Jump to content

maras77

użytkownik
 • Posts

  35851
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by maras77

 1. Próbowałem 3 preparatów i nic nie dało. podobno roundup daje radę - zabija wszelkie życie w korzeniach i drzewo w rok się rozpada w pył.
 2. To wygląda na tzw. "szjsmetal", "gównolit", czyli ZnAl. IMO powinieneś dorobić to w zakładzie tokarskim ze stali. Ale wcześniej możesz spróbować skleić w następujący sposób: Zalanie zbrojonym włóknem szklanym klejem epoksydowym, ale wcześniej nawiercając otworki w przegrodach, tak aby klej przez nie przenikał i tworzył całość. Przez otworki możesz też powiązać części drutem stalowym - dla wzmocnienia.
 3. To zależy, gdzie jest baniak - jak w kotle to 2F, jak poza kotłem, to 1F.
 4. Nie kłócą się, bo sterują czymś innym. Z regulacja pogodową w kotle kondensacyjnym możesz lepszy stopień kondensacji uzyskać.
 5. Ja mam i sobie chwalę. Reguluję temp wody w obiegach. A do tego i tak jest sterownik pokojowy.
 6. Lekko wyższej, ze względu na stan.
 7. Sa dwa obwody radiowe w kluczyku. Jeden do keyless, a drugi immobilizer, ktory nie wymaga zasilania, jak sie włozy w kieszeń na karte lub do stacyjki.
 8. Przy emulacji kluczyka musisz wcisnąć przycisk. Przy fizycznym dostępie do CAN - pewnie nie.
 9. Zabezpieczenie przed brutalforcem. Sa ich dziesiątki. Trzeba tylko pomyśleć. Ale mądry Koreańczyk po szkodzie. IMO za takie dziury w bezpieczeństwie TU powinno mieć regres do producenta, bo inaczej zawsze będzie źle.
 10. Mam Łucznika Zofię i nie polecam. Plącze nici, a jak nie plącze to brudzi smarem.
 11. maras77

  Opalarka

  Ja mam cyfrowo sterowaną BASS https://allegro.pl/oferta/bass-opalarka-elektryczna-z-regulacja-2000w-lcd-10011517988 Wystarcza do prac przydomowych i masz gwarancję, ze nic nie przypalisz.
 12. Jestem na wakacjach nad polskim morzem. Co chwila baner na nieruchomości usługowej - sprzedam. Pewnie liczy się wartość nieruchomości zmodyfikowana o stopę zwrotu z działalności.
 13. Odkamienić i patrzeć, co dalej. A co do ewentualnego zakupu - iść w tani, który ma najlepszy serwis w okolicy i tanie części.
 14. Hmm. Taki francuski piesek jesteś? Ja mam od drzwi domu do samochodu 6 m odległości i nawet w piżamie nie ma problemu, aby przy mrozie -20 pójść do samochodu.
 15. Super wkład do dyskusji. A u mnie ile kW na poddaszu potrzebuję?
 16. Jakby ktoś się zastanawiał, skąd pomysł, to z tego filmu: Tylko zamiast ciąć szybę kupiłem ramkę do zdjęć ze szklaną szybką.
 17. Najpierw drewno, a jak las juz sie oddali od domu - panele.
 18. Nie dokończyłeś zdania. Obecnie wszystkie z zamknięta komorą spalania są kondensacyjne.
 19. Ja zabezpieczam smarem.
 20. Odlutowujesz srodkową nogę i na siłę odklejasz ten metal. Potem lutujesz na cienkie kabelki. Ja dalem cienki kynar, ktory robi jako dodatkowy bezpiecznik. Jak sprawdzisz, gdzie w lampie jest + i - to mozesz ominąć diody. U mnie w kazdej lampie jest odwrotnie, wiec każda żarowka jest teraz do niej dedykowana.
 21. Trzeba zdjac, zsunać ten metalowy trzonek.
 22. Ja dwa lata temu za lekki remont planowałem 5 klocy a wyszło 25.
 23. Co do koloru - to nie poradzę. Co do padania - to można je naprawić (naprawiałem) przez wymianie przepalonych diód prostowniczych (trudniejsza opcja) lub zmostkowanie ich drutem i pogodzenie się z tym, że świecą jeszcze mocniej, ale tylko w jednej polaryzacji.
 24. Benzyna ekstrakcyjna lub nitro w rozpylaczu - nic nie ubrudzisz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.