Jump to content

s_krzychu

użytkownik
 • Content Count

  1817
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

384 Przezacny kompan

1 Follower

About s_krzychu

 • Rank
  Czyścioszek
 • Birthday 05/17/1978

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Car
  Optima, Aveo

Recent Profile Visitors

1175 profile views
 1. Na allegro znajdziesz np.: https://allegro.pl/listing?string=bit płaski długi&bmatch=e2101-d3794-c3683-hou-1-5-0528&p=2 Z wyższej półki Wera, ze średniej Yato z budżetowej reszta: Verto, Graphite.
 2. Psujące się "znienacka drobnostki" bez problemu unieruchamiają samochód. Ja też o swoje dbam. Poprzedni zadbany C8 stanął mi 2x w podróży - padał zawór EGR czego nie dało się przewidzieć/sprawdzić/wymienić profilaktycznie. Ot - taki urok.
 3. Sporo zależy i tak od modelu. W starym mieszkaniu od 16 lat działa Ravak. W nowym Radaway od roku - na razie wygląda nieźle.
 4. Jak napisał @zejk - przede wszystkim stan zabudowy mieszkalnej, mebli, sprzętu. Zajrzeć we wszystkie zakamarki w poszukiwaniu przewilgoceń, smrodu stęchlizny, grzyba. W necie znajdziesz poradniki, chociaż z niektórymi to sprawdzenie trwałoby chyba 3 dni Ale w miarę możliwości warto pojechać na myjnię i sprawdzić w praktyce szczelność okien, zwłaszcza dachowych 😄 Sprawdzenie wszelkich mechanizmów i urządzeń "kamperowych" - to drugi ważny czynnik. Serwis/wymiana tych elementów potrafi kosztować worek talarów. I to nie tylko najważniejsze: lodówka, terma, płyta - ale też
 5. Tak o czymś takim. Jak wolisz Ja bym się obawiał, że przy pracującej podłodze tak cienka i wąska zaprawa na fudze będzie się odkruszać a okruchy wyjdą przez winyl "wierzchem".
 6. Może rozważ podkład z płyt eko, np. 5mm, które są sztywne i nierówności fug przykryją. Będzie znacznie łatwiej i szybciej niż bawić się z wypełnianiem fug.
 7. Tak, prowadzenie linii wzdłuż można ogarnąć. Ale prostopadłość cięcia w stosunku do powierzchni ciętej jest wg moich doświadczeń bardzo trudno ogarnialne. Trzeba ciąć bardzo wolno a i tak efekty nie są dla mnie zadowalające.
 8. Wszystkie "może" mogą mieć miejsce Ale "może" mam też inny próg akceptacji równości. Cięcie w poprzek dechy, to nie kłopot. Jak ucieknie 1-2 mm to raczej nikt się nie obraża. Ale linia prosta > kilkudziesięciu cm wyrzynarką - wątpię.
 9. Napisz proszę coś więcej. W jaki sposób tnąc grubszy materiał zapewniasz, aby brzeszczot nie uciekał w pionie na boki? Bo że linię można poprowadzić "w miarę" prosto to zgoda. Ale nad brzeszczotem w pionie nie umiem zapanować.
 10. Jeżeli cięcia mają być proste to tylko pilarka. Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 11. Jeżeli dywan jest "normalnie" brudny, to możesz robić to samemu. Pamiętaj tylko, że prezentowane odkurzacze "piorące" tylko odciągają wodę z brudem. Niczego nie piorą. Najpierw należy dywan spryskać presprayem, odczekać kilka minut, potem szczotkować/szorować w zależności od zabrudzenia (tu sie można spocić) i dopiero na koniec wyciągasz rozmiękczony brud i wodę odkurzaczem (ekstraktorem). Samo przejechanie odkurzaczem nic ciekawego Ci nie da. Jeżeli dywan jest mocno brudny, to warto oddać go do prania. To nie tylko kwestia sprzętu, ale też umiejętności i doświadczenia. Jeże
 12. Czyli może być tak jak kolega napisał - jeżeli klamka i szyld to jedna całość (tak jest zazwyczaj) to z jednej strony usuwasz szyld i klamkę, skracasz kwadratowy trzpień, który otwiera zamek i zaślepiasz otwór, aby ten trzpień się nie wysuwał
 13. Jako że żona ma za dużo czasu wolnego odkopała temat osłony balkonowej przed sezonem. Na tą chwilę wybrany został technorattan. Czy jest coś ładniejszego/ciekawszego? Ale jednak odpornego na warunki pogodowe...
 14. No tak to sobie wyobrażałem - autor chciał coś plastikowego o szerokości 5cm i grubości 1cm.
 15. Nie widziałem takich, które poradziłyby sobie ze szczeliną ~5cm. Rzucisz linkiem?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.