Jump to content

-mimx-

użytkownik
 • Posts

  874
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Lokalizacja
  wiocha pod Wawą
 • Car
  VW Tiguan II '16 /T. Verso '16

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

-mimx-'s Achievements

młodociany kierowca

młodociany kierowca (11/19)

148

Reputation

 1. Otóż to. U mojej mamy na 55 m2 jest 2.5 kW i wystarcza w zupełności do uzyskania 21 st. w największe upały, mimo okien wychodzących na płd. No ale "zasięgiem" pokrywa niestety tylko salon i kuchnię. Dalej ciężko zimne powietrze rozprowadzić przy zwykłym blokowym splicie.
 2. Wymieniałem w Golfie 6 i w Tiguanie poza ASO. Na gwarancję to nijak nie wpłynęło. W Golfie na gwarancji przyjeżdżałem do ASO na przeglądy z własnymi częściami. Gwarancja, zarówno zwykła jak i przedłużona, działała bez zmian.
 3. Ja po 10 latach z automatami, miałem przez rok wynajętego P208 z manualem jako drugi samochodód w domu. Myślałem, że gorzej to zniosę 😉 Tym niemniej manuala do zwykłego (tzn. nie fun cara), kupowanego na dłużej samochodu bym nie wybrał i wolę nawet CVT w Verso niż manual w Peżociku.
 4. Ja miałem w Golfie 6. Przebieg 0 -> 165kkm. Przy ok. 60 kkm wymieniona została na gwarancji dwumasa - nie do końca wiem dlaczego, tj. podczas drugiego przeglądu w ASO stwierdzono "problem" i zasugerowano wymianę. Nie wnikałem. Potem przy ok. 100 kkm załapałem się na akcję serwisową, polegającą na wymianie oleju (o ile pamiętam syntetyk -> mineralny) i aktualizacji softu. Nie odczułem różnicy. Skrzynia nie była mistrzem subtelności i na niskich biegach potrafiła szarpać w zasadzie od nowości. Wraz z przebiegiem ten problem minimalnie narastał. Za to była diablo szybka, świetnie sprawdzała się przy "aktywnej" 😉 jeździe, zwłaszcza w trybie "S".
 5. U mnie toto padło na gwarancji. Niestety nie był to sensor tylko jakiś moduł sterujący, którego dokładnej nazwy nie pamiętam.
 6. -mimx-

  NIO ES8

  Nie wierzę w te pomysły wymiany baterii, tj. uważam, że to zupełnie nietrafiona koncepcja i nie "chwyci".
 7. Co to za contraption na ostatnim zdjęciu?
 8. Np. Bosch PIB375FB1E. Można w menu serwisowym ustawiać moc. Zdaje się, że od 1kW w górę z "rozdzielczością" 500W.
 9. -mimx-

  Toyota Mirai

  Dziś rano pierwszy raz zobaczyłem Miraia. Warto, nie warto? Kolejek na stacjach brak, więc może jednak warto? Edit: jakich stacjach?
 10. Ja w 2019 wypożyczyłem na rok P208 w Qarsonie. Poza bałaganiem z fakturami (z ich winy), doświadczenie pozytywne. Czy było to opłacalne? Nie wiem. Potrzebowałem małego, bezobłsugowego przez rok "na już" i ten wynajem ten warunek spełnił.
 11. Renault Clio 2018 r. 1.5 dCi. Poza niskim spalaniem nie miał żadnych zalet. Niestety musiałem się nim męczyć przez 7 tygodni - samochód zastępczy. Równie tragiczny był C1 I gen. ze zautomatyzowaną skrzynią biegów, ale nim przejechałem tylko kilkanaście km, więc nie zapadł aż tak w pamięć.
 12. Leona nie miałem, VAGi mam nieprzerwanie od 2006 r. i w żadnym tak nie było. W Verso mi za to przeraźliwie piszczy jak cofam bezpośrednio po postoju dłuższym niż dzień.
 13. Z ciekawości - jaka jest techniczna różnica między FAP a DPF?
 14. Mam taki naped w Tigu, tylko mniej KM. Mam tez japonskie CVT FWD. Polecam Atece w takim razie 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.