Jump to content

asche

użytkownik
 • Content Count

  5355
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

114 Dobry aparat

7 Followers

About asche

 • Rank
  inż. Mamoń

Contact Methods

 • WWW
  http://www.google.pl

Profile Information

 • Name
  Typowy Janusz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Shawshank
 • Zainteresowania
  Brak
 • Car
  i30

Recent Profile Visitors

1123 profile views
 1. Ja miałem efekt terkotania jak przy pierwszej wymianie oleju w Focusie benzyna 1.6/100KM zmieniłem na Motul 5W40. Lekko terkotał na zimnym. Po zmianie na jakiegoś pospolitego shella czy coś innego podobnego terkotanie ustało. Może zrobienie przy okazji płukanki nie będzie złym pomysłem?
 2. asche

  [KzAK] A klasa

  Nie jestem targetem do aż takich wesołych wnętrz. Dalej to jest większość poszycia w środku obłożone twardym plastikiem. Bieda-wersje do tego są smutne w środku
 3. @spad żeby wybudować taki domek trzeba zgłosić budowę i poczekać 21 dni. Ze względu na ustawę covidową trzeba się pofatygować do urzędu o wydanie zaświadczenia o nie wyrażeniu sprzeciwu do zgłoszenia. Rozmawiałem z ludźmi z wydziału budownictwa w starostwie (decyzyjnymi) i każda mi powiedziała, że będą wzywać o uzupełnienie wniosku o przedstawienie papierów rolnika. Nie jestem rolnikiem, więc urząd zgłosi sprzeciw. Można zrobić samowolę budowlaną, jak się będzie miało szczęście to nie zostanie się podpierd... do nadzoru budowlanego. Tylko potem tego domku nie zalegalizuję. Może być tak, że urz
 4. @ZUBERTO Odpuściłem tą działkę, trochę szkoda, bo okolica rewelacyjna.
 5. Dobra, już wiem. W starostwie zdecydowanie powiedzieli, że po zgłoszeniu poproszą o uzupełnienie o papiery rolnika. Także ten tego, nie jestem rolnikiem więc legalnie nie postawię tam nic. Z rozmowy odnoszę wrażenie, że jeszcze parę lat temu domek na zgłoszenie by przeszedł.
 6. Dzięki za odpowiedzi jakąkolwiek zabudowa jest dopuszczalna (mpzp - zabudowa zagrodowa). "Sąsiad" wybudował domek na zgłoszenie jak już było uchwalone mpzp i nie miał, nie ma statusu rolnika. Dzisiaj spróbuję się czegoś dowiedzieć w starostwie, ale z tego co wiem to dużo zależy od podejścia gminy i jest szansa, że mogą nie pytać o papiery rolnika Chciałbym postawić domek na zgłoszenie (raczej przejdzie) a jeśli da się postawić coś na PnB to byłby duży plus.
 7. Cześć, jest sobie gdzieś w Wolsce naszej działka, powierzchnia <3000m2, jest MPZP i działka ma oznaczenie RM - zabudowa zagrodowa, klasa ziemi - R VI. W MPZP wpisane jest: Działka ma bardzo atrakcyjne położenie w obrębie parku krajobrazowego, jest bardzo dobrze usytuowana, na tą chwilę za normalną cenę i chciałbym ją kupić. Plusy dodatnie - woda i prąd pociągnięte w granicy drugiej działki przylegającej do działki właściwej, czyli drogi; obok druga działka na której jest postawiony domek letniskowy (na zgłoszenie). Plusy ujemne - RM czyli zabud
 8. asche

  [KzAK] A klasa

  W serie A to chyba każdy model będzie miał smutne i plastikowe wnętrze ... może Kia RIO?: https://www.otomoto.pl/oferta/kia-rio-1-2mpi-5mt-wersja-m-ID6DBI0D.html#6798045e54 lub I20: https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i20-classic-plus-bluetooth-1-2mpi-84km-5mt-my20-nowy-5lat-gwarancji-ID6DfLDt.html#9c907c1a3a jeżdżę taką RIO na zastępstwie podczas naprawy I30 i jest całkiem ok. Wnętrze twarde plastiki ale raczej nie odpycha, bardzo dobrze się tym manewruje (mały promień skrętu). Minus - siedzi się nisko. Albo jak wyżej napisano - Ci
 9. W zeszłym tygodniu załapałem taką szkodę jak na załączonym obrazku. Wycena Warty na ok. 4000zł, po ocenie rzeczoznawcy w ASO wiem, że wyjdzie znacznie więcej, bo dojdzie lakierowanie błotnika (dopatrzyli się rysek) i wymiana ramki grilla + to co ewentualnie zadziało się pod zderzakiem.
 10. W Warcie się nie dało - kupno AC dopiero przy podpisaniu nowej umowy ubezpieczenia a nie kontynuacji starej po zakupie auta.
 11. Pojezdzij do wiosny, mi tez skrzypiała sprężynka ale po jakimś czasie przeszło. Czekam na wiosnę i jak problem wróci to zgłaszam znowu do ASO.
 12. Pewnie tylko nasmarowali, pomaga na chwilę. Nagraj film, pokaż im a jak nie pomoże to pisz do Hyundai Motor Polska.
 13. To się robi od środka, czas pracy ok. 2h w zależności od umiejętności mechanika w założeniu sprężyny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.