Jump to content

dranio

użytkownik
 • Content Count

  15630
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6
 • Time Online

  29d 14h 16m 44s

dranio last won the day on August 21 2019

dranio had the most liked content!

Community Reputation

5290 Człowiek - do rany przyłóż

3 Followers

About dranio

 • Rank
  Reliant Robin Space Shuttle
 • Birthday 07/12/1971

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  lotnictwo, motyle, fotografia
 • Car
  Toyota

Recent Profile Visitors

1550 profile views
 1. Jeśli rozpatrujemy samochody mające 15-18 lat, to ważny jest stan techniczny konkretnego egzemplarza.
 2. dranio

  Skoda Octavia II

  Ja napiszę, że uznaję tylko amerykańską motoryzację, więc na rynku nie ma samochodów ze światłami asymetrycznymi.
 3. dranio

  Skoda Octavia II

  No nie wiem, Toyoty Yarisy, Corolle, Aurisy, Avensisy, C-HR, RAV4 mają więcej niż ten 1%...
 4. dranio

  Skoda Octavia II

  Brniemy głównie w semantykę. Kilkanaście lat temu, koledze w Seacie Cordoba II padły amortyzatory po 15 tys. km. Padły dlatego, że jeździł polnymi drogami z pełnym obciążeniem nie oszczędzając samochodu i zawieszenie często dobijało. No i jak to zakwalifikujesz? W przypadku używanych samochodów bardzo często jest loteria, bo zwykle nie wiadomo, jak poprzedni właściciel użytkował samochód - czy np. notorycznie jeździł na półsprzęgle, czy często hamował, czy jeździł z kompletem pasażerów/pełnym obciążeniem, czy lubił gwałtownie ruszać "strzelając" sprzęgłem, czy oszczędzał na jakości części zamiennych, czy nie, czy jeździł w trasach, czy w mieście, czy po dziurawej drodze, czy po równej, itd.
 5. dranio

  Skoda Octavia II

  Nie, nie napisał. Dla jednych podzespołów (olej, świece, filtry) są sztywne okresy wymiany (liczone wg przebiegu lub kalendarzowo, w zależności co upłynie wcześniej), a dla innych jest eksploatacja wg stanu technicznego, czyli sprawdzane są parametry (np. grubość tarcz hamulcowych, jakość płynu hamulcowego, czy sprawność amortyzatorów) i w zależności od wyników tych sprawdzeń zapada decyzja o ich naprawie/wymianie.
 6. dranio

  Skoda Octavia II

  Ale na każdym przeglądzie jest sprawdzenie stanu technicznego podzespołów samochodu, prawda?
 7. dranio

  Skoda Octavia II

  Eksploatacja to są właśnie przeglądy co x km lub co x miesięcy, które są niczym innym jak sprawdzeniem stanu technicznego i ewentualnej naprawie czy wymianie elementów, które tego wymagają. O ile wiem, żaden z producentów nie zrezygnował z takich przeglądów.
 8. dranio

  Skoda Octavia II

  A po jakim przebiegu powinny się zużyć? 300 tys., 500 tys., milion czy może trzy? Jeden rozsądny właściciel sprzedaje, bo nie chce naprawiać starego samochodu, a inny rozsądny właściciel naprawia. Obaj mają - zależnie od sytuacji każdego z nich - racjonalne przesłanki do takiej decyzji.
 9. dranio

  Skoda Octavia II

  W każdym z posiadanych przeze mnie samochodów musiałem wymieniać sprzęgło: w jednym przy przebiegu 120 tys. km, w innym 160 tys., a w jeszcze innym 200 tys. Podobnie hamulce, tzn. tarcze i klocki oraz bębny i okładziny. Co więcej: co 15 tys. lub co roku wymieniam olej silnikowy, który jak widać się zużywa bardzo szybko. To też są awarie?
 10. dranio

  Skoda Octavia II

  A czym? Przecież te elementy zużywają się w trakcie eksploatacji, występują jako części zamienne lub można je naprawiać (regeneracja turbiny), a ich żywotność to przedział pomiędzy 180 a 250 tys. km.
 11. dranio

  Skoda Octavia II

  Jak napisał autor posta, awaria skrzyni była wynikiem niepoprawnego obchodzenia się z nią przez poprzedniego użytkownika. Patrząc po firmowych 2.0 TDI, widzę, że w 8 samochodach na 10 turbosprężarki padły po przejechaniu 170-220 tys. km. Kierowcy różni, jedni katujący zimne silniki, inni rozsądni, wszystkie samochody robią mniej więcej 30% w mieście i 70% w trasie.
 12. dranio

  Skoda Octavia II

  W większości to eksploatacja. Takie czasy, ale są także dobre strony takiego podejścia.
 13. dranio

  Skoda Octavia II

  Przy takim przebiegu (ok. 200 tys. km) to typowe elementy do wymiany we współczesnym dieslu (z wyjątkiem skrzyni biegów).
 14. Yarisy II 1,3 i Aurisy II 1,6 też cierpiały na tę przypadłość.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.