Jump to content

kamien

użytkownik
 • Content Count

  927
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Normalny

About kamien

 • Rank
  kozodojca
 • Birthday 03/14/1983

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Białystok
 • Zainteresowania
  elektronika, akustyka
 • Car
  bimmer

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak Krawiec napisał wyżej, teraz to się nazywa: Homematic IP
 2. Miałem podobną sytuacje, ale wydmuchałem 0,10 mg/l a po 15 min 0,08 mg/l. Prawko oczywiście skonfiskowali ale oddali po 2-3 tyg. Sprawa odbyła się zaocznie i zostało w wyjaśnieniu napisane, że błąd pomiarowy urządzenia wynosi 0,01 mg/l. Czyli w moim przypadku mogło być 0,09 mg/l co daje 0,18 promila w wydychanym powietrzu. Przypadek Bartłomieja biorąc pod uwagę błąd pomiarowy to jakby nie patrzeć 0,20 promila i jest po ptakach.
 3. Właśnie jak pokazałeś fote po rozebraniu - tak na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się teraz to z PC-speakerem
 4. pewnie rezystor wrzucony zeby emulowal matę zajętości fotela do sterowania airbagiem
 5. To w jaki sposób jest sterowana temp. w pomieszczeniach ?
 6. Mogę się pod powyższym dwoma rękoma podpisać. Odnośnie zasilania w eQ-3 to powiadomienie o konieczności zmiany baterii pojawia się na 2-3 miesiące przed zdechnięciem.
 7. A tego już nie wiem. U kumpla nie ma RTL, jest tylko prosty rozdzielacz. Temperaturę zasilania i powrotu reguluje 4 drożny z krokowcem.
 8. Znajomy ma oparta sterowanie bezprzewodowe podlogowka na ponizszym danfossie: https://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/system-devilink-c-46.html Działa od kilku lat bez problemowo.
 9. W dwóch pomieszczeniach mam system z czujnikami pokojowymi. Jeden czujnik steruje dwoma a drugi trzema termostatami. Zasada programowania i zarządzania temperaturami identyczna jak w przypadku samych termostatów a synchronizacja wszystkiego do kupy jeszcze bardziej banalna. Ogólnie nie próbowałem innych marek ale eq3 moge polecic - się sprawdzają.
 10. Mam 10 głowic firmy Eq3. Część działająca standalone (tańsze) a cześć spięta ze sterownikami pokojowymi (wersja Max! działająca na 868Mhz). Ogólnie - problemów żadnych. Programowanie temp*godz/dzien/tyg się sprawdza i działa. Trzymają temp w granicach +/- 0,3 C. Baterie 2xAA raz na dwa lata.
 11. Czarny dym to za bogata mieszanka. Olej przepalany daje ciemno szary kolor spalin. Więcej paliwa, tlenu tyle samo i powstaje sadza. Co do brania oleju - masz wtrysk bezpośredni, masz zwiększoną dawkę paliwa co zaobserwowałeś po czarnym dymie. Wniosek jeden - obmywa ci film olejowy z gładzi cylindra. O olej to bym się nie martwił, bardziej o to jak w dupe pierścienie dostają przy takich warunkach pracy.
 12. Przejeżdżam przez praktycznie całe miasto 300 tys. i przed założeniem instalacji miałem spalanie 12-13l/100km PB, w przypadku gazu wacha się 15-16l/100km. E46 328 w manualu. Także przy e38 w automacie te 16l gazu to takie chyba 50/50% miasto/trasa mi się wydaje. Edit: kumpel ma e46 330 w automacie - tak z 17l LPG mu bierze.
 13. E46 2.8 w manualu po mieście ~15 gazu mi bierze. Stawiam, że w E39 będzie z litr więcej.
 14. Spróbuj przestawić np 25 C i zobacz czy zrobi to różnice.
 15. 70% da już uczucie duchoty. Zimą mam u siebie ~40% teraz przy deszczach około ~50%. Sprawdź czy przypadkiem nie masz na rekuperatorze jakiejś dźwigni/przełącznika od bypassa. Bardzo możliwe, że masz puszczony obieg omijając wymiennik.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.