Jump to content

fred77

użytkownik
 • Content Count

  5434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Time Online

  3d 1h 6m 2s

7 Followers

About fred77

 • Rank
  Captain Slow
 • Birthday 04/06/1977

Profile Information

 • Lokalizacja
  Kr-ce Polska
 • Zainteresowania
  Kolej.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Najlepiej skorzystaj z jakiegoś kanału. Włącz pierwszy bieg i od spodu staraj się ruszać samochodem do przodu i do tyłu. Jeżeli to nie pomoże to weź drugą osobę, która na zaciągniętym ręcznym będzie próbować ruszyć samochodem na zmianę do przodu i do tyłu, a Ty w kanale będziesz obserwował co się dzieje.
 2. Dzisiaj odebrałem nowe tarcze i klocki MaxGear do Terrano. Jeżeli chodzi o wygląd to wyglądają przyzwoicie. Tarcze wzorowo obrobione, a klocki estetycznie wykonane. Gdyby napisać na tym Bosch to nikt by się nie połapał, że to jakiś mało popularny producent. Ciekawe jak to to będzie hamować. Choć przypuszczam, że będzie wzorowo.
 3. O nic mi nie chodzi. Po prostu sobie żartuję.
 4. A ja gdy jadę samochodem z przyczepą to jadę bez klimatyzacji, a gdy bez przyczepy to włączam klimatyzację i zużycie jest takie samo.
 5. Bo to był "remont" starej przyczepy, z której miałem stelaż z plandeką i belkę ze światłami.
 6. fred77

  Pompa ABS.

  To stary Nissan Terrano. Pieron wie co tam zawiera opcja serwisowa. W serwisie nie mają już nawet żadnych instrukcji do ustawiania geometrii zawieszenia. Sprzęgło ma oddzielny układ. Sprzętu do odpowietrzania nie mam. Zawsze robiłem to tradycyjnie z pomocą drugiej osoby, która pompowała pedałem hamulca. Zastanawiałem się nad kupnem pompki podciśnieniowej. Zobaczę jeszcze. Póki co chcę się dowiedzieć jak to konkretnie zrobić, bo jedni mówią, że od najdalszego koła, inni, że od najbliższego, jeszcze inni pompa ABS musi trochę popracować, inni, że nie musi itp. Dlatego pytam, jak to przeważnie robią mechanicy w standardowych starszych układach hamulcowych z ABS w przypadku gdy wyjmowano pompę hamulcową czy pompę ABS i trzeba było odpowietrzać całość, od samego początku.
 7. fred77

  Pękła opona ?

  Najechanie na krawężnik itp. Wymień na nową. Wygląda mi to na Dębicę Passio więc tym bardziej wymienić, bo są tanie jak barszcz.
 8. fred77

  Pompa ABS.

  Ale ja się nie pytam o sposoby odpowietrzania tylko o to czy układ hamulcowy z pompą ABS można bez problemu normalnie odpowietrzyć.
 9. fred77

  Pompa ABS.

  Pompa hamulcowa jest osobno i pompa ABS osobno. Żadnych odpowietrzników tam nie widzę.
 10. fred77

  Pompa ABS.

  Muszę ją całą wyjąć, pompę hamulcową też będę wyciągał. Także i tak wszystko trzeba będzie odpowietrzać. Dlatego pytam czy odpowietrza się jak każdy inny zwykły układ hamulcowy czy trzeba to robić jakoś inaczej.
 11. fred77

  Pompa ABS.

  Będę musiał wymontować pompę ABS. Jest sprawna ale przeszkadza mi w naprawie czegoś innego. Czy po ponownym zamontowaniu jej jest jakaś specjalna procedura przy odpowietrzaniu układu hamulcowego? Czy po prostu napełniam układ, odpowietrzam i gra?
 12. Odświeżam temat. Kupiłem do Terrano klocki i tarcze MaxGear. Zestaw z przesyłką kosztował mnie 184,50zł. Czytałem wcześniej opinie mechaników to jeżeli chodzi o tarcze i klocki to jakoś nie było negatywnych opinii. Czy cena odzwierciedla jakość to zobaczę za jakiś czas. Nie chcę pakować do tego samochodu jakichś markowych cudów, gdzie być może płaci się tylko za nazwę. Tarcze to chyba jeszcze są fabryczne, bo bardzo mocno są już zużyte. Klocki też się już kończą także muszę wymienić te części. Samochód stary i pewnie jeszcze pojeździ parę lat więc tym bardziej nie warto kupować nic z wyższej półki. Gdyby ktoś miał do czynienia z częściami MaxGear to chętnie poczytam.
 13. Kiedyś przyczepy kempingowe miały koła wymiarami zbliżone do kół popularnych samochodów. W Polsce koła były takie same jak w Maluchu czy jakimś innym Fiacie więc można było sobie swobodnie koła lub opony wymieniać co powodowało, że zanim opony w przyczepie się zestarzały to już były zużyte. Teraz aż szkoda wyrzucać. Ae pewnie i tak znajdzie się ktoś kto założy do samochodu i dojedzie je do końca.
 14. Myślę, że tak podeszło pod 5000zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.