Skocz do zawartości

cynamon

użytkownik
  • Liczba zawartości

    119
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Profile Information

  • Lokalizacja
    Krosno
  • Zainteresowania
    downhill, enduro, wspinaczka górska, narty, fotografia

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

cynamon's Achievements

leniwy kierowca

leniwy kierowca (9/20)

0

Reputacja

  1. Myślałem o fabrycznej instalacji hi-fi ale na razie tylko wygłuszenie drzwi i lepsze głośniki. Jeżeli nie będzie znacznej poprawy, to wtedy będę myślał o większej modernizacji. Wzmacniacz do głośników Helix (takie mam zamiar kupić) nie jest konieczny. Dają radę na samym radiu.
  2. Po dokładnym sprawdzeniu instalacji LPG wygląda na to, że jest ok. Zastanawia mnie tylko, to że gdy zgasi się silnik i po krótkim czasie próbuje odpalić, to trzeba pokręcić 2 sekundy. Gdy zgasi się go na benzynie, to zapala błyskawicznie. Sprawdziłem szczelność wtryskiwaczy i podciśnienie reduktora, nigdzie nie puszcza gazu. Główny problem leży najprawdopodobniej gdzie indziej. Realne spalanie benzyny, to ponad 11l. Gazu pomiędzy 12 a 13l. Instalacja LPG zachowuje się normalnie i spala około 10% więcej niż benzyny. Komputerowa adaptacja wtrysków nic nie zmienia. Wydaje mi się, że trzeba poszukać usterek w czujnikach (sonda lambda, czujnik temperatury, podciśnienia, położenia przepustnicy, przepływomierz). Mam interfejs ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Tzn, czujnik temperatury to prosta sprawa ale resztę nie bardzo wiem jak sprawdzić. Oddać to do fachowca, czy ktoś z forum podpowie mi jak posprawdzać te czujniki?
  3. Z odtwarzaczem nie bardzo da się coś zrobić, więc zostaje mi tylko wymiana głośników i wytłumienie drzwi. Który z wymienionych zestawów zagra lepiej jazz, spokojny rock: Hertz DSK 165.3, JBL CS-760C, Focal R165S2, Helix B 62C Zależy mi szczególnie na tweeterze, który w C5 fabrycznie zamontowany jest głęboko pod przednią szybą i gra fatalnie.
  4. Odpaliłem pierwszy program jaki zobaczyłem w paczce, którą kiedyś ściągnąłem, Dash Board Opel Tool v8.0. Wcześniej nie działał, bo potrzebny do tego jest sprzętowy port szeregowy. Znalazłem jakiś zabytkowy laptop i udało się.
  5. Dzięki, będę próbował w poniedziałek
  6. Mam uszkodzony pomiar temperatury silnika. Uszkodzenie jest w zegarach, więc kupiłem inne używane. Miałem TRW, a kupiłem VDO. Wszystko działa, lecz mają przebieg niższy o połowę od mojego. Jak mogę ustawić sobie prawdziwy przebieg? Mam jakiś prosty interfejs OBD na którym mogę odczytywać błędy programem AB-com.
  7. Jaka była u Ciebie przyczyna dużego zużycia LPG ?
  8. Gdyby coś było padnięte przy silniku, to raczej w BSI były by błędy. U mnie w BSI nie ma błędów.
  9. Jeżeli nie da się rozkręcić wtryskiwaczy, to może dobre rozwiązanie.
  10. Dzisiaj zaglądnąłem do filtra powietrza, jest mocno zabrudzony. Wymieniany był pewnie z olejem, więc może mieć już około 20 kkm. Filtry powietrza i gazu (płynny i lotny) będę jutro wymieniał. Świece też od razu wymienię. Gaz nie śmierdzi. Na przeglądzie poprosiłem od dokładne sprawdzenie i sam posprawdzałem wodą z mydłem. Jutro sprawdzę jeszcze reduktor przy okazji wymiany filtra fazy płynnej (reduktor jest schowany pod akumulatorem i nie miałem jeszcze czasu aby się do niego dobrać). Chciałbym też wyczyścić wtryski, bo pewnie od nowości nie były czyszczone. Mogą mieć wpływ na większe spalanie? Np gdy są nieszczelne i wpuszczają większą ilość gazu? Warto je czyścić? Są w ogóle są rozbieralne? Benzyny pali nawet 7,5 L przy spokojnej jeździe, a ten samochód nie zachęca do dynamicznej jazdy, ani też dynamiczny nie jest. Zwykle spalanie nie przekracza 8,5. Od innych użytkowników tego dość popularnego silnika wiem, że LPG powinien spokojnie dać rady poniżej 10 L.
  11. Gazownik powiedział, że mieszanka była zbyt uboga i komputer zmieniał czasy wtrysku, czy jakoś tak. Coś poklikał i powiedział, że ma być ok. Sprawdził ciśnienie w reduktorze po przełączeniu na benzynę i powiedział, że reduktor jest ok bo trzyma ciśnienie. Analiza spalin, też niby ok. Przejechałem trasę około 1000 km, głównie autostrada, prędkość 120-135 km/h, spokojna jazda na tempomacie bez niepotrzebnego szarpania i wyprzedzania. Wyszło około 13l/100km. Niby samochód załadowany 4 osoby i trochę bagażu, ale to i tak za duże spalanie. Z tego co wiem, to powinno zejść poniżej 10l. Co mogę jeszcze zrobić we własnym zakresie, aby nie jeździć bez celu po gazownikach? Jakieś czyszczenie wtryskiwaczy? Wymiana filtrów (fazy lotnej i powietrza)? Wymiana świec? Dodam jeszcze, że nie wiem do końca co i kiedy było wymieniane. Muszę jeszcze przetłumaczyć check-listy z niemieckiego serwisu.
  12. cynamon

    C5 X7 - błędy

    tak, ale jeszcze nie miałem czasu zająć się tym problemem i sprawdzić tego w samochodzie
  13. cynamon

    C5 X7 - błędy

    Napisałem w dziale "francowate" ale nie napisałem o jaki samochód chodzi. Citroen C5 III
  14. cynamon

    C5 X7 - błędy

    Były jeszcze inne błędy i dały się wykasować
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.