Jump to content

chojny

użytkownik
 • Content Count

  18378
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

chojny last won the day on April 21

chojny had the most liked content!

Community Reputation

13515 Człowiek - do rany przyłóż

1 Follower

About chojny

 • Rank
  weteran
 • Birthday October 30

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Car
  homologation specials

Recent Profile Visitors

2204 profile views
 1. chojny

  Polskie opony

  W każdym aucie ma znaczenie jak jedziesz na granicy przyczepności. W codziennej jeździe zgodnej z przepisami do takiej sytuacji nie dochodzi. Następuje natomiast chwila prawdy w sytuacjach kryzysowych typu nagłe hamowanie, niespodziewany aquaplaning, ostre przyspieszanie, zbyt szybkie wejście w zakręt. W normalnej jeździe czujesz różnicę w hałasie, spalaniu i zużyciu opony... choć 90% kierowców nic nie wyłapie.
 2. Znalazłem na Węgrzech przez znajomego znajomego. Jest nadzieja.
 3. Powiedziałem że mają działać, bo to się musi dać wycisnąć. Po weekendzie mają do tego wrócić. :EDIT: Spece od Delty mówią że się nie da... łożysko jest zawulkanizowane.
 4. Guma jest tip-top, niestety łożysko szumi głośno. Twierdzą że nie da się tego wycisnąć przy siłach jakie zazwyczaj używają ale mogą pójść po maksie ale istnieje ryzyko że cała część się rozpadnie, pęknie guma. Chyba zaryzykuje. Znalazłem część w Grecji, niestety facet nie odpisuje.
 5. Jutro jade do wałowca to zobaczyć.
 6. Tak, szukałem. Nie ma zamiennika.
 7. Tak, to samo jest w Alfie Romeo 155 Q4 ale nigdzie nie ma części. Gumę mam ok. ale łożysko lekko huczy a jak robić to albo grubo albo wcale.
 8. Od 2 miesięcy szukam, nie ma nigdzie w Europie. Pisałem maile do Włoch, UK, Niemiec, Francji... nic.
 9. Tak, to był RR sport. W stronę dużego Range'a nawet nie spoglądam. Disco V jest super gdyby nie ten dramatyczny tył...
 10. Mam Disco I, najprostsze, z zerową ilością elektroniki, które jeździ na sikach, tankowanych wiadrem, naprawialne młotkiem w każdych warunkach... bo to samochód wyprawowy. Do codziennej jazdy się nie nadaje. Cały czas mam dylemat, czy to auto całkowicie wyremontować i sobie zostawić, czy sprzedać i kupić nowe Disco jako wyprawowe. Dlaczego X5? Chcieliśmy Range Rovera ale diler, u którego kupowaliśmy wcześniejsze auta, zobaczył że podjechaliśmy oglądać X5 właśnie testowym Rangem, dał warunki przy których nie było się nad czym zastanawiać. Toyota jest bezpłciowa zupełnie
 11. A spoko, jestem bardzo zadowolony, w ubiegłym tygodniu wywaliło mi motor, 10 minut po odebraniu z serwisu, po dużym przeglądzie. Ma być środę gotowy, na czwartkowy wyjazd w teren. Stare modele to generalnie tylko dla funu, zabawy i z przekonania a nowe... jak jesteś bardzo wierzącym człowiekiem.
 12. Walczę z tematem od miesiąca, nigdzie nie ma części jako całości. Jest niedostępna w całej Europie. Czy da się wymienić łożysko w takiej podporze wału?
 13. Martw się jak będzie sucho, znaczy ze jeździsz bez oleju.
 14. Kiedyś też byłem na nie ale to kwestia przyzwyczajenie, fajnie mieć tylko prędkość, mapę i tyle. Informacje dodatkowe pojawiają się dopiero wtedy kiedy ich potrzebujesz. Do dupowozu idealna opcja.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.