Jump to content

Ociec

użytkownik
 • Content Count

  1008
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Normalny

7 Followers

About Ociec

 • Rank
  kierowca
 • Birthday 04/01/1956

Profile Information

 • Name
  Paweł
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  W-wa Tarchomin
 • Zainteresowania
  Motoryzacja.
 • Car
  CC 1,2 8V 86 kM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tarcza się może i zatrzyma, ale napęd będzie działał. Muszę do tego ustrojstwa dodać sprytnie stycznik który to zatrzyma.
 2. Niestety wszystkie te przekaźniki zerują się i startują od zera przy zaniku napięcia.
 3. Właśnie to miałem na myśli.
 4. Słabo opisane jego działanie. To chyba nie jest to co mnie interesuje. Nie wiadomo jak się zachowa przy zaniku prądu przy odmierzaniu czasu.
 5. Ten chyba startuje od nowa przy zaniku napięcia, a tego bym nie chciał. Ma odliczać czas tylko jak jest prąd i kontynuować dalej po powrocie zasilania. Chyba tylko stare modele z napędem mechanicznym by tu się sprawdziły. Coś ze "sprzęgłem" może by zadziałało. Ale wypadłem z tematu i nie mogę znaleźć.
 6. Potrzebuje prostego wyłącznika czasowego. 240 V około 1000 W obciążenia. Ma załączyć się 1 raz na czas 5 godzin i wyłączyć po zliczeniu tego czasu działania.( uwzględniając przerwy w dostawach prądu). Zastartować mam ja fizycznie przyciskiem . Może być obrotowo jak w mechanicznych timerach. Nie zdalnie i nie po wifi. Raz zaprogramowany ma zawsze tak samo działać. Nie może się włączyć samoczynnie, lub "zapominać" nastaw. Coś ktoś może podpowiedzieć ?
 7. Jeżeli to ta skrzynia, to 30kkm
 8. Mam tego typu lutownicę, Miałem ten sam problem. Za wysoka temperatura na grocie. Grzałka jest tuż powyżej rączki, w rurce . Na nią nasunięta jest obudowa z grotem, i zabezpieczona śrubką lub sprężyną. Spróbuj zsunąć całkiem i obejrzyj to wszystko. W standardowej lutownicy grot jest wsuwany do środka rurkowej grzałki. W tej jest odwrotnie. Grzałka jest wsunięta w rurkową obudowę z grotem.
 9. Trzeba wysunąć grot (tu razem z obudowa) z trzonka lutownicy. W trzonku jest grzałka i oddaje za dużo ciepła do grota, musi go trochę pójść na straty.
 10. A co zrobisz bez prądu? Piec gazowy pójdzie na UPS lub agregacie.
 11. LTE u mnie to czasami, tylko występuje.
 12. Telefonu stacjonarnego nie było i nie ma opcji zainstalowania. Nadajniki mam w zasięgu wzroku (ok 1 km) , ale jakoś nie obejmują mojej okolicy. Kłopot jest ze wszystkimi sieciami , wszyscy co chcą skorzystać z telefonu, muszą chodzić po domu i tarasie, aby szukać zasięgu. Wzmacniacz i antenę już mam. Sygnał jest w miarę dobry, tylko problem z prędkością, Dodatkowo z internetem komórkowym jest problem z IP, są kłopoty z prostym wykorzystaniem go np.do podglądu z kamer. Ja się na tym nie znam, ale tak dowiedziałem od instalującego kamery. Dlate
 13. To musiałby mieć ponad 10 m i byłby piorunochronem na całą okolicę. Według map jest 10 do 15 m wał zasłaniający mnie od anten. Drugi kłopot to że w całej okolicy nie ma praktycznie nikt stacjonarnego czy kablowego internetu. Wszyscy tylko na komórkowym, to i prędkość mimo dobrego (czasami) zasięgu słaba. Dlatego myślałem o internecie i telewizji satelitarnej. Tylko nie wiem jak to działa.
 14. Co zrobić by mieć dobry internet na wsi ? Brak kablówki i łącza telefonu stacjonarnego. Taki bym mógł sterować zdalnie urządzeniami domowymi. Wszystkie sieci mają kiepski zasięg. Mimo wzmacniaczy, anten, prędkość przesyłu jest beznadziejna. Są jakieś w miarę proste satelitarne systemy ? Może jakieś nowe wynalazki ?
 15. Płyn VW może mieć inny skład chemiczny, który powoli uwalnia z worka potrzebne chemikalia. Nie jestem chemikiem, ale są różne płyny, które zasadniczo się różnią. Niewłaściwe płyny nie rozpuszczają woreczka, ale jego zawartość zmieniają w galaretę, która zapycha układ. Pusty worek może być już np. zmielony przez pompę lub siedzi gdzieś w wężu lub bloku.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.