Jump to content

-mimx-

użytkownik
 • Posts

  898
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by -mimx-

 1. Miałem liczne samochody (FWD) z kontrolą trakcji i nigdy jej nie wyłączałem, nie spotkałem się z sytuacją, gdy byłoby to potrzebne. Za to w Tiguanie 4x4 wyłączam w określonych sytuacjach (piach, śnieg, lód), a dokładniej korzystam z trybu offroad, który wyłącza TC i mocno przycina ESP.
 2. -mimx-

  Q5 vs XC60

  Inscription, fotele z wentylacją. Twierdzi, że oparcie jest jakoś tak uształtowane, że ze względu na wzrost go gdzieś tam w plecach uciska.
 3. -mimx-

  Q5 vs XC60

  Mój dobry kolega ma nieco ponad 2-letnie XC60 T6 (100 kkm). Ma 203 cm wzrostu i jego największą bolączką są... fotele. Twierdzi, że nie nadają się w trasy dla osób 190+ cm. Wcześniej jeździł dużo mniejszym samochodem, tj. dość wiekowym Audi S3 i tego problemu nie miał. Poza tym samochód nie sprawia problemów mechanicznych. Miał kilka zwiech infotanmentu i generalnie nie jest zachwycony tym systemem. Pali dużo, tj. przy względnie spokojnej jeździe w trasie ciężko zejść poniżej 10l/100 km. Aaa, i jeszcze twierdzi, że Volvo samo mu włącza obieg wewnętrzny i mu rośnie stężenie CO2 (!) od tego ponad miarę. Nawet kupił przyrząd pomiarowy i bada temat...
 4. Raczej nie masz. Ceny w ASO są faktycznie dość przerażające. Ja w trakcie obowiązywania gwarancji i pakietu serwisowego klocki robiłem w niezależnym warsztacie.
 5. Wg mnie przyjmą. Zimą sprzedałem stary za ~40 zł (AGM, 70Ah). Skup miałem bliżej niż sklep, w którym kupiłem, więc zrezygnowałem z odebrania kaucji.
 6. Zgadza się. W Tigu po 160kkm mam wydech czystszy niż w poprzedniku, Golfie TSI, po 30 kkm Przy czym niedawno padł mi czujnik różnicy ciśnien DPF. Warsztat próbował mnie namówić na regenerację za 900 zł. Nie uwierzyłem w diagnozę. Czujnik z wymianą 220 zł.
 7. Prawdopodobnie mam to coś w Tigu (DQ381). 160kkm i jedyny serwis to wymiana oleju co 60kkm. Zero problemów.
 8. Otóż to. U mojej mamy na 55 m2 jest 2.5 kW i wystarcza w zupełności do uzyskania 21 st. w największe upały, mimo okien wychodzących na płd. No ale "zasięgiem" pokrywa niestety tylko salon i kuchnię. Dalej ciężko zimne powietrze rozprowadzić przy zwykłym blokowym splicie.
 9. Wymieniałem w Golfie 6 i w Tiguanie poza ASO. Na gwarancję to nijak nie wpłynęło. W Golfie na gwarancji przyjeżdżałem do ASO na przeglądy z własnymi częściami. Gwarancja, zarówno zwykła jak i przedłużona, działała bez zmian.
 10. Ja po 10 latach z automatami, miałem przez rok wynajętego P208 z manualem jako drugi samochodód w domu. Myślałem, że gorzej to zniosę Tym niemniej manuala do zwykłego (tzn. nie fun cara), kupowanego na dłużej samochodu bym nie wybrał i wolę nawet CVT w Verso niż manual w Peżociku.
 11. Ja miałem w Golfie 6. Przebieg 0 -> 165kkm. Przy ok. 60 kkm wymieniona została na gwarancji dwumasa - nie do końca wiem dlaczego, tj. podczas drugiego przeglądu w ASO stwierdzono "problem" i zasugerowano wymianę. Nie wnikałem. Potem przy ok. 100 kkm załapałem się na akcję serwisową, polegającą na wymianie oleju (o ile pamiętam syntetyk -> mineralny) i aktualizacji softu. Nie odczułem różnicy. Skrzynia nie była mistrzem subtelności i na niskich biegach potrafiła szarpać w zasadzie od nowości. Wraz z przebiegiem ten problem minimalnie narastał. Za to była diablo szybka, świetnie sprawdzała się przy "aktywnej" jeździe, zwłaszcza w trybie "S".
 12. U mnie toto padło na gwarancji. Niestety nie był to sensor tylko jakiś moduł sterujący, którego dokładnej nazwy nie pamiętam.
 13. -mimx-

  NIO ES8

  Nie wierzę w te pomysły wymiany baterii, tj. uważam, że to zupełnie nietrafiona koncepcja i nie "chwyci".
 14. Co to za contraption na ostatnim zdjęciu?
 15. Np. Bosch PIB375FB1E. Można w menu serwisowym ustawiać moc. Zdaje się, że od 1kW w górę z "rozdzielczością" 500W.
 16. -mimx-

  Toyota Mirai

  Dziś rano pierwszy raz zobaczyłem Miraia. Warto, nie warto? Kolejek na stacjach brak, więc może jednak warto? Edit: jakich stacjach?
 17. Ja w 2019 wypożyczyłem na rok P208 w Qarsonie. Poza bałaganiem z fakturami (z ich winy), doświadczenie pozytywne. Czy było to opłacalne? Nie wiem. Potrzebowałem małego, bezobłsugowego przez rok "na już" i ten wynajem ten warunek spełnił.
 18. Renault Clio 2018 r. 1.5 dCi. Poza niskim spalaniem nie miał żadnych zalet. Niestety musiałem się nim męczyć przez 7 tygodni - samochód zastępczy. Równie tragiczny był C1 I gen. ze zautomatyzowaną skrzynią biegów, ale nim przejechałem tylko kilkanaście km, więc nie zapadł aż tak w pamięć.
 19. Leona nie miałem, VAGi mam nieprzerwanie od 2006 r. i w żadnym tak nie było. W Verso mi za to przeraźliwie piszczy jak cofam bezpośrednio po postoju dłuższym niż dzień.
 20. Z ciekawości - jaka jest techniczna różnica między FAP a DPF?
 21. Mam taki naped w Tigu, tylko mniej KM. Mam tez japonskie CVT FWD. Polecam Atece w takim razie
 22. Sucha. O ile pamiętam do 250Nm włącznie jest sucho, powyżej - mokro. Czyli benzyny 1.0-1.8 suche, powyżej mokre. 2.0TDI mokre, mniejsze diesle - nie mam pojęcia.
 23. Wątpię. A jeśli to nie we wszystkich modelach. W Tiguanie mam fabryczne klocki z tyłu mimo przebiegu 133kkm. Z czego sporo na ACC.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.