Jump to content

Pieter2

użytkownik
 • Content Count

  4072
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

279 Przezacny kompan

1 Follower

About Pieter2

 • Rank
  weteran
 • Birthday 01/04/1971

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Rybnik
 • Car
  osobowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rób na sztywno. Wczoraj przekląłem podłączenie wężykiem, a raczej zawór pod zlewozmywakiem, do którego jest węzyk podpięty. Wyrwało mi śrubę, którą się odkręca, żeby wyczyścić filtr. Zawór założony 12 lat temu, śruba nigdy nieodkręcana i wygnił gwint. Dobrze że byliśmy w domu, kiedy to się stało, bo bym miał remont na całym parterze.
 2. W instrukcji jest co 120 tyś bodajże, ale warto wymieniać wcześniej. Ja w t-jecie wymieniam po ok, 90-100 tysiącach. To silnik kolizyjny, więc nie ma co ryzykować, bo remont głowicy kosztuje. Koszt w "zwykłym" dobrym warsztacie to 750 zł w ubiegłym roku, tyle płaciłem. W wolnossącym będzie to samo, bo rozrząd chyba jest taki sam. Cena z częściami.
 3. W grudniu kupowałem indukcję, polecano mi elektroluksa i Amikę. W sklepie sprzedawca odradził mi Amikę. Pokazał mi ją od spodu, a tam plastik- fantastik, Elektroluks ma cewki i wentylator obudowane blachą.
 4. Te wężyki mają małe przekroje, sprawdzałeś ciśnienie w instalacji? Zawór może i jest na 7 atm to o niczym nie świadczy, ale jakie jest w rurach?
 5. Przepisy z thermomixa można dostosować do innych xxxmixów. Szwagierki przerobiły temat, jedna ma thermomixa, druga aldimixa i ta od Aldimixa stosuje przepisy z thermomixa. Thermomix kosztuje faktycznie chore pieniądze, ale jest lepszy niż inne roboty. Szwagierka narzekała ostatnio na rozdrabniacz w tym z Aldi. Szczegółów nie znam, bo temat mnie nie interesował.
 6. Ja bym to wylał zaprawą betonową.
 7. Jak masz surowe tynki, to po co gruntować? Szpachluj.
 8. Ja mam 3x7 i czasami przydałaby się dłuższa. Żałuję, że nie kupiłem 3x9, wszystko zależy od tego, jakiej długiej potrzebujesz.
 9. Jak koniecznie chcesz spalinową, to kup z napędem. Kosiłem kilka razy spalinówką bez napędu i to mi wystarczy. Jak będziesz musiał obkosić np. drzewo, to napęd w tym pomaga, łatwiej się skręca. Kosiarka bez napędu, przy tej samej szerokości koszenia, wcale nie jest wiele lżejsza, może ze 2-3 kilo. Co do mulczowania, to ostatnio to robiłem 3 lata temu. Trawa musi być krótka, co zmusza do częstego koszenia a i tak robi się filc.
 10. Na 6 a też bym brał elektryczną, nie ma sensu kupować dużej, ciężkiej maszyny na taki mały areał. Jeżeli chodzi o kosiarkę spalinową, to taka kosiarka bez napędu jest nieporozumieniem. Nie rozumiem, dlaczego ktoś lubi się umartwiać, pchając 30 kg przed sobą.
 11. Jeżeli potrafisz murować, to dasz radę. Podaruj sobie blaszane gotowce, bo to wyrzucona kasa, w nich porządnych wędlin nie zrobisz. Jeden szwagier ma murowaną, drugi sobie kupił gotowca. Po kilku próbach wędzenia w gotowcu, zaczął wędzić u szwagra w murowanej. I niekoniecznie musi to być projekt z tej strony, którą wstawiłeś, bo tam czasami doktoraty piszą na temat budowy wędzarni.
 12. Pieter2

  Sezon 2020

  Niestety niekoniecznie. Ferrari obsadza jedno miejsce w AR i prawdopodobnie na to miejsce wskoczy ktoś ze szkółki Ferrari. Młody Schumacher bo ma nazwisko, albo Schwartz bo ma sponsora. Już raz ten sponsor przebił Kubicę i wsadził do F1 Sirotkina.
 13. Pieter2

  Sezon 2020

  To było do przewidzenia. Ściągnęli go żeby zdobył mistrzostwo, a on niestety nie spełnił oczekiwań. Mistrz nie powinien popełniać takich błędów jakie popełniał w Ferrari.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.