Jump to content

tomeq77

użytkownik
 • Content Count

  4048
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 7h 2m 31s

Community Reputation

172 Dobry aparat

3 Followers

About tomeq77

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 07/03/1977

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Bytom Odrzański FNW
 • Car
  FF 1.8 TDCi, OAJ 1.4 140KM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No i zrobione. Niby mały sukces jest, ale ciągle ucieka woda z układu. Wszystkie połączenia sprawdzone, zawór kulowy (kran) szczelny. Czyżby zawór zwrotny na końcu rury w wodzie puszczał? Czy trzeba jeszcze jeden zawór zwrotny gdzieś przy samej pompie zamontować?
 2. Studnia stoi tuż przy alei i na granicy działki mojej i sąsiada i jest nasza wspólna. Do tej pory używam takiej pompy: https://www.castorama.pl/pompa-membranowa-zanurzeniowa-opp-vmp280-280-w-id-9812.html i daje sobie świetnie radę nawet jak w tym samym czasie z niej korzysta też sąsiad. Cały dzień działa podłączona do jakiejś sikawki/spryskiwacza i nawadnia grządki a później trawnik.
 3. Czy zawór jednostronny umiejscowiony w takim niedostępnym miejscu nie spowoduje, że na zimę nie spuszczę z tej rury wody? Na zimę chciałbym hydrofor demontować i zabierać do piwnicy, coby mi go nie ukradli.
 4. Mam na działce studnię kręgową. Lustro wody jest ok. 2m poniżej poziomu gruntu. Głębokość wody to ok. 1m. Do tej pory używałem pompy zanurzeniowej lub korby z łańcuchem i wiadrem. Wymyśliłem sobie, że kupię hydrofor, kilka rurek, złączek, kształtek i będę miał Amerykę. Pomysł jest taki, że rurki od studni do altany puszczę w gruncie, przekuję się przez krąg i po ściance rurkę zanurzę w wodzie, a po drugiej stronie w altanie zamontuję hydrofor i dalej rozprowadzę dwie rurki: jedna jako kran w środku, druga na zewnątrz do podłączenia węża. Pytania: 1. Jaką średnicę rurek użyć? 2. Jaki hydrofor użyć? 3. Czy w ogóle to zadziała?
 5. Cześć! Czy w Kia Sportage rok prod. 2009, benzyna , 141KM, 4x4 występowała 6-biegowa skrzynia biegów? Jeśli tak to czy jet sens wymiany 5-tki na 6-tkę? Chodzi o elastyczność, osiągi i spalanie.
 6. tomeq77

  Foto-zagadka

  U mnie ostatnio ekipa montowała nowe oznakowanie wyjazdu z parkingu Biedronki. Jakbym im nie zwrócił uwagi, to znak "Ustąp pierwszeństwa przejazdu" byłby zamocowany do góry nogami.
 7. Czołem! Wymieniał (lub demontował) ktoś z was trzecie światło stopu w Sports Tourer? Zabrałem się za to wczoraj, ale poległem. Od środka poodczepiałem plastiki i widziałem stop. Niestety dostęp jest tak fatalny, że nie udało mi się wcisnąć wszystkich blaszek na raz i wypchnąć lampę. Czy jest na to jakiś inny lepszy sposób? Może wystarczy z zewnątrz podważyć? Lampa od środka
 8. Przez to, że przez długi czas był mocno zwinięty guma się odkształciła. Chyba na stałe.
 9. Ma Ci ja rozporowy basen ogrodowy. O taki. Kupiłem go jakieś 2-3 lata temu. Teraz chciałem go pierwszy raz użyć. I zonk. Zaworek, przez który się pompuje kołnierz jest podobny do tych stosowanych w zwykłych np. piłkach plażowych, tylko o trochę większej średnicy. Oprócz korka o szczelność powinien dbać taki "języczek", który dopiero po ściśnięciu zaworka wypuszczałby powietrze. Niestety ten języczek jest na stałe odgięty i nie przylega dobrze do zaworka, a samo zamknięcie korka nie gwarantuje szczelności i powietrze spie... ucieka. Macie jakieś pomysły na naprawę tego ustrojstwa?
 10. U mnie, jak żona otrzymała uderzenie lekkie w tył (był hak), to ubezpieczyciel sprawcy wycenił szkodę na ~1500 zł. Oddałem auto do swojego mechanika, zrobili kontrwycenę i dostałem całkę, czyli ~3500 zł. Auto zrobione. Jeździ. ps. Ale takiej pogiętej podłogi w bagażniku nie miałem. ps2. To, że będzie szkoda całkowita wcale nie oznacza, że samochód jest do kasacji.
 11. W mojej wsi: 1. http://www.autoskrzynia.pl/oferta-m32.html 2. tutaj 3300 zł mi kiedyś powiedzieli za sprzedaż zregenerowanej przy oddaniu mojej: https://skrzyniezajac.pl/blog/
 12. Czołem! Mam Astrę J z 1.4 140KM z 2011 r. Od pół roku rzęzi u mnie sprzęgiełko klimatyzacji. Wymieniał ktoś może kompresor klimy lub samo sprzęgiełko? Wiedzę, że w sklepach internetowych można dostać samo sprzęgło. Czy do wymiany całego kompresora trzeba wyciągnąć czynnik z układu? A czy do wymiany samego sprzęgła też trzeba zdemontować cały kompresor?
 13. Wszystkie kwity dostałem z autem. Dodatkowo to samo jest w my.opel.com. Za mało oleju do skrzyni wlewał opel już w fabryce. I przez 8 lat i naście wizyt w ASO nikt o tym nawet nie wspomniał. PS. Aha, po regeneracji odmy (pokrywa zaworów + kolektor ssący) też już jestem.
 14. Jesienią kupiłem auto (przebieg ~125.000 km) właśnie od gościa, który serwisował tylko w swojej ulubionej ASO. Był z siebie dumny jak raz sam zmienił żarówkę. Później wyszło: -w skrzyni (-słynna 6-biegowa M32) ~1,5l oleju zamiast ~2,8 -tarcze hamulcowe przód do wymiany -kompresor klimy, a konkretnie sprzęgiełko, do wymiany.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.