Jump to content

Jaruga

moderator
 • Content Count

  7249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jaruga last won the day on May 13 2016

Jaruga had the most liked content!

Community Reputation

3273 Człowiek - do rany przyłóż

About Jaruga

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 12/08/1977

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowania
  różne
 • Car
  Rapid 1.0TSI, laceton 1.4

Recent Profile Visitors

2064 profile views
 1. To tak jak z kapitalizmem. Też świetnie działał 50 lat temu. Tyle że wtedy posiadanie akcji oznaczało chęć bycia współwłaścicielem firmy która wytwarza konkretny produkt. Teraz akcje są zwykłym krótkoterminowym instrumentem finansowym, albo aktywem politycznym. No i kapitalizm się kończy.
 2. Pytałem kiedyś o jedno auto (chevrolet cruze). Dostałem szczegółowy raport i historię serwisową z których wynikało że auto bite i naprawione w ASO. Niczego nie ukrywali - razem z papierami wysłali propozycję ceny sporo niższej niż w ogłoszeniu w związku z powyższym.
 3. Wlazłem z ciekawości na stronę pierwszego z brzegu dealera i mi wyszło 91 000 zakładając kurs dolara australijskiego 2.72. A nawet mnożąc twoją ofertę przez kurs dolara wychodzi 85680 PLN Coś ty nam tutaj trochę chyba koloryzujesz tą Australię panie Ozi... https://frankstonhyundai.hyundaiclicktobuy.com.au/buy-online/configure.asp?model_id=59&variant_id=173&trim_id=404&supplied_id=257
 4. No właśnie kusi mnie zakup OBD11 głównie w cenach naukowych (i pewnie czasem diagnostyka wstępna bo ASO i zwykli mechanicy są leniwi często) a przy okazji odblokować kilka funkcji Powiedz mi czy zadowolony jesteś z tego zakupu? Da się to porównać możliwościami do jakichś profesjonalnych interfejsów?
 5. Wewnątrz faktycznie dźwięk jest spoko, i całkiem cicho. To warczenie z butem w podłodze nawet może się podobać. Wszyscy są zaskoczeni dynamiką tego silnika. Natomiast nie polecam słuchania go z otwartą maską - oj nie pochwalisz się przed szwagrem lub sąsiadem 😄
 6. myślę że to awaria modułu sterującego drzwiami. Podobne rzeczy działy się także w nowszych modelach jak cruze - tam też czasem świrowały szyby i zamki. Bez kumatego elektryka i elektronika który moduł naprawi się nie obejdzie. W międzyczasie przekop rosyjskie i ukraińskie fora chevroleta - mają często schematy a nawet sprawdzone metody naprawy.
 7. Trudno powiedzieć - w środku jak fiesta a z zewnątrz jakaś alfa tylko znaczek nie pasuje
 8. Poruszył bym ten temat przeglądu z ASO. W sensie co było w zakresie i jeżeli była kontrola klocków to bym domagał się zwrotu kasy za niewykonaną usługę. Urlop Ci zepsuli. BTW - astra jednak porządne auto było - nioe to co Mazda...
 9. Pisałem o tym już kiedyś - 3-cyl 1.0 tsi - na benzynie 95 w pewnym zakresie obrotów wpada mi w rezonans kamerka przyklejona do szyby, a na 98 nie ma tego efektu 😄 Wielokrotnie sprawdzałem to zjawisko ;). Na 98 jedzie też nieco ciszej i dupohamownia twierdzi że 95 ma lepszy dół, a na 98 z kolei chętniej wkręca sie na wyższe obroty. Ale to akurat jest odczucie i nie potrafię tego udowodnić.
 10. A to nie jest przypadkiem problem firmy leasingowej?
 11. oponeo z dostawą do sprawdzonego gumiarza. Kiedyś gumiarz sam wyłapał przy odbiorze że jedna opona czymś się różniła (inna wersja tej samej opony) i wymienili ją w ciągu 48h zanim przyjechałem na umówioną wizytę.
 12. Nie pojechał bym autem za 5k dalej niż 100km. A za granicę w ogóle... W takiej sytuacji posiedział bym w Niemczech ze 3 miesiące i poszukał czegoś na miejscu, albo jeździł jakimś pociągiem.
 13. Znajomy do podobnych zastosowań kupił Hyundai Santa Fe (był jeszcze warunek 4x4). Ale nie zmieścił się w budżecie i wydał prawie 40k.
 14. Przy wyważaniu zmierzyli mi bieżnik i mam 6 i 5,5 więc jeszcze sezon pojeżdżą. Ale wychodzi na to że 40-45kkm to żywotność całorocznych ze średniej półki.
 15. A widzisz. Nie wpadłem na to. Następnym razem sobie zażyczę. Teraz sobie przypominam że najpierw je wszystkie pompował do określonego ciśnienia, później zdejmował wszystkie odważniki, ważył na maszynie i zakładał nowe tam gdzie mu pokazywała...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.