Jump to content

maras77

użytkownik
 • Content Count

  13383
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Time Online

  9d 9h 4m 47s

About maras77

 • Rank
  Mistrz dłuta
 • Birthday 07/20/1977

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Zagadka :)
 • Zainteresowania
  Spanie, elektronika, jednak pierwsze hobby zabiera mi tyle czasu, że nie mam czasu na drugie ;)
 • Car
  Renault Espace 2.0 DCI

Recent Profile Visitors

1423 profile views
 1. Te z odzyskiem wilgoci do powietrza dolotowego nie mają odpływu skroplin, bo nie ma skroplin.
 2. Nie wiem, czy wystarczy, ale jeśli nie pracuje cicho i aksamitnie, to bym nie kupował. Jakoś PSA lub Renalt potrafią zrobić cichego diezla. Zawsze jak wsiadam do jakiejś skody, to pierwsze co mnie uderza, to twarda praca silnika. Taka niemiecka z pruskim akcentem.
 3. Oraz: Zaiste ciekawe. Powiedz koledze, ze ewentualny sąd mu właśnie tyle zasądzi i tyle mu oddaj. A ubezpieczenie kolega odzyska za niewykorzystany okres, jak zezłomuje samochód.
 4. 5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.
 5. Musisz sam jakiś wkład do projektu włożyć.
 6. Jeździł kolega kiedyś dieslem, który jest nowoczesny i w dobrym stanie technicznym? Nowoczesny, czyli tak od 2010 r wzwyż i mający CR i conajmniej 7 faz wtrysku. Dość aksamitnie i miękko takie pracują.
 7. 1. Każdy idzie do marketu budowlanego i kupuje 4 cegły. 2. Każdy zdejmuje felgi a samochód zostaje na cegłach. Opcjonalnie zdejmuje opony u wulkanizatora, do którego przytoczył felgi lub zawiózł rowerem. 3. Każdy zamawia kuriera za pobraniem i usługą sprawdzenia zawartości przy kurierze i wysyła drugiemu nr. śledzenia. 3. Każdy wysyła za pobraniem felgi drugiemu. Kwota pobrania odpowiada mniej więcej wartości felg i jest taka sama u obu. 4. Każdy wieczorem sprawdza tracking, czy przesyłka drugiej strony została nadana. Jak nie została nadana, dzwoni do firmy, gdzie nadał i wycofuje paczkę i pisze na AK, jak to go złodziej oszukał. 5.Każdy odbiera felgi i płaci kwotę pobrania. Jak w paczce coś nie tak, cegły czy felgi się nie podobają - nie odbiera paczki. 6. Po tygodniu przychodzi do każdego kwota pobrania z jego paczki. Taki ciąg minimalizuje ryzyko wpadki do różnicy ceny felg a pobraniem + koszt wysyłki.
 8. A gdzie tu jest zagrażająca pojazdowi korozja? Bo powierzchniowa korozja na elementach zawieszenia to norma bez wpływu na trwałość w horyzoncie użytkowania samochodu.
 9. Mam te same osłony. Był problem z zatykaniem syfem w lato a w zimę - śniegiem. Wywaliłem tę drobną siatkę i zrobiłem filtr przed reku i już nie mam problemu.
 10. To nie wygrzewa. Wygrzewa się podłogę przed położeniem płytek, aby rozładować naprężenia wewnętrzne. Gdzie pęknie, to pęknie, część się poukłada, poprzesuwa i wtedy płytki nie będą poddawane naprężeniom i unikniesz pękania i odłażenia.
 11. Jak tyle lat ma, to widocznie tak musi jeszcze zostać. Kiedyś robiło się z tego, co było pod ręką. Tu masz poradnik, jak łączyć różne rury: https://www.instalator.pl/2015/11/laczenie-roznych-typow-rur-kanalizacyjnych/
 12. Stal. Ale.to niezgodne ze sztuka, bo taka.rura szybko skoroduje i sie zatka. Rury kanalizacyjne robi sie plastikowe a kiedyś robiło żeliwne. Najlepiej bylo by ja w całości wymienic na PCV.
 13. A jesteś pewien, że to rura stalowa, a nie żeliwna? Daj fotę.
 14. Czasu nie cofniesz. Możesz najwyżej skuć i wylać od nowa. Albo olać te instrukcje i wygrzać po tych 50 dniach zgodnie z procedurą. IMO - jak już wyschło i wygrzejesz, to będzie OK, najwyżej coś pęknie, ale spokojnie na takim pęknięciu możesz kłaść płytki. Ważne aby nie pękło po położeniu płytek.
 15. maras77

  Pb95 vs Pb100

  Masz racje. Definicyjnie tak jest, ale na potrzeby silników w samochodach hybrydowych o zmodyfikowanym cyklu Otta, zwanym cyklem Atkinsona liczy się właśnie efektywny stopień sprężania. A dokładnie podaje się stopień sprężania oraz stopień rozprężania i są one inne, gdyż właśnie na tym polega ten efektywny cykl pracy. https://en.wikipedia.org/wiki/Atkinson_cycle Modern Atkinson-cycle engines
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.