Jump to content

Majkiel

użytkownik
 • Posts

  4192
 • Joined

 • Last visited

About Majkiel

 • Birthday 03/21/1980

Retained

 • Mistrz Patelni

Profile Information

 • Name
  Krzysztof
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gliwice/Knurów, Polska
 • Car
  Kia, Fiat, Ford

Recent Profile Visitors

2940 profile views

Majkiel's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

1.1k

Reputation

 1. W gminie ruszył program grantów, dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. No i jest taki zapis: Zakaz podwójnego dofinansowania Zakres zakres prac objęty kosztami do pokrycia grantem nie może być jednocześnie finansowany z innych źródeł preferencyjnych, np. dotacji czy pożyczek umarzalnych w jakiejkolwiek części. Czy waszym zdaniem "ulga termomodernizacyjna" rozliczana w pit łapie się na podwójne dofinansowanie, czy spokojnie można uwzględnić fotowoltaikę w rozliczeniu rocznym ?
 2. Jakbyś przejeżdżał koło Knurowa, to możesz wpaść i obadać jak wygląda i działa taka markiza zewnętrzna Fakro AMZ. Mam wersję która przepuszcza 10%, ale są też takie , które mają "1 % prześwitu względnego".
 3. Też mam taka markizę w pralni od dwóch lat. Pod względem ograniczenia skutków upału - super, wyraźnie czuć różnicę. Brat ma mieszkanie na poddaszu i ma takie w kuchni i dwóch pokojach - też zadowolony, jego markizy mają już z 6 lat albo i więcej i wciąż służą. Niestety mają jeden mankament - należy je złożyć podczas mocniejszego wiatru. Kilka razy nie złożyłem i burzę przeżyły, ale raz z jednego zaczepu się odczepiła - byłem w domu i ją złożyłem. W sypialni rozważam pełnoprawną roletę zewnętrzną.
 4. Na różnych forach i grupach różnie piszą. Ja akurat na zbyt wiele negatywów się nie natknąłem, urządzenie mam, ale póki co tylko testowo podpięte do jakiegoś kabla w rozbebeszonej puszce w garażu Działa, wartość nawet z grubsza zgadza się z tym co jest napisane na żarówkach które są dalej. Póki co nie mam czasu żeby zająć się tablicą, a poza zamelem są tam jeszcze inne rzeczy do ogarnięcia/uporządkowania. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku albo w styczniu będą panele, więc wtedy postaram się powiedzieć jak z dwukierunkowością MEW-01
 5. Dlatego pisałem, że mówił to półżartem Całkiem nieźle. U mamy dziś 0,39kWh z instalacji 7,12kWp - najsłabszy dzień od instalacji w październiku.
 6. Mi w zeszłym tygodniu gość oglądający dach powiedział, że na branżę przyszła kolejna fala. Pierwszą była pierwsza fala covida, drugą wiosna-lato, a teraz ta druga przerodziła się w boom tych, którzy chcą zdążyć. Mówił pół żartem, że zastanawiają się, czy teraz, póki warunki kiepskie, nie montować samych falowników, nie podłączyć na chwilę baterii żeby ta pierwsza kWh poleciała do sieci, a panele na spokojnie wiosną, jak ruch spadnie. Brak ludzi, a zatrudnianie byle kogo to proszenie się o kłopoty.
 7. Ile wyszło przez rok, czy falownik latem "obcina", kiedy jest szczyt produkcji (w sensie pory dnia) ?
 8. Jak masz podzielone, po równo na południe i zachód? Jak produkcja? Ostatecznie masz to, co odkopałem naście stron wstecz - "6,2kWp / 20szt SUNERGY SUN 310-60M (FB) MONO 310 Czarne / Solax MIC X3-5.0-T-D Three Phase,2x MPPT" ?
 9. Czy ma ktoś z was instalacje południe-zachód? Jeden string na południe, a drugi na zachód.
 10. W tej cenie to już można mieć nieźle wyposażoną nową Sportage z silnikiem 1.6 i to do wyboru tgdi, crdi, hybrydą...
 11. Leżaki magazynowe ci założyli
 12. W obecnych posiadaczy PV najłatwiej uderzyć. Swoje już zapłacili, prąd za darmo (dla energetyki) produkują, zarobić firmom od fotowoltaiki też dali.
 13. Niektóre falowniki (FoxEss, Huawei) współpracują z bateriami. Z ciekawości pytałem o ceny baterii do Huawei - 10000zł za 5kWh trzeba liczyć. Z tym że można chyba później dokupić kolejne moduły. Jeśli rynek choć trochę się rozwinie i będą rozsądne dotacje, to może ....
 14. Wszystkie te projekty idą w jedną stronę - autokonsumpcja + magazyn energii. W ogóle pytanie, czy to projekty polityków, czy raczej pge, taurona i spółki
 15. Pewnie kwestia kierunku Wojtas ma Płd-zach U mamy, w tych dniach było 24-25 kWh z instalacji 7,12 kWp - też dom skręcony trochę na zachód.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.