Jump to content

aviator

użytkownik
 • Posts

  3006
 • Joined

 • Last visited

About aviator

 • Birthday November 1

Profile Information

 • Name
  Marcin
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Car
  Kia Cee'd JD 1.6 crdi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

aviator's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

250

Reputation

 1. Coś tu się kupy nie trzyma. Jak jest FAP, to na pewno nie A5...
 2. Stary silnik benzynowy Toyoty 1.8 vvt-i w Europie wymiana oleju bodajże co 15 tys. km. Jego żywotność jest szacowana na 250-300 tys km. W USA gdzie wymiana oleju była zalecana co 8 tys. km, silniki te robią po 300 tys. mil. Niestety trzeba wtedy wymienić licznik przebiegu, bo przestaje dalej naliczać
 3. Tak jak sam napisałeś taki interwał wymiany jest dóbr na 3, 4 lata użytkowania pojazdu i potem puszczenie do Żyda...
 4. Przez dziesięć lat jeździłem automatem. Teraz mam manualna skrzynię, niestety... Auto młodsze, nowocześniejsze, w lepszym stanie, ale... to nie to. Z sentymentem wspominam stare auto. Tylko automat.
 5. Jak ostatnio kupowalem auto, to zadowolony pojechałem do innego miasta z kasą na końcie. No i zonk pod bankomatem po wypłacie 3x1000 PLN skończyła się kasa w skrzynce. Poza tym była sobota, a kasa na koncie w mBanku 😄 Na szczęście sprzedająca miała koleżankę z kontem w mBanku i do niej poszedł przelew wewnątrz bankowy, inaczej wróciłbym z niczym 😁
 6. I mnie to działa zero-jedynkowo. Albo wypala, albo nie. Dotrysk ropy w trakcie jazdy i zwalniania na biegu. Na postoju przerywa wypalanie, nie ma podnoszenia obrotów itd. Nie sądzę by było coś takiego, jak wypalanie "na bieżąco". Na bieżąco to się co najwyżej sadzę zbiera.
 7. Przy przyspieszaniu że tak zapytam?
 8. Tam powinien być ON z Orlenu
 9. Nie pamiętam, teraz ceny się ciągle zmieniają, ale wychodzi podobnie, jak nie tyle samo co zwykły ON na innych stacjach.
 10. Przepłacać to nie, ale od dłuższego czasu można na przykład na Shell w czwartki kupić ON+ w cenie zwykłego...
 11. Tydzień temu zamontowałem kabinę Koło z marketu OBI, 90 cm. Wygląda dobrze.
 12. Natknąłem się na opinie, że ON premium nie koniecznie jest dobry do diesli z common rail. Prawda to, czy kolejna powielana internetowa głupota?
 13. Toyota to jeszcze silnik 1.8 vvt-i. LPG da się zamontować, ale co około 30 tys. km trzeba kontrolowac luzy zaworowe. Kasują się na zaworach wydechowych. Regulacją szklankowa, a więc dość kosztowna.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.