Jump to content

Majkiel

użytkownik
 • Posts

  4079
 • Joined

 • Last visited

About Majkiel

 • Birthday 03/21/1980

Retained

 • Mistrz Patelni

Profile Information

 • Name
  Krzysztof
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gliwice/Knurów, Polska
 • Car
  Kia, Fiat, Ford

Recent Profile Visitors

2641 profile views

Majkiel's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

1k

Reputation

 1. Łysy z M4K Garage testował coś podobnego (Ceramizer) i efekty były podobne.
 2. No i pytanie, jakiego poziomu rabatów możemy spodziewać się w Seacie i dla kogo. W marcu/kwietniu mogłem mieć np. 15% we Fiacie, a w Oplu około 5 No to faktycznie, wymagania które odsiewają większość. Można spróbować popatrzyć jeszcze na jakieś kompakty, dużo większe nie są. Scala w dość bogatej wersji Style albo Ceed w wersji "L" z silnikiem 1.5 i manualną skrzynią - cennikowo są od 90. W i30 są silniki 1.5 MPI (DPI), może demon to nie jest, ale występuje nawet w podstawowej wersji - cenowo od 72.
 3. Niestety, tanio nie jest. Nie mówię już o 1.5, ale nawet takie FR z 1.0 ro 84, plus lakier i jakiś dodatek i robi się 90 tysięcy
 4. Właśnie Ibiza przeszła lifting, wygląda całkiem interesująco, na plus tradycyjne sterowanie klimą
 5. Rynek nie lubi pustki Skoro Francuzi odpuścili, podobnie Włosi (zostało tylko 500 Abartha, małej alfy czy Abarth Punto już nie ma), to Koreańczycy podobnie jak ich koledzy z Japonii wchodzą na rynek.
 6. U mnie na szczęście jest na klamry/zaczepy, ale w Fordzie małżonki już trzeba mieć torx'a.
 7. Niestety patrząc na obecną ofertę, to w segmencie B większość producentów postawiło na 1.0. Dopiero w kompaktach oprócz 1.0 są dostępne większe, czterocylindrowe jednostki. Ale pocieszę cię, ponoć ma być 1.5TSI w Fabii Pytanie jaka będzie cena. Ibiza z 1.5 zaczyna się cennikowo od 97 tysięcy.
 8. Ty "tylko" Fabia Poza tym jak by to wyglądało, gdyby ten sam silnik montować w Fabii i Passacie. A tak na serio, pewnie procent sprzedaży 1.5, byłby niewielki z porównaniem do 1.0. Jak już ktoś chce małe auto z 1.5 - niech się uda do Seata albo VW. ... w innym miejscu znalazłem informację, że "...w przyszłości do oferty dołączy także wariant 65-konny oraz 4-cylindrowe 1.5TSI o mocy 150 KM..." Nie wiem po co komu 1.0 65KM, chyba że będzie znacząco tańsze od wersji 80KM Ciekawe po co utrzymywanie dwóch wersji 1.0 TSI 90KM/5B i 110KM/6B różniących się w cenie o 1500 zł. Jedynie kwestia jakiegoś podatku czy widełek przy ubezpieczeniu, choć nie wiem czy ma to aż takie znaczenie. Zwłaszcza, że na różne rynki można oferować różne wersje, jak kiedyś Grande Punto (w Polsce 1.4 miało 77KM, a w Niemczech 75 KM).
 9. Wyższy koszt użytkowania, ale też wyższa wygoda Przy przebiegach rzędu 10kkm rocznie, to 50 zł miesięcznie za ową fanaberię.
 10. Nachste Wartung - następny przegląd. W 2018 było 75kkm, następny ustalono na 100kkm lub 2019 - co będzie szybciej
 11. Na początek, dać staremu szansę i spróbować wyczyścić. A jak nie będzie poprawy, to odrzucić najtańsze, takie "dziwnych firm" i kupić coś niedrogiego W mieszkaniu mam jakiegoś Termeta Miniterm - od czasu montażu w 2012 działa, żadnego serwisu nie widział, tylko go z grubsza odkurzyłem w środku jakieś 3 lata temu jak odświeżałem mieszkanie przed wynajęciem.
 12. Problem w tym, że obecnie baterie są mocno ukryte, zabudowane i ciężko byłoby to zrobić na takiej zasadzie jak np. koło zapasowe. Aczkolwiek można by wprowadzić jakiś standard i nawet jeśli nie wszystkie, to część baterii mogłaby być wymienna. Podjeżdżasz, wyciągasz dwa akumulatory spod maski i trzy spod tylnej kanapy, wymieniasz na pełne i dalej jazda.
 13. Czy da się odczytać informacje na temat stanu zapchania dpf albo włączeniu funkcji jego regeneracji w Cee'd II crdi? Jakiś ELM na OBD i aplikacja na telefon albo wyprowadzenie jakiejś diody.
 14. Powiedzcie mi jedną rzecz, związaną z tematem żywicy na anhydrycie. W dokumencie Knaufa znajduje się taki wpis: ...zagruntować warstwą niskowiskozowej sztucznej żywicy, odpowiednią dla kolejnej, docelowej powłoki. cóż to jest ta niskowiskozowa sztuczna żywica?
 15. Jakiej barwy (temperatura) masz te żarówki?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.