Jump to content

Dareek

użytkownik
 • Content Count

  5292
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dareek

 1. Twój cytat..."Jeśli siedzisz w temacie 6 lat i wg Ciebie CS Black jest budżetową powłoką to jednak jeszcze mało wiesz. Następnym razem bądź bardziej powściągliwy z takimi opiniami, jeśli danej powłoki nie testowałeś" Po tym wpisie to Ty powinieneś wykazać wyższość tego konkretnego produktu nad innymi bo jak napisałeś ja ne mam wiedzy. Nie wiem ile w życiu nałożyłeś powłok ale mnie się osobiście zdarzyło jakieś 350 różnych typów, różnych firm w tym tą którą podałeś wiele razy, a firma którą współtworzyłem robi około 40 zabezpieczeń miesięcznie. Nie mam zamiaru Ci nic tłumaczyć skoro Ty wiesz lepiej, a tym bardziej jak twierdzisz, że się nie znam.
 2. masz prawo do swojego zdania ale wiesz dyskusja z kimś komu coś się wydaje i gawędzi a powłokę ocenia przez pryzmat hydrofobowości to naprawdę - dalsza dyskusja wydaje się zbędna.
 3. 95% aut ma na czas transportu uruchomione tzw tryby serwisowe odcinające moc prędkość etc- np w audi są dodatkowe specjalne kliny podwyższające zawias aby wjechały na lorę.
 4. Fajny bełkot marketnigowy wklejasz- popatrz na inne reklamówki powłok- identyko niemalże!! a że zapłaciłeś 3 tys i co z tego. Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości, ale ja się nie znam bo siedzę w tymd tylko od nieco ponad 6 lat.
 5. wyglądają tak samo- są jak nowe tylko dziwnym trafem jak zaniedbasz wymianę to są jaja z wypadaniami zapłonu jak u autora posta.
 6. tu masz filtr kabionwy wyjęty z Giulietty używany od połowy stycznia 2017 do połowy kwietnia 2017
 7. a jak to ocenili? - na oko? na smak? na zapach? pewnie tak samo jak u @czacha jakiś Janusz ocenił na "oko" jakbyś miał elektordę przypaloną okopcona to już dawno odczułbyś w pracy silnika.
 8. konkretnej turbo-benzynie! Czytaj post!
 9. WOOW - no i co w niosłeś do tematu?
 10. każdy silnik ma swoje warunki wymiany określone przez producenta- w jednych świeca jeździ 90 tkm w innych co 30 tkm. nie ma znaczenia czy irydowa platynowa z jedną dwiema czy czterema elektrodami.
 11. TSI jest w Renagade? pytał o konkretne auto
 12. dokładnie jak @maro_tpisze i zrób dym że nie wymieniono - będzie wymiana free plus kasowanie błędów
 13. http://allegro.pl/swiece-oryginal-1-4-t-jet-55249868-ikr9j8-4-sztuki-i6895267105.html http://allegro.pl/swieca-oryginal-1-4-t-jet-55249868-ikr9f8-ikr9j8-i6895211405.html
 14. no i co w związku z tym? Pytał o TSI?
 15. nr katalogowy i szukanie - koszt w ASO pewnie około 80-100 pln sztuka - poszpera to kupi za oko 30-40 pln. Edit - 55249868 - cena 78,17 pln
 16. 60 tkm było kiedyś w zwykłych fiatowskich silnikach - teraz są inne i b. czułe na interwały świece irydowe.
 17. w Renegade świece wymienia się co 30 tkm ( są irydowe) i radzę tego przestrzegać - patrz str 292 instrukcji. Chciałeś zadrutować a i kupuj OE - żadne zamienniki.
 18. a poprzednik po 80 tkm i 3 latach i b.częstych myciach wyglądał tak
 19. no jest świetna- Lotos w RJA za 1pln 80 sekund na moje nowe autko wpadła "świecka tradycja"- na 3-4 lata spokój W końcu szewc nie chodzi w dziurawych butach
 20. tak - to tylko samochód ale dlaczego jak mantrę powtarzacie o następnym właścicielu- ma w d.. przyszłego właściciela- chce się cieszyć czystym zadbanym autem - tyle i tylko tyle.po co się myjesz? przeciez i tak za parę godzin będziesz spocony- to taka sama logika.
 21. dobry kwarc/ceramika, dobra chemia i wszystko git i jeszcze jedno- systematyczne mycie a nie raz na 3- 6 miesięcy. wielu się wydaje że jak wyda 2 tyś to może myć grabiami raz w roku i ma być jak nowe i niezniszczalne- normalnie śmiech. wszystko wymaga dbania konserwacji - jak w życiu
 22. Bardzo Cię rozczaruje- Crystal Serum Black to powłoka budżetowa - trzeba sobie troszkę poczytać- 7 lat nie wytrzyma żadna - taka informacja to jak z telezakupów. 2. nie ma czegoś takiego jak wosk koloryzujący tylko papladła z serii T-Cut które do niczego się nie nadają. 3. Każda powłoka wymaga konserwacji - nie ma nic wiecznego 4. Trzeba było porównać do identycznego auta bez powłoki - może wtedy będzie różnica. 5. Po myjni bezdotykowej będzie czyste ale po porządnej myjni a nie gównilicie które nam jest serwowane na 80% myjni. przykład poniżej -aktywna piana na bezdotyku o temp ok 60 stopni - żadne syf się nie utrzyma
 23. mógłbyś się czasem zdziwić ile śmieci i rys jest na nowym autcie- mi przygotowanie fabrycznie nowego auta klasy kompakt pod powłokę ( czy wosk) zajmuje około 10 godzin.
 24. wosk #16 jak juz ale w takiej pogodzie jak obecnie to ciężko będzie o porządne nałożenie chyba ze masz ciepły garaż.
 25. weź se kup współczesne auto i poleruj co roku - powodzenia np w Hondzie czy Nissanie gdzie grubość lakieru nie przekracza 80 mikronów. SOnax za 20-30 pln to nawet koło wosku nie lezało. Pojedzieś na myjnię użyjesz 2 -3 razy aktywnej piany i masz za przeproszeniem g. a nie zabezpieczenie. Nie wiesz jakie stęzenie tej chemii jest na myjniach i co tam leją.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.