Jump to content

Piterekk

użytkownik
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2m 19s

Community Reputation

0 Normalny

1 Follower

About Piterekk

 • Rank
  nauka jazdy
 • Birthday 09/11/1973

Profile Information

 • Lokalizacja
  Łódź
 • Zainteresowania
  Film, Komputery
 1. > Miałem sachsy wytrzymały niecałe 80tys... teraz mam KYB zobaczymy Witam, moje KYB wyciekły po 26 miesiącach i 34tys bez wyraźnego powodu typu dziura czy krawężnik. Co koledzy polecaja? Oryginały widziałem na aledrogo po 100, w Łodzi na przędzalnianej magneti marelli tez po 100, monroe 115.
 2. Miałem w zeszłym roku podobna przygodę wycenioną w wariancie warsztatowym na ok. 3000. Do zrobienia był błotnik, reflektor i zderzak. Połowę ceny stanowiły części - lampa org. 550, "zderzak" 800, błotnik 350. Najlepsza była cena przelotki do podłączenia reflektora - 175 czyli więcej niż reflektor zamiennik!
 3. W moim aucie po zimie zauważyłem podobny świst i stawiam na pasek bo był wymieniany przed zimą i pewnie jakiś lichy trafiłem. Po nocy lub dłuższym postoju jest normalnie ale wystarczy po chwili nawet zgasić silnik i zapalić znów i słychać świst z okolic alternatora.
 4. Piterekk

  Pompa wody

  Sprawa załatwiona. Pompa i rozrząd - przy okazji dwa uszczelniacze, nowy płyn, chłodnica miała też wyciek w lewym dolnym rogu. Po tygodniu zaczęło ciec znów - tym razem poszedł oring - do kupienia w łodzi tylko w aso - na rurze i po wymianie i odpowietrzeniu na razie spokój. To mój pierwszy wóz więc mam naukę na przyszłość.
 5. Piterekk

  Pompa wody

  A może cieknie z okolicy termostatu?
 6. Piterekk

  Pompa wody

  VKPC 82250? Tak wychodzi po nr silnika ze strony producenta. Obawiam sie, że pojadę, auto podniosą i panie wsio sucho... jaki wyciek. Trza by auto przed warsztatem na pol dnia najpierw postawić żeby zobaczyć miejsce wycieku. Tam pod spodem idą rury od pompy może gdzieś obejma puśiła albo jakis uszczelniacz http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/64/64/78/2764647872
 7. Piterekk

  Pompa wody

  Rozrząd był robiony 2.5 roku temu po 6 latach bez pompy. Zrobiłem choć silnik niekolizyjny ze względu na wiek i warunki jazdy - 90% miasto. Od razu obstawiałem pompę ale bez podnośnika nie widać dokładnie co w tym miejscu jest pod spodem - miejsce zdiagnozowałem podkładając karton. Ciekawe że zaczyna kapać dopiero ok. 4 godziny po zakończeniu jazdy przy obecnej temp. otoczenia - silnik już wcześniej ostygnie. Pewnie jak ciepły to odparuje, potem się gdzieś musi nazbierać i dopiero kapie.
 8. Piterekk

  Pompa wody

  Witam, zauważyłem wyciek pod autem - patrząc na otwarta komorę silnika po lewej stronie gdzieś za filtrem oleju i nie jest to olej - czyżby pompa poszła? 115kkm, 8 lat. Kapać zaczyna dopiero kilka godzin po zakończeniu jazdy biorąc pod uwagę obecną temperaturę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.