika wciskam gaz do końca i zapala.
 7. sobol2222

  rozrusznik ?

  > objawy : rozrusznik nie może zakręcić silnikiem ( na kablach ledwo daje rade) aku dobry na pewno. > rozrusznik wymieniłem i dalej to samo Sprawdź przewody, zwłaszcza masowy, czy jest przejście, czy miejsca połączeń nie są zaśniedziałe. Np. przewodem rozruchowym połącz minus akumulatora z obudową rozrusznika i wszystko będzie jasne.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.