Jump to content

maras77

użytkownik
 • Content Count

  13480
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Time Online

  12d 12h 35m 14s

About maras77

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Zagadka :)
 • Zainteresowania
  Spanie, elektronika, jednak pierwsze hobby zabiera mi tyle czasu, że nie mam czasu na drugie ;)
 • Car
  Renault Espace 2.0 DCI

Recent Profile Visitors

1526 profile views
 1. Ale zdajesz sobie sprawę,że silnik indukcyjny też może być energooszczędny? I wirnik z komorą też może być energooszczędny. Nie musi być elektroniczny. Druga sprawa, że najlepiej się sprawdza silnik energooszczędny elektroniczny, tam, gdzie sam się może sterować. Czyli zamiast chodzić 24h będzie chodził tylko 8h i sam wykryje kiedy ma działać. Jak ja mam pompę obiegową, która załaćza się sterownikiem tylko na czas grzania grzejników, to oszczędność żadna z energooszczędności, bo pompa i tak pracuje tylko wtedy, kiedy jest to wymagane.
 2. Do CWU mam Wilo energooszczędną, ale ma potencjometr do predkości, więc pewnie też ma jakąś elektronikę. Myślałem po prostu o dobrze wykonanej i zoptymalizowanej pompie indukcyjnej, która nie ma żadnej logiki, bo pracuje na sterowaniu z zewnętrznego sterownika.
 3. Może nie widziałeś elektronicznej pompy energooszczędnej bez elektroniki?
 4. maras77

  Foto-zagadka

  Juz w starożytnym Rzymie była znakoza.
 5. Podobno polanie pniaka roundupem powoduje, że korzenie obumierają w taki sposób, że po dwóch latach się rozpadają.
 6. Ja znam, Siebie. Pniaki ponacinałem, nawierciłem 30 cm wiertłem, w to wlałem ten preparat i zasypałem górką ziemi, na której zasadziłem kwiatki. 3 lata minęły, pies rozkopał kopiec, a korzenie nadal są jak były.
 7. Kupiłem sobie takie na strych, jedna przez pewien czas robiła jako oświetlenie akwarium. Świeca dobrze, nie psują się, obudowa z blachy i plastiku o grubości papieru. Generalnie jak się zamontuje na solidnym podłożu, to powinny dać radę.
 8. I pozwolisz, aby ktos kupił produkt, ktory kosztuje w całosci mniej niz połowa marży na magna 1? T
 9. A masz jej dokładne charakterystyki działania, jakie ma czujniki itp? Więc powiedz mi kolego, jak ta pompa mierzy obciążenie - czy przez pomiary prądów i napięcia, czy ma jakieś czujniki dodatkowe? Czy mierzy temperaturę cieczy? A może ma czujnik ciśnienia lub przepływu bezpośrednio? I jaka jest zależność na różnych programach. Znam swoje pompy i wiem, że : 1. Są niezawodne - mam 2 szt w instalacji przez 6 lat - działają bez żadnej degradacji. 2. Są energooszczędne - mierzyłem watomierzem - to co na wyświetlaczu, to na watomierzu i są to niskie wyniki 3. Są ciche - ale to standard wśród pomp 4. Są tanie - ~300 zł 5. Mają wiele programów, z których u mnie używam w jednej pompie programu ze stałym ciśnieniem oraz na maxa w drugiej pompie. 6. Programy typu stała wydajność - stałe ciśnienie wydają się działać, bo zmienia się moc w zależności od tego, jak zawory odkręcam. 7. Jest program AUTO i Night, które są zależne od różnic temperatury i u mnie są bezużyteczne, bo mam sterowanie przez sterownik. Ale u kolegi z kotłem węglowym może się okazać, że ten program auto i nocny zadziałają dobrze, bo ma kocioł węglowy. Ty proponujesz na wejście pompę za 1300, bez żadnej analizy, po prostu w ciemno. Zupełnie bez analizy, co kolega potrzebuje - tylko wydaj 1300 zł - będziesz zadowolony. To jest nieprofesjonalne. Zapewne pompa, którą proponujesz jest lepsza, tylko, czy 4 razy lepsza? Na pewno nie. Być może koledze wystarczy najtańsza pompa energooszczędna, bez żadnej automatyki za 150 zł.
 10. Bo rozmawiałem z serwisem w sprawie pomp, które posiadam. https://diamond.pl/produkt/pompa-obiegowa-do-c-o-newrs25-40el-elektroniczna-energooszczedna/ I tryb auto oraz tryb nocny jest włączany po temperaturach wody. Generalnie jak pompa jest sterowana zewnętrznie, to trzeba ustawić któryś tryb stały lub oparty na ciśnieniu lub przepływie.
 11. maras77

  Akwarium...

  Oprócz tego, czy wytrzymają zastanów się, czy osprzęt tam się zmieści.
 12. To powinna dać rade w trybie w pełni automatycznym. Jak wyczuje, ze woda jest zimna, to zwalnia, a jak zaczniesz grzać, przyspiesza.
 13. maras77

  Akwarium...

  To zależy od filtra oraz obsady i parowania wody. Ja spokojnie mógłbym ze swoim filtrem na 3 miesiące zostawić akwarium bez zmian parametrów wody.
 14. Albo nie myśli. Myśli tylko wtedy, gdy działa 24h/dobę oraz są spore zmiany temperatury. W instalacji niskotemperaturowej to by sobie zwolniła na minimum.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.