Skocz do zawartości

gajoss

użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 459
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

Retained

  • ostatni Mohikanin

Profile Information

  • Lokalizacja
    Bielsk Podlaski/Białystok

Ostatnie wizyty

1 756 wyświetleń profilu

gajoss's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

20

Reputacja

  1. Zjeździłem dwa komplety Mikody co prawda GT (nacinane i nawiercane), ale za każdym razem byłem zadowolony.
  2. Jakbyś jeszcze chciał popłukać silnik, to polecam od siebie Xado Verylube flush. Można z nią przejechać do 1000km i proponuję zaaplikować 2 puszki na 4-5L oleju. Też się zdziwiłem po takim płukaniu ile więcej syfu potrafi zlecieć z olejem niż przy wymianie oleju bez płukanki. Drugi fajny preparat to Xado Antykoks, który się aplikuje do cylindrów i komory spalania specjalną sondą. Skutecznie usuwa nagar i potrafi też dotrzeć do pierścieni zmniejszając zużycie oleju. A jeśli ona te środku nie pomogą, to ostatnią chemiczną deską ratunku jest płukanie silnika za pomocą DMSO. Jednak to już zabieg mocno inwazyjny i ryzykowny, aczkolwiek mi osobiście bardzo pomógł w Duratecu, który zużywał 1L oleju na 100km.
  3. Tak, kolorowe oznaczenia przypisane były do poszczególnych wersji silnikowych, ale nigdy nie znalazłem dokładnej rozpiski, żeby to rozkodować.
  4. Auto: Peugeot 206 2.0 HDi Opony: Dębica Navigator 2 175/65 R14 Jazda: głównie miejska, latem wyjazd na wakacje, zimą dwa razy w miesiącu trasa krajówką Odczucia: - ciche, - na śniegu (zima 2020/2021) trzymały lepiej niż 6 letnie zimówki Dayton, - na mokrym lepiej niż ww. Daytony, ale gorzej niż np. Uniroyal Rain Expert, - na suchym czuć, że są miększe niż zwykłe letnie opony i jest lekki efekt pływania, ale trasę do Czeskiej Pragi, w Bieszczady i do Trójmiasta pokonały wzorowo i pewnie latem, Ogólnie jesteśmy ja i żona bardzo zadowoleni, dlatego do kolejnego auta (Peugeot 308) też wpadły Dębica Navigator 3.
  5. Może Volvo S40 II generacji lub bliźniaczy Ford Focus?
  6. Awaria okazała się banalna, ale za cholerę bym się czegoś takiego nie spodziewał. Zdjęcia pokazują co się stało.
  7. Włożyłem drugą pompę i auto ożyło. Stara idzie na sekcję zwłok, bo na oko nie widać żadnych uszkodzeń. Dam znać co się z nią stało.
  8. Rozrząd cały, wymieniony przy 180kkm, teraz auto ma 195kkm. Na plaku pali i równo pracuje.
  9. Wczoraj sprawdziłem na plaku, odpalił i chodził ładnie, ale tylko na plaku. Przy pracy na plaku na obrotach 1200, ciśnienie na railu max 50bar. Zamówiłem zawór przelewu na podmianę, jak nie pomoże to zostaje wyrwanie pompy... Ehh...
  10. Trochę czasu minęło, ale podpowiem. Są to dekielki z alufelg Borbet model A lub B, które Abarth stosował do Fiatów, np Uno, Tipo, Tempra, Bravo, Brava, Marea itp Wartość, trzeba na to amatora. Takie same dekielki są często spotykane w alufelgach Borbet do BMW, tylko zamiast skorpiona, mają logo Borbet.
  11. gajoss

    Ekonomizer

    To by nawet się zgadzało, bo w module zapłonowym pewnie jest wbudowany mapsensor, z którego można wziąć sygnał elektryczny na taki wskaźnik w zegarach. Sprytne. Prawdę mówiąc też myślałem, że ten wskaźnik jest podciśnieniowy. Ciekawe jak to jest rozwiązane w mkI 45 ES?
  12. Witam, Pacjent Peugeot 308 T7 1.6 e-HDi rocznik 2010 92KM kod silnika 9HP. Auto podczas jazdy zgasło i nie chce odpalić. Błąd zarejestrowany po zdarzeniu to P1113. Aktualny błąd przy próbach rozruchu P2291. Auto diagnozowane DiagBoxem. Co zostało sprawdzone: - paliwo z baku dociera do pompy niskiego ciśnienia, - filtr był wymieniony na nowy około 2000km temu, - podczas próby rozruchu pompa wysokiego ciśnienia nie wytwarza ciśnienia (max co się udaje uzyskać to 1bar, gdzie sterownik żąda około 300bar, - regulator ciśnienia sprawdzony, sprawny, bez opiłków, podmieniony na fabrycznie nowy bez efektu, - układ odpowietrzony, - czujnik ciśnienia na listwie CR sprawdzony, sprawny, podmieniony na inny sprawny bez efektu, - wypełnienie dla regulatora ciśnienia paliwa podczas próby rozruchu 30%, - sterownik i cała elektronika nie blokuje rozruchu, - czujnik położenia wału sprawdzony, sprawny, - czujnik położenia wałka rozrządu sprawdzony, sprawny, - próba odpalenia "na krótko z butelki" bez efektu, - z przelewu wtrysków nie leci paliwo podczas próby uruchomienia (na tej podstawie wykluczam puszczający w przelew wtrysk), - paliwo leci z powrotu z pompy podczas próby uruchomienia, - poluzowanie przewodu wysokiego ciśnienia przy wtrysku daje bardzo minimalny wyciek paliwa, co by wskazywało, że pompa WC nie wytwarza należytego ciśnienia. Auto posiada układ wtryskowy Bosch: - pompa 0 445 010 516 CR/CP4S1/R30/20-S - regulator ciśnienia 0 928 400 788 - zawór regulacji przelewu 1 467 C45 004 - nie wiem jak go sprawdzić, ale porównywałem z zaworem z innej pompy i wydaje się, że jest ok Na dalszą diagnostykę we własnym garażowym zakresie brakuje mi pomysłów. Potrzebuję pomocy, co i w jaki sposób jeszcze sprawdzić? Bo jedyny kolejny krok, który przychodzi mi do głowy, to wyciągnięcie z auta pompy wysokiego ciśnienia i sprawdzenie jej na stole probierczym.
  13. Zaciągnij na lince albo szukaj lepszej oferty.
  14. Cześć, od dawna mnie to zastanawia i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Na niektórych stacjach oprócz zwykłego diesla jest dostępne paliwo o skrócie Dž. Czy ktoś wie co to jest i do czego służy? Ciekawość oczywiście wynika z ceny. W załączniku zdjęcie tablicy ze stacji.
  15. gajoss

    Rozrząd ?

    Panie Majster, baaaardzo dobra robota. Trzeba mu było zrobić z 11:1 stopień sprężania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.