Jump to content

stig

użytkownik
 • Posts

  4781
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Poznań okolice
 • Car
  Alfa Romeo 159 & Honda FN2

Recent Profile Visitors

1618 profile views

stig's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

745

Reputation

 1. W ten sam sposób kupiłem już drugie, kolejne auto. Pierwsze od osoby z grupy na FB a drugie od znanego w środowisku handlarza który auta prezentuje na YT 😁. W obydwu przypadkach kończyło się na krótkiej, formalnej jeździe próbnej i spisaniu umowy a w drugim nawet maski silnika nie otwierałem.
 2. Przecież katastrofa dla planety nastąpiła już od samego początku pojawienia się człowieka. Zobacz (nie dosłownie) co dzieje się już w kosmosie. Tony złomu na orbicie czy w przestrzeni które powodują zagrożenia dla nowych misji. A UE planuje takie rygorystyczne normy, że będzie (już powoli zostaje) lekceważona przez niektórych producentów.
 3. Każdy rodzaj napędu ma swoje zalety. Nawet nożny.
 4. Morawiecki obiecał …
 5. No tak, ale nowego spalinowego nie kupisz. Do tego to zmierza. Na używane też się sposób znajdzie. Oczywiście jaki? Najprostszy. Wysokie a właściwie bardzo wysokie opłaty „ekologiczne”.
 6. Dokładnie. UE dąży do ubicia każdego pojazdu z silnikiem spalinowym. Hybrydy też mają dostać rykoszetem. Więc co za różnica 🤣
 7. Następny bezklamkowiec… BMW seria 7.
 8. 👍 Wiesz co - kwestia preferencji i tego czym się jeździło. Jest tylko trochę sztywniej od MiTo które miałem na 17” a tu 18” jeszcze na niższym profilu. Nie jest źle, ale jak jadę 159 to się czuje bardzo komfortowo a tam przecież też nie jest jakoś miękko. W każdym razie myślałem, że będzie gorzej 🤣
 9. Tą drogą poszedłem kupując 2.0 Hondy 👍 Aczkolwiek to drugie auto i bardziej na zasadzie zabawki.
 10. Ja jednak będę zdania, że to cecha konstrukcyjna takich silników. Jak ci oleju ubywa to znaczy, że przepala. Problem większy jak nie zużywa a dostaje paliwo i masz nadstan. Tak właśnie jest w przykładowych silnikach Hondy.
 11. Pewnie przepala 👍😁 Nikt nie każe. Dyskusja jest o interwałach olejowych i czynnikach wpływających na jego właściwości.
 12. Raczej wszystkie obecne silniki z wtryskami bezpośrednimi się z tym borykają tak jak diesle z DPF .
 13. Przeglądając np. posty userów Civic X to wpływ jazdy na paliwo w oleju znikomy. Jeden zrobił testy oleju po 9kkm w laboratorium i spadek właściwości był już znaczący co w sumie przy zaleceniach producenta czy wskazaniach kompa by się pokrywało. Jednak paliwo w oleju było a krótkich dystansów on nie robił.
 14. Ja to wiem, ale ilości paliwa w oleju nie wskaże tak jak i spadku wartości TBN.
 15. Może chodzi o udowodnienie, że można takie nie porysowane i powgniatane kilkuletnie auto kupić? 😎 5 lat później … Ps. żart mode off 👍
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.