Jump to content

MaserTi

użytkownik
 • Content Count

  2498
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 1h 48m 45s

Community Reputation

38 Normalny

3 Followers

About MaserTi

 • Rank
  mistrz kierownicy

Recent Profile Visitors

973 profile views
 1. Gwizd typowy dla turbosprężarki. Mechanik sprawdzał wszystko dokładnie ale możesz mieć rację bo dla mnie też dziwne, że dwie turbosprężarki wyja...
 2. To teraz opiszę jak to się wszystko skończyło. Mechanik wziął wsio na klatkę i chciał we własnym zakresie zamontować moja stara turbosprężarke. Dogadałem się, żeby oddał mi moja i wysłałem ją do Perun. Po kilku dniach przyszła Zregenerowana. Koszt 1000 zł bez kilku złotych. Niestety po montażu okazało się, że na łączeniu strony gorącej i zimnej (stronę gorącą wymienili na nową), jest nieszczelność. Turbo zostało znowu wyjęte i wysłane na gwarancję. Ta została uwzględniona i bez problemu została mi zwrócona kasa za demontaz i montaż. Jak wrażenia? Jeździłem na obu zregenerowanych turbosprężarkach i obie gwiżdża i to słyszalnie. Auto przestało dymić i odzyskało moc (tutaj przy drugiej bardzo mocno odczuwalne). Niestety stwierdzam, że regeneracja a fabrycznie nowa to dwie różne rzeczy. Auto już raczej tak samo jeździć nie będzie więc trzeba się przyzwyczaić. Jakbym zrobił następnym razem? Szukał porządnej sprawdzonej używki po małym przebiegu.
 3. Poniosła fantazja co? Miałem Kangoo 1.2 75Km w trasie wyprzedzanie nie istniało. Znajomy ma fiorino 1.4 77 i mocy wg. Mnie nie ma kompletnie a Ty chcesz 2T doblo na piątce wyprzedzić? Chyba rowerzyste bo innej możliwości nie widzę 👍
 4. A skąd mam pewność, że ona jest po takim przebiegu a nie np 148? Moj mechanik mi proponuję jakąś po przebiegu 80 tys też nie regenerowana za 1000 zł ale sam już nie wiem na co się decydować.
 5. Auto kopci mocno na czarno, brakuje mu mocy. Auto sprowadzone z Niemiec. Przelot 253 tys km..
 6. Skończyło się tym, że olali go tam gdzie regenerują turbosprężarki i powiedział aby podstawił auto w poniedziałek i na własny koszt włoży moja starą turbosprężarke. Na stronie firmy znalazłem cenę ok 990 zł. Łącznie liczył 1900 zł. Powiedział, że sam mam szukać firmy do regeneracji bo on już odpowiedzialności nie ma zamiaru brać. Ja teraz znalazłem firmę turbotec polecana przez znajomego i za samą regenerację krzyknęła 2200 zł brutto.
 7. Dzisiaj przyjechałem do warsztatu i pokazał się komunikat o zbyt wysokim poziomie oleju silnikowego. Jak to mechanik zobaczył to stwierdził, że turbo się skończyło.
 8. Od A do Z on wszystko zlecił. Podobno 40 sztuk u nich robił i problemu nie było 👍
 9. Gadałem ale widzę, że chce mnie w dodatkowe koszta wkręcić. Tzn chce abym był przy rozmowie z firmą która regenerowal turbosprężarke. A co mnie to w sumie interesuje?
 10. Hej, Pacjent f11 520d Zregenerowana turbosprężarka u mechanika tzn. On wszystko załatwiał, ja wstawiłem i odebrałem auto Po odbiorze i 10km twierdziłem wycie turbosprężarki, od razu pojechałem do mechanika z tą informacją. Kazał przejechać 100 km i wrócić. Po przejechaniu dystansu tego samego dnia nie stwierdziłem poprawy. Teraz pytanie, Kto poniesie koszty ponownego demontażu i montażu? Ja nie czuje się tutaj strona i nie mam zamiaru ponosić dodatkowych kosztów. Jeszcze nie zapłaciłem za usługę. Jak ugryźć temat
 11. Tak też czytałem właśnie, że silnik jest odprężony. Mechanik sugeruje remont ale podjąłem decyzję o sprawdzeniu wszystkich wtryskiwaczy i wysłaniu pompy do sprawdzenia. Różnica fakt jest ale wydaje mi się, że jak zadbać o układ paliwowy to powinien jeszcze pojeździć. Mechanik za remont krzyknął za samą robociznę 6000 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia za auto robocze, kupione za 17 tys zł. 😁 Wszystkie wtryskiwace były zakodowane od nowa 👍
 12. Cześć, Raczej nie pisze takich postów. Czy ma ktoś może dojście do informacji o ciśnieniu sprężania w silniku forda 2.2 TDCi z 2012 roku Chodzi o Transita. Wg. Mechanika wyszło 25 22 24 23. I uważa, że silnik raczej do remontu. Auto jeździ. Jedyny minus dlaczego u niego wylądował to stuki wtryskiwaczy na zimno. Wcześniej został wymieniony jeden wtryskiwacz na 4 cylindrze i przez 3 tygodnie chodził jak marzenie. Ma ktoś pomysł co to może być?
 13. Kwota mniej więcej więc podałem tylko przybliżona wartość 😀
 14. Tak myślałem. Mam teraz BMW i przekonałem się do niemieckiej marki. Cóż, trzeba poszukać. Może znajdzie się coś z większą liczbą cylindrów.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.