Jump to content

Majkiel

użytkownik
 • Content Count

  4006
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

976 Przezacny kompan

About Majkiel

 • Rank
  Mistrz Patelni
 • Birthday 03/21/1980

Profile Information

 • Name
  Krzysztof
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gliwice/Knurów, Polska
 • Car
  Kia, Fiat, Ford

Recent Profile Visitors

2470 profile views
 1. Szukałem Tipo tJet w wersji lounge, tyle że raczej w wersji kombi (2+2), ale jak już się trafiał jakiś dobrze wyposażony, krajowy egzemplarz, to znikał w okamgnieniu. Ostatecznie trafiła się niemal po sąsiedzku i kupiłem Kię Cee'd - przy budżecie do 50 tysięcy spokojnie znajdziesz drugą generację z końca jej produkcji (2017-2018). Czy jest sensowniejsza od Tipo? Nie wiem, wydaje się minimalnie tańsza (Fiat dość dobrze trzyma cenę), opinie ma dość dobre, jeździ tego dużo.
 2. A po co dobijać jak działa? Jeśli trzeba dobijać, to chyba znaczy że gdzieś środek ucieka, że jest jakaś nieszczelność, a to trzeba naprawić. Dobić, można doraźnie. Tak jak z płynem chłodzącym czy olejem w skrzyni/silniku - można dolewać, ale trzeba mieć w perspektywie skończonego czasu naprawę
 3. Kegel-Błażusiak robi fajne pokrowce. Mam na Uniaka jakiś iluś tam warstwowy, membranowy- ani z zewnątrz, ani od środka nie wygląda jak wąż, worek czy cerata. Miękki, a zarazem dość gruby. Fakt, kosztował trochę ponad 2 stówy, ale były też tańsze.
 4. Krzem tak, może nie wyraziłem się precyzyjnie - chodziło mi o czysty krzem do produkcji paneli - polikrzem. W Chinach jest taniej przygotować półprodukt, mają odpowiednią infrastrukturę i stamtąd pochodzi właśnie jego większość. Co do samej Selfy - "...Selfa polega na ogniwach zakupionych od zewnętrznych dostawców...."
 5. Kwoty, ani tego na co dokładnie będzie dotacja jeszcze nie podano. Póki co są spekulacje czy tylko panele, czy też stacje ładowania, magazyny itp. Z tego co mi wiadomo, to po dotację należy się udać po założeniu i uruchomieniu instalacji. Wiele firm montujących podaje, że przygotowują dokumenty.
 6. Nie, klepalibyśmy Warszawę z plastikowymi zderzakami
 7. Aktywna piana a później myjka?
 8. Raczej nie Jeśli nawet sam panel powstaje w Polsce, to część surowców jest chińska. Nie mamy na tyle krzemu czy poli-krzemu. Obecnie w Europie produkuje się 3% paneli, a w Chinach 2/3 światowej produkcji. (sznurek)
 9. Dużo droższe od konkurencji? M.in. dlatego mam pompę Daikina zamontowaną przez firmę autoryzowaną na ten region kraju
 10. Przytulić, przytuli, pytanie co w razie jakiejś draki albo zwykłej kontroli. Co do niemieckich tablic - powinien być do nich dołączony brief, w którym nie ma adnotacji o wyrejestrowaniu ani nie jest przecięty.
 11. Pytanie jak rozpoznać badziewie, w większości firm technologia jest chyba podobna. Pytanie też, czy coś się zmieniło i obecne moduły są wolne od wad. No i czy to tak naprawdę jest problem, czy gó...burza z powodu procenta wadliwych paneli. Tak z ciekawości, daje któryś producent więcej niż 10-12 lat gwarancji na panele (nie tylko na ich sprawność) ?
 12. I jak się ekipa spisała, jak panele ? Też chciałem w tym roku ruszyć temat, ale ostatnio takie coś mnie zaniepokoiło:
 13. Teściowie mają taką działkę (17x50) - stoi kostka 10x10 bez okien z jednej strony Obok mnie jest kilka tego typu działek i oprócz najbliższego sąsiada, stoją tam w miarę normalne domy (a wjazd jest od wąskiej strony)
 14. Z mocą przyłączeniową nie ma co szaleć, bo płaci się za każdy kW. Dla mocy 13-16 kW dają zabezpieczenie 25A, dla 11-12 dają 20A, czyli czy dasz 13 czy 16 różnicy nie będzie Ja mam 15 dla domu ogrzewanego pompą ciepła.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.