Jump to content

Wojtas_BB

moderator
 • Content Count

  11409
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  12h 19m 22s

About Wojtas_BB

 • Rank
  weteran
 • Birthday 05/27/1979

Profile Information

 • Name
  Wojtek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Podbeskidzie, Bielsko-Biała
 • Zainteresowania
  samochody, muzyka-Heavy, fotografia
 • Car
  Jeep Compass, Renault Scenic 2

Recent Profile Visitors

908 profile views
 1. 26 tys, drewniane 3 szybowe. Dachowe ok 6 tys, Fakro PTP-V u4 78x118 1 szt, FPPV U5 78x118 2 zt
 2. Mam zbiornik 6m3 na deszczówkę. Chciałbym zamontować pompę taką, która załączy się automatycznie w momencie puszczenia wody (zadziała na spadek ciśnienia na wylocie. Wiem, że są takie pompy, ale za cholerę nie mogę znaleźć żadnego modelu, którego opis jasno wskazywałby na takie działanie. Ktoś podpowie jak to jest opisane w danych albo podrzuci modele, które będą się nadawać do podlewania ogródka?
 3. nie, świeci krótko, może wcześniej świeciła po kilka godzin, teraz to raczej często zaświecana i gaszona.
 4. Nie miałem okazji używać, ale akurat znajomy ma 1.0 120 KM w 500x i twierdził, że jest pozytywnie zaskoczony osiągami. O zużyciu paliwa nie rozmawialiśmy. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 5. W bielsku nadal trwają prace nad zmianami linii produkcyjnej pod kątem zwiększenia produkcji. Po ogłoszeniu fuzji żaden z podwykonawców nie zszedł z placu budowy. Wręcz przeciwnie, ptrają inne prace rozwojowe, póki co teoretycznie. Nie wierzmy we wszystko co piszą pismaki. ' Pamiętajmy o jednym, jeśli 2 graczy siada do stołu i rozmawia o fuzji, to na stole pojawiają się karty które zostają poukładane zanim się obwieści światu informację o rozmowach (no chyba, że są inne cele tak jak w przypadku rozmów FCA-Renault). Osobiście uważam, że karty są już poukładane, FCA włożyło za dużo hajsu w BB w ostatnich 3 latach, żeby zamknąć fabrykę. Wiem, ze PSA ma również fabrykę silników w Tychach. Ale wg mnie chłopaki już się podzielili i kilka lat produkcji jest raczej pewne.
 6. FCA wycofuje się z silników Fire, zastępuje je nowy silnik. 2 rodzaje z nich póki co produkowane są w FCA PP w Bielsku. Obecnie FCA PP jest na etapie zwiększenia możliwości produkcyjnych do ponad 400 tys silników rocznie. Z tego co wiem, to jeszcze jest otwarta kwestia tych samych silników w wersji bez turbiny, czyli do najmniejszych samochodów. Chodzi tez plotka o tym, że mają te silnik trafić do BB (silniki 1.0 i 1.3 Fire Fly są w 70% kompatybilne z nimi) a nie do Termoli, gdzie jeszcze ponoć kilka m-cy temu miały trafić. Osobiście uważam, że prędzej czy później fabryka w Tychach zostanie sprzedana, a Bielsko zostanie w FCA/nowej spółce (jest to całkowicie moja prywatna opinie, nie poparta żadnymi doniesieniami/plotkami/wiarygodnymi lub nie informacjami).
 7. nie czepiajmy się, ja wiem jak to wyglądana kablach SN myślałem że nn też tak się robi
 8. nie zrobiłeś zdjęcia każdego pkt osobno więc wiesz, rozumiesz, szklana kula i te sprawy Jestem na podobnym etapie podłączania łączników i gniazdek, mój elektryk nie pojawia się tygodniami więc muszę sam. Ale i tak finalne spinanie wszystkiego w rozdzielni czego jeszcze nie podłączył zostawię jemu, na razie pająki na złączkach wago okalają rozdzielnię
 9. Da się namierzyć, zapina się specjalne urządzenie, które podaje uderzenia prądowe i w miejscu uszkodzenia na stępuje zwarcie lub doziemienie i na tej podstawie namierza się uszkodzenie.
 10. Po 1. próbówka Twoim największym przyjacielem i obrońcą życia Twego. Pamiętaj, przed każdym użyciem, jak sprawdzasz czy jest faza i próbówka nie świeci idziesz do gniazdka/przewodu w którym wiesz na pewno, że jest zasilanie i sprawdzasz czy próbówka działa. jak świeci to dobrze, jak nie idziesz po nową próbówkę. Ja czasem stosuję jeszcze jedną metodę dla upewnienia się ale tego publicznie pisać nie będę. po 2. ZAKŁADAMY, że instalacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, wszelkie odstępstwa (zmiany kolorów przewodów, rozłączanie neutralnego zamiast fazy itp) moga być niebezpieczne i należy 3 razy sprawdzić zanim się coś zrobi. po 3. łączniki rozłączają fazę! neutralne powinny być pospinane wewnątrz puszki po 4. zakładam, że nie ma tam żadnych miejsc na wyłączniki schodowe i krzyżowe, tylko na zwykłe podwójne i pojedyncze. po 4. przydadzą Ci się złączki wago na 3 przewody pom. 1. łącznik to co wystaje to są FAZY, jeden z przewodów to zasilanie, dwa pozostałe idą prawdopodobnie do lampy. Ja bym zrobił tak: przy tak skręconych przewodach załączam bezpiecznik i sprawdzam w suficie które przewody to fazy (powinien być brązowy i czarny). jeśli tak, wyłączam bezpiecznik rozkręcam przewody, załączam bezpiecznik i sprawdzam na który przychodzi zasilanie (powinien to być jeden z czarnych przy łączniku jeśli dobrze widzę, że są tam 2 czarne i brązowy). Wyłączam bezpiecznik sprawdzam brak fazy na ówczesnym przewodzie, zakładam łącznik świeczkowy - wejście zasilanie, wyjścia pozostałe 2 przewody. Jeśli wszystko się zgadza, to lampę podłączasz pod czarny L1, brązowy L2, szary N i zółtoziel jeśli jest zacisk wyprowadzony, pod obudowę lub odpowiednie miejsce w kostce. załączasz bezpiecznik i świeci Koniec. pom. 2. jeszcze prościej: łącznik zasila wszystkie lampy. w sufitach spinasz przewody dokładnie tak jak są poskręcane teraz - do tego użyjesz złączek wago Faza to brązowy. Wyłączasz bezpiecznik, bierzesz kostki wago 3 wejściowe: jedno wyjście jeden brązowy, 2 wejście drugi brązowy, 3 wejście brązowy do lampy. 2 złączka identycznie na niebieskim, jeśli lampy mają wyprowadzony żółtoziel to 3 załaczka na nim identycznie jak z pozostałymi. Ostatnia lampa będzie mieć już tylko 1 komplet przewodów, je odłączasz prosto do lampy. rozkręcasz przewody w miejscu łącznika, załączasz bezpiecznik, sprawdzasz który to zasilanie, wyłączasz bezpiecznik, zakładasz łącznik oświetlenia - zasilanie w miejsce L na łączniku, drugi przewód na wyjściu. załączasz bezpiecznik i na wszystko świeci. koniec.
 11. niecały rok. Ale na 6 czy 8 kupionych, to jest pierwsza, która się popsuła.
 12. Mi właśnie jedna taka zaczyna się psuć, mruga i traci moc
 13. Mi wychodzi za SSO ze ścianami działowymi ok 33% to robocizna. Montaż okien i drzwi to ok 10%, przy elewacji nie wiem, bo płaciłem cenę za całość.
 14. Pomalowane [emoji846] Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 15. Jeśli chodzi o wykończenia to sam z pomocą chłopaka szwagierki. Idzie wolno ale do przodu. Kończymy układać płytki na dole, ściany sa pomalowane, w przyszłym tyg. ma przyjechać kuchnia, agd stoi całe, montuję lampy i gniazdka. Góra na razie nie ruszona.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.