Jump to content

todamian

użytkownik
 • Posts

  2075
 • Joined

 • Last visited

About todamian

 • Birthday 01/31/1985

Profile Information

 • Lokalizacja
  Pińczów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

todamian's Achievements

kierowca

kierowca (12/19)

22

Reputation

 1. Witam. Kupiłem małego pierdziocha i rozglądam się za OC i mam pytania. W tych porównywarkach wyskakują mi jakieś nowe fotki trasti i beesafe. Co to i co nich sądzić?? Oraz czy jest jakiś haczyk w tych zwrotach 150zl w mini ?? Co podpowiecie
 2. W PZU mają taki bałagan że głowa mała. Przykład był ruszany tu na kąciku. Pani wjechała mi w tył passata z hakiem. Po moich zdjęciach wycena zderzak i hak do wymiany z tym że amortyzacja na hak 50% ( cena haka 1500zl a całość po amortyzacji 2000zl). Zacząłem dopytywać czemu itd więc zrobili oględziny i pan uznał naklejkę na zderzaku do wymiany oraz gniazdo haka i przyznał 700zl oraz natychmiastowy przelew a po pierwszej wycenie 3tygodnie zwlekali. Po telefonach i wiadomościach przez aplikacje nie chcieli słyszeć o oględzinach tylko wstawiać do warsztatu i wtedy ocenia. Po kosztorysie z ASO na prawie 10 000zl co przewyższa wartość samochodu uznali 1200zl ale muszę im faktury przedstawić. Dopiero po pisemnym odwołaniu zgodzili się na ponowne oględziny na kanale lub podnośniku. Przyjechał pan i kosztorys na 3000zl z tym że ten sam hak staniał do 1100zl. Znów z głupia wysłałem kosztorys do firmy skupującej i chce odkupić za 1500zl plus podatek. Aha roboczogodzina wg nich 48zl. Czekam na decyzję i pewnie dalej będę się odwoływał bo ciekawi mnie jak ta firma jeszcze pewnie z 3000zl od niech uzyska, przecież nie oszukają ich tylko PZU wypłaci tyle ile powinno.
 3. Ciąg dalszy. Po odwołaniach ustnych PZU nie chciało słyszeć o kolejnych oględzinach, jedynie warsztat i oni zatwierdza co do wymiany. Po pisemnym odwołaniu zmienili zdanie i chcieli oględzin ale na podnośniku. Oględziny odbyły się na kanale w stacji diagnostycznej i przyszedł kosztorys na 3000zl. Tylko że to tylko kosztorys a nie żadna decyzja czy coś. Jednak jeszcze mi nie pasuje że przy pierwszej kosztorysie hak kosztował 1500zl a teraz 1100 zł ten sam numer części oraz roboczogodzina 48zl.
 4. Proszę. Teraz ktoś coś doradzi??
 5. Narazie czekam na jakieś dalsze pisma od nich, widzę że były znów wykonane oględziny ,,zaoczne,, po tym jak systemem czemu tak nisko i że żadnych części do wymiany nie zakwalifikowali i przesłałem im kosztorys z ASO ( z Vin mojego samochodu) na 10 000zl, ale sama pani na infolinię powiedziała że ASO jak pozna wartość samochodu to i tak się w niej wyrobi i nic no po nich nie napisali narazie, jedynie dostałem powiadomienie że znów napisali pismo do policji o notatkę że zdarzenia.
 6. Nie ma właśnie wartości auta. Najpierw dostałem kosztorys na te 1900 ale nigdzie nie pisało o wypłacie czy cos, później na 700 i pismo że proponują tyle. Z opiekunem nie mam jak się skontaktować, dodzwonić się nie można a przez infolinię już kilka razy prosiłem o kontakt.
 7. Tak chcę przydziadowac, ale za 700zl to wolę tych rysek na zderzaku nie mieć. A że z rozmowy z opiekunem sprawy widać że zrobili to po złości, ponieważ musieli zrobić oględziny 700km od miejsca zamieszkania to ja też po złości wolę tych 700zl nie mieć i rys też.
 8. Auto warte z 8-9 tys. Ale z OC tonie jest czasem tak że mają mi naprawić do stanu sprzed??
 9. Witam. W maju pewna maturzystka puknela mnie w tył. Jej passat nie nadawał się do dalszej jazdy a u mnie hak przejął większość uderzenia. Po oględzinach kilka rys na zderzaku, jedno głębsze zadrapanie i jakby delikatnie gorzej spasowany ( o ile tak można mówić w samochodzie z 2003r). Z haka pod zderzakiem opadła rdza i jakby na tym składaniu się ruszył oraz patrząc z boku jakby się zgiął do samochodu tak się wydaje. Szkodę likwiduje bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela w PZU. Po zdjęciach przysłali kosztorys na 1900zl ( wg mnie całkiem ok) jednak jak zacząłem się dopytywać o potrącenia itd stwierdzili oględziny. Oględziny odbyły się 650km od miejsca zamieszkania i pan rzeczoznawca nawet bardzo pod spód nie zajrzał bo mu szmatki nie dałem a on nie miał i zrobił kosztorys na 700zl. Do wymiany naklejka na zderzaku oraz gniazdo haka bo urwane. I teraz pytanie. Jak im udowodnić że hak ucierpiał? Czy takiego starego trupa mogę do ASO wstawić? Stwierdziłem im że chce kasę ale mogę zmienić decyzję?? ASO hak i zderzak wyceniło na 10 000zl jesli nic innego im nie wyjdzie. Co radzicie? Odrazy odpowiem, jeśli dadzą kasę to tak chcę żeby na aku mi zostało.
 10. Ale przecież PZU nie wypłaci więcej bo się przestraszy tylko tyle powinni. A skoro jakieś firmy i niektórzy są sami w stanie to zrobić to ubezpieczalnie oszukują. A skoro place tyle ile oni rzadaja to niech oni wypłacają tyle ile się należy. A że PZU wie że mam stary samochód i pewnie zrobię to u jakiegoś Zenka lub wcale to płacą ile sami chcą. Ja bardziej pytałem o to czy wiązać się z takimi firmami nie pakuje się w kłopoty? Np jakieś kolosalne zwyżki w dalszych ubezpieczeniach lub tym podobne??
 11. Witam. Czy ktoś korzystał z usług firm doplacajacych do zaniżonych odszkodowań. Na pewnym vlogu wpadła mi reklama właśnie takiej firmy. A jako że miałem rok temu szkoda z AC to napisałem do nich. Przesłałem zdjęcia i kosztorys z PZU. PZU wypłaciło mi 1700zl. Oni chcą dopłacić 1000zl. Jedynie zdjęcia dowodu rejestracyjnego oraz pismo z PZU o wypłacie im przesłać a oni przygotują umowę i po podpisaniu za 3-4 dni kasa na kącie. I tak się zastanawiam czy iść na takie cos żeby w coś się nie wpakować?? Nie wiem jakieś kolosalne zwyżki przy OC czy jak. Proszę doradzcie coś, korzystał ktoś???
 12. Przecież napisałem że przeglądu brak i na chwilę obecną nie przejdzie
 13. Witam i mam pytanie jak ugryźć temat. W jaki sposób i czy się da sprzedać traktor ze zgubionym dowodem. Traktor cały czas ma płacone OC. Wiem że można wziąć tablice czerwone zrobić przegląd i znów nowe tablice. Ale czy da się sprzedać bez dodatkowych kosztów? Przeglądu brak i na chwilę obecną problem żeby przeszedł a potrzeba sprzedać i pozbyć się problemu. Jak to zrobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.