Jump to content

Radauskas

użytkownik
 • Content Count

  2152
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  4h 2m 51s

Community Reputation

22 Normalny

6 Followers

About Radauskas

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa Bielany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Akurat kabelki na tym zaworze ( 2 na silnik + 2 na mikrowłacznik ) sfotgrafowałem więc raczej nie pomyliłem przy podłaczaniu. Zresztą ciężko tam coś pomylić, ani na silniku ani mikrowłączniku biegunowosci nie ma. Silniczek w zaworze na 230~`. Raczej zastanawiam się czy nie jest ustawiony w jakiejś niewłaściwej pozycji wyjściowej ( demontowałem go z pompy ) i teraz powtarza cykle w złej kolejności . Choć wydaj mi się, że zamontowałem go tak samo. A nie wiem czy jest jakaś " samodiagnostyka" przywracająca zaworkowi prawidłową pozycję wyjściową.
 2. W.g. mnie silnik jest ok. bo jak ruszy dolny wiatrak to jest taki impet strumienia wody, że musze natychmiast zamykać drzwi. A nie wydaje mi się żeby silnik miał sterowanie mocą. Wydaje mi się, że on pmpuje cały czas z pełną mocą, a zawór tylko przełacza obwody. Wycieku raczej żadnego nie ma bo ani na zewnatrz zmywarki nie ma wody ani wewnatrz nie widziałem żadnego wycieku przy otwartych drzwiach. Podejrzewam, że ten zawór się niewłasciwie ustawia ( bo działać to działa ) i zamiast przełaczyć na górny owbód to ustawia się w pozycji przymknietej i na góre i na dół. A to co leci to tyle ile przez wewnętrzne nieszczelności zaworu przeleci ( bo jego wewnętrzna konstrukcja nie jest taka 100% szczelna ) Wydaje mie się też, że nie jest to kwestia ustawienia otwartego na góre i na dół bo wiele zmywarek takiego zaworu wogóle nie ma i jest w nich normalne, że jednocześnie woda podawana jest na wszystkie dysze ( górne i dolne ).
 3. Temat nie jest zamkniety Po przejściu na Youtuba szczegóły są w opisie filmu.
 4. No z 3ema to się może zagalopowałem bo doliczyłem piłe metabo, ale praktycznie większość narzędzi meec jest w dwóch opcjach https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki/akumulatorowe-pily-tygrysice/pilarka-szablasta-000707/ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki/akumulatorowe-pily-tygrysice/pilarka-szablasta-005083/ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/szlifierki-katowe/akumulatorowe-szlifierki-katowe/szlifierka-katowa-000706/ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/szlifierki-katowe/akumulatorowe-szlifierki-katowe/szlifierka-katowa-005080/ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki/akumulatorowe-pilarki-tarczowe/pilarka-tarczowa-000708/ https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki/akumulatorowe-pilarki-tarczowe/pilarka-tarczowa-005082/
 5. No tak,.. w najgorszym przypadku to tylko 5 lat niezadowolenia Choć nie byłbym pewien, że tylko 5. 7 lat temu kupiłem auto ( z przebiegiem 75 tys.km. ), w którym dopiero teraz zmieniłem opony na nowe. Więc jak kupie do busa zupełne nówki to pojeżdze na nich z 10 lat
 6. Meec nie ułatwia wyboru. Niektóre narzędzia występują w 2 albo i 3 wersjach cenowych, a więc i jakościowych zapewne. I bądź tu mądry na ile te różnice sa istotne.
 7. A ja się właśnie obawiam, że jest cienka granica pomiędzy tym co trochę podziała, a tym co szybko padnie. A moje roboty bywają od czasu do czasu ale za to potrafią być bardzo intensywne
 8. Yato odbiega na plus czy na minus ? 🤔 Nie wiem co tam masz ale ja jeszcze nie wiem czego potrzebuje Póki co to takie moje wstępne przymiarki.
 9. No nie przekonałeś mnie . Taki układ jakby sam sobie zaprzecza jeśli chodzi o sens opon kierunkowych. Trafiłem jeszcze na jakies dyskusje w internecie na ten temat. Wielu uzytkowników takich opon narzeka własnie na ściąganie na jedną stronę przy ruszaniu i w drugą stronę przy hamowaniu. Oczywiście nie na suchej nawierzchni bo wtedy to nie ma znaczenia ale na mokrym lub na sniegu ( w zimówkach tego typu ). P.S. Potrzebuje kupić do busa nowe opony. Są dwa modele Nokianów w rozsądnych pieniądzach - CLine Cargo i CLine VAN. No i się zastanawiam 🤔
 10. Rozumiem sens opony kierunkowej. Rozumiem też sens opony asymetrycznej. Ale kompletnie nie rozumiem połaczenia tych dwóch technologii. Gdyby robiono opone lewą i prawą to ok ale zdaje się , że nikt tak nie produkuje. Chodzi mi o to, że o ile jedna z opon ( lewa lub prawa ) będzie miała prawidłowy "kierunek" i będzie odprowadzała wodę na zewnątrz to ta druga strona będzie odprowadzała wodę pod siebie. Przecież to bez sensu! (?)
 11. Masz z parksajda ten zestaw? Ciekaw jestem czy to sie spradza https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowe-urzadzenie-wielofunkcyjne-4-w-1-PKGA-20-Li-B1/p100259566
 12. Wszystkie frimy, któe wymieniłem w pierwszym poście to mają.
 13. Tak sobie mysle, że kupić do majsterkowania jakiś zestaw narzędzi na akumulator. Wkretarka, szlifierka, wyrzynarka, jakis multitool, itp. Jako, że zastosowanie raczej nieprofesjonalne więc nie musi byc Makita Co polecicie, a co odradzicie z takich marek jak Parkside, Graphite, Dedra, Yato, Ryobi, itp ?
 14. A w nim sie cos kręci ? Bo po otwrciu drzwi wyraźnie słyszę, że cos zwalnia i wytraca obroty. I jeszcze jedno - jest mozliwość, że po załadowaniu górnego kosza kiedy jest obciążony naczyniami obniża się on o jakiś 1 cm i po wsunięciu kosza do zmywarki rurka od wiatraka pod tym koszem nie celuje w otwór kanału wodnego w tylnej ściance i nie wchodzi do środka tylko opiera się o krawędź tego otworu. I chociaż kosz nie jest wsuniety całkowicie to drzwi dają się zamknąć. Kolejna rzecz, której trzeba będzie pilnować przy załadunku.
 15. Walcze sobie dalej 🤪 Ponieważ wszystkie wcześniejsze próby robiłem na najkrótszym programie postanowiłem nastawić taki 2 godzinny program i nawet wczoraj umyło przyzwoicie. Teraz wieczorem włączyłem kolejne zmywanie na inny długi program ( też ok. 2 godz. ) i po półtorej godziny podszedłem do zmywarki, a tam cisza. No prawie cisza. Słychać, że coś cichutko buczy,.. znacznie cisiej nż silnik pompy przy zwalonym kondensatorze. Po otwarciu drzwi słychać cichutko, że coś co się kręciło ( jakiś silnik ) zaczyna zwalniać obroty i staje. Próbowałem tak kilka razy i za każdym razem kiedy otwieram drzwi buczenie ustaje i jakiś silnik wytraca obroty. Słychać to cicho ale słychać. Tak więc wychodzi na to, że jakiś silnik pracuje ale nie jest to silnik głównej pompy. Chyba raczej nie jest to też silnik pompy oprózniającej bo nie słychać żeby coś wypompowywało. Po 15 tu minutach takiego mycia bez mycia. Wyłączyłem zmywarke. Ustawiłem program 30-to minutowy i wszystko nmormalnie ruszyło. Co to może być za silnik, który się obraca ale nic nie pompuje ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.