Jump to content

Pietro_M

użytkownik
 • Posts

  8412
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Pietro_M

 • Birthday 01/08/1988

Retained

 • TaxiMan

Profile Information

 • Name
  Piotr
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  DTR
 • Car
  Hyundai i30 GD

Recent Profile Visitors

1065 profile views

Pietro_M's Achievements

mistrz kierownicy

mistrz kierownicy (14/19)

556

Reputation

 1. Nie, nie chciałem mieć nocy. Wystarczyłoby mi, żeby słońce przez tylną szybę nie oślepiało mi dziecka, które jeździ tyłem do kierunku jazdy. Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 2. Wydaje mi się, że ten Hyundai i30 z 2016r. ma jakąś niezrozumiałą budowę szyb, bo pomimo folii blokującej 95% światła, wczoraj ok. 17:00 przy pełnym słońcu przez tylną szybę, na tylnej półce było jasno a pasażerowie z tyłu też byli dobrze oświetleni. Na zdjęciu jest już nową folia, mniej przepuszczająca.
 3. Na razie jest pochmurno, w sobotę przetestuję i zrobię fotki. Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 4. To moje pierwsze przyciemnione szyby, byłem zdecydowany na najciemniejszą folię. Na miejscu mówię im, że to moja pierwsza folia, potrzebuję, żeby dziecku z tyłu nie świeciło i poproszę najciemniejszą folię. Oni mi pokazali smołę (5% przepuszczalności) i odcień jaśniejszą (12% przepuszczalności) na dwóch różnych autach i doradzili odcień jaśniejszy niż smołę. Zgodziłem się za ich namową. Także to (niestety dla mnie) nie do końca ich wina. Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 5. Odpuściłem reklamację, już raz spieprzyli. I tak by się wytłumaczyli, że sam się zgodziłem na jaśniejszą folię.
 6. Hatchback 5d sam tył 550zł pod Wrocławiem.
 7. Skończy się na czyszczeniu szyb po starej folii (200zł) + przyciemnienie nową folią, najciemniejszą z możliwych. Szkoda tylko, że ścieżki ogrzewania szyby mogą nie przeżyć.
 8. @spaddzięki za obszerną wypowiedź. @GoldFingerrównież. W zasadzie latem ta moskitiera będzie często używana, nawet kilka razy dziennie, za rok i w kolejnych latach równie często, więc sugestie kolegów wyżej są bardzo przydatne.
 9. Dzięki za podpowiedź, ale potrzebuję czegoś innego.
 10. Sezon na komary w pełni, okna mam w większości "osiatkowane" ale pozostał problem drzwi balkonowych. Są we wnęce, za nimi roleta zewnętrzna, więc zostaje mi do wyboru moskitiera rolowana albo plisowana. Czy wg Was warto dopłacić do plisowanej? W moim przypadku drzwi o szer. 80cm wycena plisowanej jest na ok. 1200zł z montażem.
 11. @spad @Pipper tak to wygląda na żywo, niestety fotki z garażu, więc nie do końca oddaje efekt. Wewnątrz auta widać różnicę, między czystym przodem a przyciemnionym tyłem, ale mówiłem majstrom że będzie dziecko jeździć i ma mu nie świecić słońce.
 12. Przed oklejeniem stwierdzili, że mocniejsze przyciemnienie to już "smoła".
 13. Na wstępie napiszę, że po raz pierwszy mam w aucie folię na szybach. Folia ma drugi od końca stopień przepuszczalności (mocniejsza to już smoła). Moim celem było odcięcie promieni słonecznych, żeby dziecku w foteliku nie świeciło/raziło, a efekt jest jak na zdjęciu. Czy ja czegoś nie wiem o foliach, czy szyby są niedokładnie oklejone, czy może po prostu tak ma być?
 14. Gdybym miał robić regularnie 130km dziennie, to tylko niezawodnym autem - czytaj nowym lub prawie nowym.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.